Kultura

Američani točí v Brdech sci-fi s Vašutem a Dykem

obrazek

Marek Vašut

FOTO: archív TV Nova, Právo

12.10.2017 16:00 V Brdech a v Praze vzniká akční sci-fi film, jehož děj se odehrává kolem setkávání s mimozemskými civilizacemi. Příběh, údajně napsaný podle skutečných událostí a zážitků producenta a scenáristy Milana Friedricha, natáčí v české produkci americký režisér Keoni Waxman, který má na kontě několik filmů se Stevenem Seagalem.

V hlavních rolích se objeví Denise Richardsová, Randy Couture, Bren Foster a z českých herců Marek Vašut, Vojtěch Dyk nebo Sabina Rojíková, řekli tvůrci novinářům na zámku ve Zbirohu. Natáčení i tiskové konference se měl původně účastnit i Gérard Depardieu, produkce s ním ale stále vyjednává, řekl americký producent Phil Goldfine. Podle Friedricha se jedná s hercovými agenty, kteří mají podmínky, jež jsou v rozporu s pravidly platnými v EU.

Natáčení je po deseti dnech v Brdech zhruba v polovině, z poloviny šlo o noční záběry, prozradil kameraman Martin Štěpánek. Dalších deset dní se bude točit v Praze. Práci se smíšeným česko-americkým štábem si pochvaluje režisér Waxman. „Čeští herci hrají role Čechů a anglicky mluvící zase cizinců, dohromady to dobře funguje a působí to věrohodně,“ řekl.

Vojtěch Dyk

FOTO: Petr Horník, Právo

Příběh je o podnikateli v oboru robotiky a fyziky Martinovi (Bren Foster), jehož dceru unesou mimozemšťané. Martin musí využít všechny své znalosti a zkušenosti, aby dceru našel a zjistil, proč byla unesena. Pronásleduje ho přitom šéf tajné vládní organizace Bowie (Randy Couture) a pomáhá mu cizí žena Jo (Denise Richardsová).

„Je to založeno na opravdovém příběhu lidí, jako jsme my, kteří, aby ochránili své blízké, své děti, tak se rozhodnou, že zapomenou, kdo jsou, co se stalo,“ řekl Friedrich. Scénář napsal s režisérem Waxmanem a podle jeho slov vzniká a v Brdech se bude natáčet i druhý a třetí díl. Rozpočet snímku nechtěl uvést, podle svých slov se v USA podílel s Goldfinem na řadě filmových produkcí. Světová premiéra má být příští rok v ČR.

Vašut chtěl zhasnout svalovce

„Ukazujeme, co se děje, vykládáme skutečný příběh. Postava hlavního hrdiny agenta Lance, kterého hraje Marek Vašut, je skutečná postava,“ tvrdí Friedrich, podle něhož se právě v Brdech skutečně objevily létající talíře a první kruhy v obilí.

Richardsovou příběh ihned po přečtení scénáře zaujal. „Jsou to věci, které mě zajímají, a toto jsou události, které se skutečně staly,“ řekla novinářům. Nemusela tak prý moc přemýšlet, zda nabízenou roli vezme.

Stejně jasno měl po přečtení scénáře i Couture. Bývalý několikanásobný zápasnický šampion a jedna z hvězd akční série Postradatelní prý miluje sci-fi žánr. „Za 15 let hraní ve filmech jsem ale žádnou roli ve sci-fi nedostal,“ řekl. Vašut řekl, že ani scénář nemusel číst. Jako člověka, který se určitou dobu věnoval boxu, ho mimo jiné přesvědčila možnost zahrát si s Couturem. „Navíc mi scénář předepisuje, že ho tak zvaně zhasnu, to prostě nebylo co řešit,“ řekl Vašut, který si z natáčení jedné scény s Couturem odnesl natržený ret. „Včera, když jsem ho musel uhodit, bylo mi ho trochu líto. Ale když ho teď slyším, jak mluví, tak ho už nelituji,“ dodal se smíchem Couture.

ČTK

nahoru

Kultura:

Dirigenti Gergijev i Adés v Praze zaujali

-

dnes 18:08 Ve Smetanově síni Obecního domu v Praze hostoval v...

Hudební soutěž Skutečná liga startuje čtrnáctý ročník

-

dnes 13:13 Začal již 14. ročník vyhledávací hudební soutěže...

Zemřel autor detektivek Philip Kerr

-

dnes 12:20 Britský spisovatel Philip Kerr zemřel. Bylo mu 62 let....

RECENZE: Mirai zvolna rostou pro haly, Poetika pro větší kluby

-

dnes 11:26 Skupiny Mirai a Poetika jsou na turné. Měly ho...

Francouzská režisérka Anne Fontaineová: Může kultura zachránit lidi?

-

dnes 10:46 Francouzská režisérka Anne Fontaineová se po životopisu...

Ilona Csáková vydá po deseti letech nové album

-

dnes 07:03 Video: Zpěvačka Ilona Csáková nedávno dokončila nové...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby