Krimi

Muže brutálně zbili, topili v potoce a při tom natáčeli. Zachránil jsem mu život, řekl obžalovaný

obrazek

Obžalovaní Martin Schenk (vlevo) a Michal Macháček (vpředu vpravo) v jednací síni krajského soudu v Olomouci.

FOTO: Vladislav Galgonek, ČTK

21.9.2017 11:58 Výjimečný trest hrozí u olomouckého krajského soudu Martinu Schenkovi a Michalu Macháčkovi za pokus o vraždu muže ve Viganticích na Vsetínsku. Svou oběť podle obžaloby Schenk nejprve brutálně zbil a pak ji řadu minut topil v potoce. Macháček muže přitom natáčel na video. Ten přežil jen díky včasné lékařské pomoci.

Ve Viganticích se pokusil zabít svou oběť šestadvacetiletý Schenk za povzbuzování Macháčka loni v listopadu, uvedla žalobkyně Michaela Šoková. Muže nejprve zkopal, fackoval a poté ho hodili do potoka, kde byl vystaven dalšímu surovému bití. Schenk mu poté několik minut potápěl hlavu pod vodu a snažil se ho utopit. „Macháček při tom Schenka natáčel a hlasitě se tomu smál,” uvedla žalobkyně.

Já jsem mu ale zachránil život a teď mi hrozí výjimečný trest.obžalovaný Macháček

Schenk nakonec muži klekl na hlavu. „Ke smrti nedošlo jen shodou šťastných náhod a také díky včasné lékařské pomoci,” doplnila žalobkyně.

Jednání litoval

Schenk se k činu před soudem přiznal. Napadení vysvětlil tím, že mu muž dlužil peníze, a svou impulzivní povahou. „Lituju toho, co jsem spáchal. Nechtěl jsem ho zabít. Neuvědomil jsem si, že je ta voda tak studená, byl jsem opilý,” uvedl Schenk.

Macháček popřel, že by Schenka naváděl. Před soudem tvrdil, že sám napadeného vytáhl z potoka. „Natáčel jsem to, byla to blbost. Až když jsem viděl, že je břichem ke dnu, věděl jsem, že to není dobré. Když jsme ho vytáhli, byl modrý. Já jsem mu ale zachránil život a teď mi hrozí výjimečný trest, připadá mi to nenormální,” řekl.

Korunním důkazem je videozáznam, který má soud k dispozici. Podle Schenkova obhájce však v době vazebního řízení nebyl soudu k dispozici jeho zvuk. „Obžalovaný Macháček se tehdy stavěl do role zachránce, a na rozdíl od obžalovaného Schenka tak neskončil ve vazbě,” uvedl obhájce.

Další obvinění

Macháček se zodpovídá i z dalšího brutálního napadení, které se odehrálo o čtyři měsíce později v Rožnově pod Radhoštěm. V březnu vnikl podle obžaloby do pokoje cizince, pěstmi ho bil do hlavy, pak i kovovou tyčí, vyplývá z vyšetřování. Muž utrpěl zlomeniny nosu a žeber. Macháček čelí obžalobě z porušování domovní svobody, pokusu vydírání a krádeže.

Podle žalobkyně navíc o tři dny dříve ve stejném městě před rychlým občerstvením Restambul Kebab položil na zem dvacetilitrový kanystr naplněný benzínem a odešel na přilehlé parkoviště. U sebe měl sekeru a kuchyňský podpalovač. Strážníkům poté řekl, že jde podpálit „Arabáky”. Obžalován byl kvůli tomu z násilí proti skupině obyvatel a jednotlivci. Soud bude případ projednávat také v pátek, poté ho odročí, uvedl soudce.

ČTK

nahoru

Krimi:

V Českém ráji zemřel motocyklista, narazil do skály

-

včera 20:50 Dvaapadesátiletý motocyklista v sobotu zahynul po...

Na dálnici D10 u Brandýsa začala uzavírka kvůli bourání mostu

-

včera 19:05 aktualizováno Na dálnici D10 mezi Brandýsem nad Labem...

Motorkář zemřel na Tachovsku po nárazu do plotu

-

včera 19:03 Tragicky skončila v sobotu odpoledne havárie motorkáře...

K útoku kyselinou v Plzni došlo po roztržce v klubu

-

včera 18:45 Video: K sobotnímu incidentu v klubu na Americké třídě...

Policie ukončila vyšetřování výbuchu v Kralupech

-

včera 17:37 Policie v pátek odpoledne ukončila vyšetřování na...

Muž v Kutné Hoře zemřel při opravě auta, spadlo na něj

-

včera 17:08 V Kutné Hoře v pátek večer spadlo na muže auto, které...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby