Zahraniční

Italští policisté měli ve Florencii znásilnit americké studentky

obrazek

Ilustrační foto

FOTO: Tomáš Reiner, Novinky

13.9.2017 17:21 Dvojice italských karabiníků čelí nařčení, že znásilnila dvě americké dívky, které studovaly na univerzitě ve Florencii. Ministryně spravedlnosti přislíbila, že vyšetřovatelé k případu zaujmou „rozhodný“ postoj, a nyní čekají na výsledky testů vzorků DNA odebraných ze země a výtahu obytného domu, kde studentky žily a kde mělo ke znásilnění dojít. V úterý o tom informovala stanice ABC.

„Je to extrémně závažný případ. Už jen pomyšlení, že ať už to udělal kdokoliv, měl na sobě uniformu, která je obvykle symbolem bezpečí a sounáležitosti s občany. Budeme v kontaktu s prokuraturou a budeme neústupní,“ slíbila šéfka italské justice Roberta Pinottivá.

Ke znásilnění mělo dojít ve čtvrtek večer. Policisté byli přivoláni do klubu Fio v centru Florencie, aby uklidnili šarvátku. Tam potkali Američanky, odvezli je domů a podle výpovědi dívek je tam znásilnili.

Vyšetřovatelé už provedli několik výslechů. Jeden z policistů podle italských médií přiznal sex s jednou dívek, odmítá ale, že by šlo o znásilnění. Studentka s ním prý podle obhajoby souložila dobrovolně a nebyla opilá. Policista měl přijít vypovídat dobrovolně ještě před tím, než byl předvolán. Tyto informace ale italská prokuratura stanici ABC odmítla potvrdit.

Oba karabiníci byli nicméně už minulý týden suspendováni. Jejich identita nebyla zveřejněna a zatím jim nebylo ani sděleno obvinění.

Novinky

nahoru

Zahraniční:

Turecko podniklo další útok v Sýrii a obsadilo několik vesnic

-

dnes 15:10 Turecké jednotky obsadily několik vesnic na...

Separatista Puigdemont bude jediným kandidátem na katalánského premiéra

-

dnes 12:40 aktualizováno Jako jediný bude na úřad katalánského...

Filipínská sopka Mayon hrozí po erupci mohutným výbuchem

-

dnes 11:46 Po mohutné pondělní erupci nejaktivnější filipínské...

Sníh odřízl italské Livigno od světa

-

dnes 11:35 Silnice do italského horského střediska Livigno jsou ze...

Saský ministr varoval před reformou evropského azylového systému

-

dnes 10:44 Navrhovaná reforma azylového systému Evropské unie může...

Syrská armáda po dobytí letiště Abú Zuhúr postupuje v provincii Idlib

-

dnes 10:34 Syrské vládní síly po dobytí klíčového letiště Abú...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby