AutoMoto

Nový elektromobil Nissanu nabízí dojezd 380 kilometrů, vystačí s jedním pedálem

BEZ KOMENTÁŘE: Nissan představil druhou generaci elektromobilu Leaf

ZDROJ: Reuters

6.9.2017 15:56 Japonská automobilka Nissan Motor ve středu představila druhou generaci svého elektromobilu Nissan Leaf. Vylepšený hatchback bude mít podle firmy větší dojezd, technologii na automatické parkování a systém řízení pomocí jediného pedálu.

Pokročilá verze elektromobilu Leaf by se měla v Japonsku dostat do prodeje v říjnu a v ostatních zemích na počátku příštího roku. Cena bude přibližně 720 000 korun.

Nová řada leafu má zaujmout kromě většího dojezdu i dalšími inovacemi. Kromě modernějšího designu jde o technologii na automatické parkování a systém řízení pomocí jediného pedálu. Konzervativnější zákazníci si však budou moci vybrat i typ se dvěma pedály.

Nissan Leaf se od uvedení na trh v roce 2010 stal nejprodávanějším vozem na elektrický pohon na světě. Firma slibuje, že vylepšená verze díky větší baterii dojede na jedno nabití až o poloviční vzdálenost dál. Podle BBC tím ale stále nepřekoná dojezd elektromobilu Tesla model 3 od ani elektromobilu Chevy Bolt od General Motors.

Nissan podle BBC nabízí nový elektromobil v atmosféře zostřující se konkurence na dynamicky se rozvíjejícím trhu "zelených" vozidel. Ukrojit si pro sebe z prodejů japonské automobilky se kromě Tesly a General Motors snaží i německý Volkswagen (e-Golf) a BMW (i3) stejně jako jihokorejský Hyundai (Iconiq).

Novinky, ČTK

nahoru

AutoMoto:

Nové SUV od Volkswagenu se bude prodávat všude kromě Evropy

-

dnes 09:56 Tohle je nové SUV, které se začne vyrábět v roce 2020...

Značka Lagonda znovu ožije. A tentokrát bude elektrická

-

dnes 09:03 Lagonda není jen jméno jednoho modelu značky Aston...

Ford odtajnil detaily sportovní fiesty, jede 232 km/h a má samosvorný diferenciál

-

včera 17:08 Fiesta ST se ukázala před více než rokem, dosud se ale...

Proč mají Volva na přídi diagonální linku? Důvod je překvapivě banální

-

včera 16:41 Většinu automobilů Volvo zdobí na přídi diagonální...

McLaren pro svou formuli zvolil netradiční reklamu

-

včera 15:28 Připomíná vám Halo, nový bezpečnostní prvek formulí 1,...

Subaru WRX STI se loučí edicí se zlatými koly, v Česku bude 15 kusů

-

včera 14:18 Subaru WRX STI, kultovní „rally auto pro běžné...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby