Domácí

Babiš zamíří za Zemanem na Hrad

obrazek

Prezident Miloš Zeman přijel ve čtvrtek 28. dubna 2016 navštívit ekofarmu Čapí hnízdo Andreje Babiše. Zde spolu s dětmi z Klokánků pokřtil tři klokany.

FOTO: Petr Hloušek, Právo

13.9. 16:45 Šéf hnutí ANO Andrej Babiš vyrazí ve čtvrtek na Pražský hrad za prezidentem Milošem Zemanem. Dá se předpokládat, že budou hovořit o kauze Čapí hnízdo, kvůli níž byl Babiš spolu s Jaroslavem Faltýnkem vydán ke stíhání policii. Babiš ČTK setkání potvrdil.

Zeman se před Časem vyjádřil, že policejní žádost o vydání obou poslanců ANO je „policejní provokací”. Zároveň však odmítl, že by v případě Babišova odsouzení mohl šéfa hnutí, který se netají ambicí být po následujících volbách premiérem, omilostnit. [celá zpráva]

Sněmovna Babiše a Faltýnka minulý týden navzdory snahám poslaneckého klubu ANO vydala ke stíhání. Podle policie mohlo dojít ke zneužití dotace. [celá zpráva]

Policie ve středu oznámila, že rozhodnutí obdržela. [celá zpráva]

Pokud se Babiš po volbách znovu stane poslancem, bude muset Sněmovna o jeho vydání opět rozhodovat. [celá zpráva]

Babiš i Faltýnek odmítají jakékoliv pochybení. Podle Babiše policie lže a celá kauza má politické pozadí.

Farma Čapí hnízdo v minulosti patřila společnosti Agrofert, jejímž majitelem byl až do letoška Babiš. Farma nejprve Agrofertu patřila, následně byla převedena na anonymní akcie na doručitele. Díky tomuto manévru mohla získat dotaci 50 miliónů, kterou by jako firma z koncernu Agrofert podle všeho dostat nemohla. Následně sfúzovala s jednou z Babišových společností, a tak se do holdingu vrátila.

Loni v březnu na mimořádné schůzi Sněmovny Babiš přiznal, že v době získání evropské dotace byli akcionáři farmy bratr jeho partnerky a jeho dvě dospělé děti.

Policie začala prověřovat okolnosti získání dotace pro Čapí hnízdo v roce 2015. Věcí se začal zabývat i Evropský úřad proti podvodům (OLAF).

Novinky

nahoru

Domácí:

Přichází babí léto s teplotami kolem 22 stupňů

-

dnes 10:02 Dny plné slunce a teploty nad 20 stupňů předpovídají...

Zástavba u Masarykova nádraží může být větší

-

dnes 05:31 Zastupitelé hlavního města v minulých dnech potvrdili...

Obrana chce nový tryskáč do vládní letky. Minimálně za miliardu

-

dnes 04:46 Armádní flotila strojů tzv. vládní letky se bude...

Čeští politici ocenili výhru Merkelové, podle Babiše vyhrála AfD

-

včera 21:42 Čeští politici včetně premiéra Bohuslava Sobotky...

Zemanovy výroky jsou na hraně nátlaku, řekl ÚS k Rathově stížnosti, kterou ale zamítl

-

včera 19:26 Ústavní soud (ÚS) odmítl stížnost, v níž bývalý...

Armáda po incidentu na Letné zrušila seskoky parašutistů, oznámil Stropnický

-

včera 14:35 Ministr obrany Martin Stropnický (ANO) v pořadu Otázky...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby