Zahraniční

Italští policisté měli ve Florencii znásilnit americké studentky

obrazek

Ilustrační foto

FOTO: Tomáš Reiner, Novinky

13.9. 17:21 Dvojice italských karabiníků čelí nařčení, že znásilnila dvě americké dívky, které studovaly na univerzitě ve Florencii. Ministryně spravedlnosti přislíbila, že vyšetřovatelé k případu zaujmou „rozhodný“ postoj, a nyní čekají na výsledky testů vzorků DNA odebraných ze země a výtahu obytného domu, kde studentky žily a kde mělo ke znásilnění dojít. V úterý o tom informovala stanice ABC.

„Je to extrémně závažný případ. Už jen pomyšlení, že ať už to udělal kdokoliv, měl na sobě uniformu, která je obvykle symbolem bezpečí a sounáležitosti s občany. Budeme v kontaktu s prokuraturou a budeme neústupní,“ slíbila šéfka italské justice Roberta Pinottivá.

Ke znásilnění mělo dojít ve čtvrtek večer. Policisté byli přivoláni do klubu Fio v centru Florencie, aby uklidnili šarvátku. Tam potkali Američanky, odvezli je domů a podle výpovědi dívek je tam znásilnili.

Vyšetřovatelé už provedli několik výslechů. Jeden z policistů podle italských médií přiznal sex s jednou dívek, odmítá ale, že by šlo o znásilnění. Studentka s ním prý podle obhajoby souložila dobrovolně a nebyla opilá. Policista měl přijít vypovídat dobrovolně ještě před tím, než byl předvolán. Tyto informace ale italská prokuratura stanici ABC odmítla potvrdit.

Oba karabiníci byli nicméně už minulý týden suspendováni. Jejich identita nebyla zveřejněna a zatím jim nebylo ani sděleno obvinění.

Novinky

nahoru

Zahraniční:

Zvláštní vyšetřovatel se zajímá o Trumpovy záznamy z Bílého domu

-

dnes 10:56 Zvláštní vyšetřovatel Robert Mueller, který v USA...

Trumpova řeč je štěkáním psa. Karavanu nezastaví, vzkázala Severní Korea

-

dnes 10:22 Trumpův silácký projev v OSN, kde vyhrožoval úplným...

Zabijáka z trhu v Berlíně nechali tři hodiny unikat

-

dnes 08:04 Několikahodinový chaos policejních složek poté, kdy...

Irácká armáda zahájila útok na město Havídža, poslední baštu radikálů IS

-

dnes 07:45 Video: aktualizováno Irácká armáda zahájila ve čtvrtek...

V Británii zadrželi dalšího podezřelého kvůli atentátu z metra

-

dnes 07:37 aktualizováno V Británii zadrželi šestého podezřelého...

Maria míří k Dominikánské republice, hurikán si vyžádal už deset obětí

-

dnes 06:57 Video: aktualizováno Počet obětí hurikánu Maria, který...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby