Krimi

Exstarostu Oloví soud definitivně zprostil obžaloby z korupce

obrazek

Ilustrační foto

FOTO: Jan Handrejch, Právo

5.10.2017 13:19 Vrchní soud v Praze ve čtvrtek zprostil viny bývalého starostu Oloví na Sokolovsku Miroslava Filandra, který spolu s dalšími dvěma muži čelil obžalobě z korupce. Odvolací senát potvrdil rozsudek plzeňského krajského soudu, podle kterého se neprokázalo, že se skutek stal. Obžalovaní vinu od začátku odmítali. Rozsudek je pravomocný.

Podle obžaloby bývalý starosta od září 2011 do března 2012 prostřednictvím Vladimíra Šmídla požádal o dva milióny korun jednatele firmy Toužimská stavební společnost. Následně podle žalobce chtěl po jednateli sám osm miliónů korun. Údajně slíbil, že spolu se šéfem bytové organizace Radkem Jelínkem zařídí firmě vítězství v soutěži na revitalizaci sídliště v Oloví.

Cena zakázky měla být kolem 40 miliónů korun. Firma ale nezvítězila a následně skončila v likvidaci.

Jelínek a Šmídl byli dalšími souzenými, i ty dnes soud obžaloby zprostil. Vlastimil Strýček, jednatel společnosti, která nakonec zakázku dostala, byl osvobozen již dříve.

Další dokazování soud odmítl

Státní zástupce ve čtvrtek v odvolání žádal, aby se případ vrátil zpět ke krajskému soudu. Ten podle něj dostatečně nevyslechl některé svědky. Žalobce poukázal na to, že by soud prvního stupně měl hodnotit důkazy, v jeho rozsudku ale prý žádné „přesvědčivé hodnocení” není.

„Byly provedeny všechny dostupné důkazy, další doplnění dokazování nepřichází v úvahu,“ vysvětlil předseda odvolacího senátu, proč odvolání státního zástupce zamítl. Filandrovi, Jelínkovi a Šmídlovi hrozilo za přijetí úplatku až 12 let vězení, Strýčkovi za podplácení až šest let.

ČTK

nahoru

Krimi:

Hasiči se vrátili do areálu Ravaku, znovu tam začalo hořet

-

včera 21:42 V sutinách zdemolované haly v areálu firmy Ravak v...

Záchranka na Opavsku havarovala při cestě za pacientem

-

včera 20:07 Na Opavsku v sobotu odpoledne havarovala sanitka...

Muže vytáhli z jezera v Karviné bez známek života, museli ho oživovat

-

včera 19:02 Moravskoslezští záchranáři zasahovali v sobotu...

Chatovou oblast na Vsetínsku ohrožoval požár

-

včera 16:14 Pět jednotek hasičů zasahovalo v sobotu odpoledne u...

Muže u Prahy uštkla mamba

-

včera 16:14 aktualizováno Muže u Prahy uštkla v sobotu odpoledne...

Na Prostějovsku usmrtil vlak člověka

-

včera 12:42 aktualizováno Na Prostějovsku v sobotu ráno usmrtil...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů