Ekonomika

Suchá houska a káva není snídaně, rozhodl soud v Německu

obrazek

Ilustrační foto

Profimedia.cz

3.10. 09:47 Suchá houska a k ní horká káva či čaj: tak vypadá v mnoha domácnostech snídaně v běžný pracovní den, kdy nezbývá příliš času před cestou do práce. Soud v západoněmeckém Münsteru ale nyní rozhodl, že suché pečivo a horký nápoj podle zákona žádnou snídaní nejsou, informoval server Spiegel Online.

Soud se neztotožnil s názorem finančního úřadu, podle kterého suchá houska a nápoj tvoří plnohodnotnou snídani, kterou zaměstnavatel musí odpovídajícím způsobem zdanit.

K plnohodnotné snídani patří kromě housky a teplého nápoje také máslo či pomazánka, případně sýr nebo salám, uvedl v rozsudku finanční soud v Münsteru. Rozhodl tak ve prospěch softwarové firmy s 80 zaměstnanci, která svým pracovníkům a klientům dávala každé ráno k dispozici kolem 150 suchých housek a zdarma jim nabízela i kávu či čaj z automatu.

Finanční úřad ale firmě před časem vyměřil kvůli „bezplatnému poskytování jídla zaměstnancům ve formě snídaně” za léta 2008 až 2011 dodatečnou daň ve výši 1,50 až 1,57 eura (asi 39 korun) na každého zaměstnance a den.

Podle soudců z Münsteru se kvůli chybějící pomazánce či obloze nejednalo z daňového hlediska o snídani, ale pouze o občerstvení. To se sice musí rovněž zdanit, ale jen od určitého množství, které dotyčná softwarová firma nepřekročila.

ČTK

nahoru

Ekonomika:

Od roku 2020 bude francouzská PSA vyrábět u Trnavy elektromobily

-

dnes 16:31 Francouzská automobilka PSA Peugeot Citroën postaví u...

Digitální platformy jsou levnější a rychlejší než klasické taxi, ukázal průzkum

-

dnes 15:51 Ze srovnání taxislužeb a platforem smluvní přepravy...

Škoda a Iveco se spojily při výrobě elektrobusů

-

dnes 15:04 Plzeňská Škoda sází na zájem měst o ekologicky šetrnou...

Mountfield se loni dostal do zisku 114 miliónů korun

-

dnes 15:58 Prodejce zahradní techniky a bazénů Mountfield v...

Víc než polovina firem v Česku neplatí daň z příjmů

-

dnes 12:54 Více než polovina firem v Česku neodvádí do státní kasy...

Praha chce Křetínského podíl v Pražských službách, pustí podíl v Pražské teplárenské

-

dnes 11:08 Hlavní město Praha by chtělo získat 19,3 procenta akcií...Stalo se Domácí Vánoce Vaše zprávy Zahraniční Krimi Sport Kultura Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby