Domácí

Babiš zamíří za Zemanem na Hrad

obrazek

Prezident Miloš Zeman přijel ve čtvrtek 28. dubna 2016 navštívit ekofarmu Čapí hnízdo Andreje Babiše. Zde spolu s dětmi z Klokánků pokřtil tři klokany.

FOTO: Petr Hloušek, Právo

13.9.2017 16:45 Šéf hnutí ANO Andrej Babiš vyrazí ve čtvrtek na Pražský hrad za prezidentem Milošem Zemanem. Dá se předpokládat, že budou hovořit o kauze Čapí hnízdo, kvůli níž byl Babiš spolu s Jaroslavem Faltýnkem vydán ke stíhání policii. Babiš ČTK setkání potvrdil.

Zeman se před Časem vyjádřil, že policejní žádost o vydání obou poslanců ANO je „policejní provokací”. Zároveň však odmítl, že by v případě Babišova odsouzení mohl šéfa hnutí, který se netají ambicí být po následujících volbách premiérem, omilostnit. [celá zpráva]

Sněmovna Babiše a Faltýnka minulý týden navzdory snahám poslaneckého klubu ANO vydala ke stíhání. Podle policie mohlo dojít ke zneužití dotace. [celá zpráva]

Policie ve středu oznámila, že rozhodnutí obdržela. [celá zpráva]

Pokud se Babiš po volbách znovu stane poslancem, bude muset Sněmovna o jeho vydání opět rozhodovat. [celá zpráva]

Babiš i Faltýnek odmítají jakékoliv pochybení. Podle Babiše policie lže a celá kauza má politické pozadí.

Farma Čapí hnízdo v minulosti patřila společnosti Agrofert, jejímž majitelem byl až do letoška Babiš. Farma nejprve Agrofertu patřila, následně byla převedena na anonymní akcie na doručitele. Díky tomuto manévru mohla získat dotaci 50 miliónů, kterou by jako firma z koncernu Agrofert podle všeho dostat nemohla. Následně sfúzovala s jednou z Babišových společností, a tak se do holdingu vrátila.

Loni v březnu na mimořádné schůzi Sněmovny Babiš přiznal, že v době získání evropské dotace byli akcionáři farmy bratr jeho partnerky a jeho dvě dospělé děti.

Policie začala prověřovat okolnosti získání dotace pro Čapí hnízdo v roce 2015. Věcí se začal zabývat i Evropský úřad proti podvodům (OLAF).

Novinky

nahoru

Domácí:

Taxikáři chystají další protest

-

včera 23:06 Sdružení českých taxikářů ve čtvrtek na svém webu...

Zeman: Drahoš je spojen s migrací, ale inzerát byl zbytečný

-

včera 21:26 aktualizováno Prezident Miloš Zeman si nemyslí, že by...

Spolupráce ANO a SPD je možná, připustili programovou shodu Okamura i Brabec

-

včera 20:18 aktualizováno Zástupci hnutí ANO a SPD ve čtvrtek...

Drahoš přijde debatovat do ČT a na Primu. Hrad dál mluví o čtyřech duelech

-

včera 17:47 aktualizováno Debaty prezidentských kandidátů před...

Zlatý oříšek rozdal deseti talentovým dětem sto tisíc korun. Mezi oceněnými jsou i handicapovaní

-

včera 17:37 Video: Ceny Zlatý oříšek za loňský rok znají své...

Drahoš má kvůli výhrůžkám na síti vlastního bodyguarda

-

včera 17:21 Prezidentský kandidát Jiří Drahoš i jeho manželka čelí...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby