Žena

Za chyby se platí aneb Jak se zbavit tetování

obrazek

Nejjednodušší způsob, jak se kresby na kůži zbavit, je nechat si ji překrýt novou. Tatéři tento úkon označují jako cover. Sytě černá tetování ale moc překrýt nejdou.

Profimedia.cz

11.10.2017 11:10 Nekvalitní tetování se často promění v nechtěnou vzpomínku na doznívající pubertu, na vliv módní vlny, na úlet v Thajsku. Podobně je tomu i s piercingem či tunelem v uchu. Co si počít se suvenýry, které nejdříve poznamenaly tělo a teď se zahryzávají i do duše?

„První tetování jsem si nechal udělat na začátku 90. let. To letěla černá, hlavně ornamenty. Čím jsem byl starší, tím víc se mi to nelíbilo, nic podobného už nikdo nenosil. Nejhorší bylo léto, kdy všichni moje příšerné tetování viděli,“ říká Pavel, jemuž už tři roky zdobí ruku tetování zcela jiné.

Cover

Nejjednodušší způsob, jak se kresby na kůži zbavit, je nechat si ji překrýt novou. Tatéři tento úkon označují jako cover.

„Občas musím některé covery odmítnout. Takzvané tribaly – sytě černá tetování – moc překrýt nejdou. Někdy se to povede, ale moc tatérů se do toho nehrne. Podobně je to například i s covery jizev,“ říká tatér Tomáš z pražského studia Institute of Tattoo.

„Je lepší, pokud si lidi před coverem zajdou alespoň jednou či dvakrát na laser. Tetování trochu vybledne a dá se lépe překrýt,“ dodává. „Mimochodem, v současnosti především u něžného pohlaví frčí barevná technika aquarel.“

Laser

Odstranit obrázky laserem může buď samotný tatér, nebo odborník na plastické chirurgii.

„Klient musí počítat s tím, že mu tetování pravděpodobně nezmizí úplně. Pro co nejlepší výsledek je navíc potřeba absolvovat laserových zákroků víc,“ říká MUDr. Dušan Záruba, primář Ústavu estetické medicíny v Praze.

„To platí obzvlášť u sytě modrého klasického tetování. Barevná tetováž se odstraňuje lépe, ale je třeba použít laser pro různá barevná spektra, kterým není vybaveno mnoho pracovišť,“ upozorňuje Dušan Záruba.

Plastika

S kérkou menšího rozsahu se postačí objednat na kliniku estetické medicíny. „Pokud je tetování opravdu malé, vyřízneme ho a kůži v okrajích následně sešijeme,“ vysvětluje primář Záruba.

„Jedná se o poměrně nenáročný zákrok, který se provádí ambulantně v místním znecitlivění. Je ale nutné počítat s tím, že po něm vznikne jizva,“ říká plastický chirurg. Podobně se řeší i zdeformovaná kůže po piercingu nebo „tunelu“ v uchu – místo se opět chirurgicky sešije.

I tento zákrok zanechá nenápadnou stopu, jizvička je však daleko méně nápadná než původní problém.

Vendula Presserová, Právo

nahoru

Žena:

Inspirujte se barevným streetstylem z New Yorku

-

dnes 10:05 Obrazem: Americké město New York 6. až 14. září ožilo...

Jak si vyložit sny o nevěře

-

dnes 08:50 Pokud zasáhne do vztahu nevěra, většinou to značí...

Jak dosáhnout plochého břicha bez cvičení

-

dnes 07:19 Krásné ploché bříško je snem mnohých žen i mužů, kteří...

Cvičení během menstruace pomáhá od bolestí a nafouklého břicha

-

včera 11:31 Období menstruace řada žen vnímá jako nutné zlo,...

Krásná i v sedmdesáti aneb Módní inspirace podle Maye Muskové

-

včera 10:10 Obrazem: Vizionáře a inovátora Elona Muska snad není...

Deset příznaků nedostatku železa v krvi

-

včera 09:22 Železo je pro lidský organismus nepostradatelný prvek....Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů