Koktejl

Obří hora tuku ucpala londýnské stoky. Váží 150 tun

BEZ KOMENTÁŘE: Londýnské podzemí ucpala extrémní mastnota.

ZDROJ: AP

13.9. 12:14 Video: Pracovníci starající se o londýnskou kanalizaci mají v těchto dnech plné ruce práce. A taky mastné. Část starých stok pocházejících ještě z viktoriánské éry ucpala nechutná hora tuku zpevněná ještě vyhozenými plenami a dalšími věcmi, které lidé spláchli do záchodů. Odstranění zabere minimálně tři týdny.

Hora tuku se nashromáždila pod historickou čtvrtí Whitechapel, tamní viktoriánské stoky jsou k ucpávání náchylnější než jinde. Podobné tukové hroudy pracovníci kanalizací nazývají slovem fatberg, což je parafráze na výraz iceberg, tedy kra či ledovec. Je to docela výstižné přirovnání, protože většina hory tuku není vidět. Celá měří 250 metrů a váží 143 tun.

„Je to masa pevná jako skála a skládá se z tuku, oleje, papírových kapesníků a plen,“ sdělil Matt Rimmer ze společnosti Thames Water, která spravuje mimo jiné právě londýnské kanalizace. Pro představu převedl hmotnost tukové hory na obligátní autobusy. Tuk váží více než 11 londýnských doubledeckerů.

Pracovníci společnosti začali tento týden usazený tuk postupně odstraňovat. Osmičlenný tým vybavený vodními tryskami pracuje podle Rimmera osm hodin denně sedm dní v týdnu. Za směnu se mu podaří odstranit zhruba 22 až 23 tun tukového monstra.

Rimmer tvrdí, že svůj díl viny nesou všichni. Nejvíce tuku podle něj pochází z restaurací a fastfoodů, ale za vyhozené hygienické potřeby, které vytváření monstrózních usazenin ve velké míře umožňují, jsou zodpovědní londýnští obyvatelé. Rimmer proto znovu opakuje to, na co prý jeho společnost upozorňuje neustále. „Stoky nejsou bezedná jáma, do které můžete hodit vše, co nechcete doma,“ uzavírá.

tcs, Novinky

nahoru

Koktejl:

V rumunské vesnici mají nevšední hřbitov, návštěvníky rozesměje i rozpláče

-

dnes 20:54 Video: Ačkoliv se rumunská vesnice Săpânța nachází 600...

Akrobatičtí piloti vytvořili na nebi úžasnou podívanou

-

dnes 15:16 Video: Dokonalou souhru předvedli minulý týden...

Italský orchestr s Andreou Bocellim dirigoval robot

-

dnes 13:22 Video: Švýcarský humanoidní robot YuMi dirigoval v Pise...

Vězni utekli na svobodu, vykradli obchod a vrátili se zpět

-

dnes 10:24 Čtyři vězni z jednoho nápravného zařízení v americkém...

Hlemýžď totálně prohrál souboj s ploštěncem

-

dnes 06:42 Video: Souboj na život a na smrt natočil v brazilské...

Nejkrásnější dívkou Česka je Michaela Habáňová ze Zlína

-

včera 22:03 Video: aktualizováno V Brně v sobotu proběhlo finále...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby