AutoMoto

Ve Velké Británii už jde platit klíčky od auta

obrazek

Placení klíčem od auta už má jeden model značky DS

FOTO: DS

7.9. 08:23 Na nákupy bez peněz a platební karty? Ano, jde to. Ve Velké Británii zákazníci jednoho modelu značky DS dostanou klíček od auta, s jehož pomocí mohou platit v obchodech.

Značka DS připravila pro model DS 3 Connected Chic zajímavou nabídku. V klíčku je totiž čip s RFID technologií, který je stejný jako v některých mobilních telefonech, jimiž lze platit v obchodech. Tenhle čip na bázi bezhotovostní brány bPay nabízí možnost bezkontaktního placení u obchodníků. Zákazník obchodu tak nemusí mít u sebe ani peněženku a stejně dokáže zaplatit za nákup.

DS 3 Connected Chic

FOTO: DS

Tento platební čip je totiž možné svázat s platební kartou Visa nebo MasterCard registrovanou ve Velké Británii a všechny bezhotovostní platby se pak budou odečítat z karty. Je tu jediné omezení – maximální částka na zaplacení nesmí být vyšší než 30 liber, tedy asi 850 korun. Aby se dalo sledovat, kolik bylo přes tento systém utraceno, je možné do mobilu nainstalovat aplikaci, pomocí které lze pohyby na účtu přes klíč sledovat a také ho zablokovat, pokud jej majitel ztratí.

Jde zatím o první vlaštovku svého druhu, ale je možné, že po pilotním programu u modelu DS 3 Connected Chic se tahle technika rozšíří i do dalších modelů, třeba do luxusního SUV DS 7.

LL, Novinky

nahoru

AutoMoto:

Plně elektrické Porsche 911 nebude ještě nejméně deset let, říká šéf značky

-

dnes 15:27 Oliver Blume naznačil, že v blízké budoucnosti Porsche...

O Teslu Model X je zájem i mezi zloději. Jednu ukradli hned dvakrát

-

dnes 15:02 Dvakrát během několika dnů ukradli zloději jednu Teslu...

BMW vytvořilo unikátní M3, prodá ho jedinému zájemci

-

dnes 14:17 Obrazem: BMW M3 se v USA prodává od roku 1987. V rámci...

Devel Sixteen bude stát nejméně 34,7 miliónu. Základ má dva tisíce koní

-

dnes 12:45 Video: Označení „hypersport” je možná pro Devel Sixteen...

Test Nissanu X-Trail: chvályhodný počin

-

dnes 09:02 Obrazem: Nissan X-Trail vždycky patřil na světových...

Miliardář představil druhé auto podle svého návrhu

-

dnes 08:24 Obrazem: Pokud byste byli milionáři a nevyhovovala by...Stalo se Domácí Vánoce Vaše zprávy Zahraniční Krimi Sport Kultura Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby