Kultura

RECENZE: Instinct nabízí i skladby na první dobrou

obrazek

Skupina Instinct vznikla v roce 2011.

FOTO: Warner Music

23.9.2017 13:14 Slovensko-česká skupina Instinct je ve svém činění sympatická. Netají se tím, že směřuje k tomu, aby byla nejlepší na slovenské a snad i české scéně (s ohledem na to, že zpívá slovensky, je pořadí jasné), dělá pro to maximum a s vydáním desky si dala na čas. Kolekce se jmenuje Na inzerát a vyšla před několika dny.

Instinct je opravdu kapela na inzerát, v roce 2011 se takto její čtyři členové v Praze sešli. Vytkli si cíl a pustili se do práce. Na internetu je aktuálně hned několik jejích videoklipů, za sebou mají turné se skupinou Elán a řadu svých koncertů.

Na svém prvním albu záhy prozradí, že jejich hudební cesta koresponduje s tím, jak zhruba od osmdesátých let zní slovenský pop rock. Od začátku kolekce jsou jejich skladby melodické, směřují k ještě silnějším refrénům (přičemž nutno uznat, že jsou v mnoha případech v tom nejlepším smyslu slova nakažlivé) a finální gradaci.

Tento způsob aranží se opakuje v podstatě ve všech písničkách. Funguje dobře, skladbám se v závěru dostává poměrně strhující nálady, kapele ale chybí schopnost překvapit jinak a přistoupit k písničkám originálněji.

Obal alba Na inzerát

FOTO: Warner Music

Nedělá to ani ve zvuku jednotlivých skladeb, na desce existuje v tomto ohledu jakási rovnost. Nějaký skladatelský a zejména aranžérský nápad by ji ale jistě provzdušnil a přidal - obrazně řečeno - nějakou další barvu.

Na počinu je coververze písničky Zlodej slnečníc, jejíž originál má v repertoáru skupina Elán. Instinct k ní přistoupil s odhodláním učinit ji modernější, což se stalo. Předělávat však tak velké hity je vždy nebezpečné, neboť se obvykle stává to, co se stalo i v tomto případě. Tak výrazný originál, kterému navíc vévodí i zajímavá barva hlasů členů Elánu, lze sotva překonat, či se mu jen vyrovnat.

Instinct nicméně za svým cílem vyrazil. Některé jeho písničky mají hitový potenciál takzvaně na první dobrou, což je pro každou poprockovou kapelu rozhodující.

Instinct: Na inzerát
Warner Music, 36:47

Celkové hodnocení: 60 %

Může se vám hodit na službě Zboží.cz:
Jaroslav Špulák, Právo

nahoru

Kultura:

Bende rozezpíval Červený kostel v Brně pro dobrou věc

-

dnes 19:10 Mimořádně krásnou atmosféru evangelického kostela,...

Zemřela italská královna nakladatelů a fotografka Feltrinelliová

-

dnes 17:24 Ve věku 87 let zemřela v noci na čtvrtek v Miláně...

Ve filmu Zlatý podraz drtí naše špičkové sportovce roky 1938 i 1948

-

dnes 16:40 Video: Drama Radima Špačka Zlatý podraz nabízí první...

Gott a Bílá věří v návrat Českého slavíka

-

dnes 16:31 K roční pauze ve vyhlašování ankety popularity Český...

Skupina Trojky představuje klip z cesty Ukrajinou, Moldávií a Rumunskem

-

dnes 16:00 Video: K měsíční cestě po Ukrajině, Moldávii a Rumunsku...

Britský herec Luke Thompson: Ian McKellen hraje Leara jako jazz

-

dnes 15:26 Jeden ze současných hitů londýnské divadelní scény,...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů