AutoMoto

Ve Velké Británii už jde platit klíčky od auta

obrazek

Placení klíčem od auta už má jeden model značky DS

FOTO: DS

7.9.2017 08:23 Na nákupy bez peněz a platební karty? Ano, jde to. Ve Velké Británii zákazníci jednoho modelu značky DS dostanou klíček od auta, s jehož pomocí mohou platit v obchodech.

Značka DS připravila pro model DS 3 Connected Chic zajímavou nabídku. V klíčku je totiž čip s RFID technologií, který je stejný jako v některých mobilních telefonech, jimiž lze platit v obchodech. Tenhle čip na bázi bezhotovostní brány bPay nabízí možnost bezkontaktního placení u obchodníků. Zákazník obchodu tak nemusí mít u sebe ani peněženku a stejně dokáže zaplatit za nákup.

DS 3 Connected Chic

FOTO: DS

Tento platební čip je totiž možné svázat s platební kartou Visa nebo MasterCard registrovanou ve Velké Británii a všechny bezhotovostní platby se pak budou odečítat z karty. Je tu jediné omezení – maximální částka na zaplacení nesmí být vyšší než 30 liber, tedy asi 850 korun. Aby se dalo sledovat, kolik bylo přes tento systém utraceno, je možné do mobilu nainstalovat aplikaci, pomocí které lze pohyby na účtu přes klíč sledovat a také ho zablokovat, pokud jej majitel ztratí.

Jde zatím o první vlaštovku svého druhu, ale je možné, že po pilotním programu u modelu DS 3 Connected Chic se tahle technika rozšíří i do dalších modelů, třeba do luxusního SUV DS 7.

LL, Novinky

nahoru

AutoMoto:

AeroMobil představil nový koncept elektrického létajícího automobilu

-

včera 17:46 Obrazem: Koncept elektrického létajícího vozidla 5.0...

Britský řidič jel po dálnici bez kola. Nechápal, kde je problém

-

včera 16:39 Na zcela zničené dojezdové rezervě, a tedy v podstatě...

Selhalo úplně všechno - technika i řidič, hodnotí odborník smrtelnou nehodu samořiditelného auta

-

včera 15:22 Video: Americká policie zveřejnila videozáznam z...

Easter Jeep Safari: sedm konceptů Jeepů do každého terénu

-

včera 13:45 Na každoroční akci pro fanoušky značky Jeep v poušti...

Nový benzínový čtyřválec má spotřebu dieselu, slibuje Volkswagen

-

včera 12:54 Volkswagen uvede na trh přepracovaný motor 1,5 TSI s...

Opel poprvé ukázal novou Corsu GSi

-

včera 10:41 Tři písmena GSi používá Opel již od osmdesátých let...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby