Koktejl

Obří hora tuku ucpala londýnské stoky. Váží 150 tun

BEZ KOMENTÁŘE: Londýnské podzemí ucpala extrémní mastnota.

ZDROJ: AP

13.9.2017 12:14 Pracovníci starající se o londýnskou kanalizaci mají v těchto dnech plné ruce práce. A taky mastné. Část starých stok pocházejících ještě z viktoriánské éry ucpala nechutná hora tuku zpevněná ještě vyhozenými plenami a dalšími věcmi, které lidé spláchli do záchodů. Odstranění zabere minimálně tři týdny.

Hora tuku se nashromáždila pod historickou čtvrtí Whitechapel, tamní viktoriánské stoky jsou k ucpávání náchylnější než jinde. Podobné tukové hroudy pracovníci kanalizací nazývají slovem fatberg, což je parafráze na výraz iceberg, tedy kra či ledovec. Je to docela výstižné přirovnání, protože většina hory tuku není vidět. Celá měří 250 metrů a váží 143 tun.

„Je to masa pevná jako skála a skládá se z tuku, oleje, papírových kapesníků a plen,“ sdělil Matt Rimmer ze společnosti Thames Water, která spravuje mimo jiné právě londýnské kanalizace. Pro představu převedl hmotnost tukové hory na obligátní autobusy. Tuk váží více než 11 londýnských doubledeckerů.

Pracovníci společnosti začali tento týden usazený tuk postupně odstraňovat. Osmičlenný tým vybavený vodními tryskami pracuje podle Rimmera osm hodin denně sedm dní v týdnu. Za směnu se mu podaří odstranit zhruba 22 až 23 tun tukového monstra.

Rimmer tvrdí, že svůj díl viny nesou všichni. Nejvíce tuku podle něj pochází z restaurací a fastfoodů, ale za vyhozené hygienické potřeby, které vytváření monstrózních usazenin ve velké míře umožňují, jsou zodpovědní londýnští obyvatelé. Rimmer proto znovu opakuje to, na co prý jeho společnost upozorňuje neustále. „Stoky nejsou bezedná jáma, do které můžete hodit vše, co nechcete doma,“ uzavírá.

tcs, Novinky

nahoru

Koktejl:

Papež oddal na palubě letadla letušku a stevarda

-

včera 16:37 Papež František ve čtvrtek cestou na sever Chile oddal...

V čínské zoo ukázali šesterčata vzácného bílého tygra

-

včera 15:32 Video: Tygři většinou rodí tři až čtyři mláďata,...

Rybáři spadl do moře mobil, po dvou dnech ho prý na stejném místě chytil na háček

-

včera 13:01 Když Charliemu Gee spadl minulý pátek při rybaření v...

Pohotový muž vytáhl cestující z potápějícího se autobusu jeřábem

-

včera 04:30 Video: Velice pohotově zareagoval jeřábník Jao...

Mráz, že se i na Sibiři diví. Teploty tam spadly na minus 65 stupňů

-

17.1. 15:46 Video: Obyvatelé několika oblastí Sibiře se potýkají s...

V budoucnu mají japonské vlaky štěkat jako psi

-

17.1. 14:05 Vědci ze země vycházejícího slunce údajně přišli na...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby