Kultura

Ben má druhou desku. Britská senzace si hraje se soulem, klasikou a alternativou

obrazek

Benjamin Clementine na nové desce

FOTO: Universal Music

6.9. 12:39 Benjamin Clementine je zpěvák, ale také básník, který je znám třeba návštěvníkům festivalu Colours of Ostrava. Ambiciózní multižánrový muzikant ohlásil druhé album I Tell A Fly na 15. září.

Uhrančivý mladík Ben Clementine působí jako bizarní reinkarnace Niny Simone v mužském těle. Jeho výraz je chvílemi nazlobený, chvílemi rozechvělý a sametový. Kritiky si získal už debutem – za první desku At Least For Now dostal britskou cenu Mercury.

První skladbou z novinky I Tell a Fly je song Phantom Of Aleppoville. K desce zpěvák ohlásil i turné po Velké Británii, Evropě a USA, kde vystoupí v newyorské Carnegie Hall.

Benjamin Clementine

FOTO: Colours of Ostrava

„Napadlo mě, že jsem vetřelec. Jsem tulák. Na většině míst, kam jsem se dostal, jsem se od ostatních lišil. Tak jsem začal přemýšlet o dvojici ptáků, kteří se milují. Jeden se bojí jít vpřed a druhý riskuje, aby viděl, co se stane,” říká Benjamin o písničce Phantom Of Aleppoville.

Deska vychází z hudby impresionistů, jako je Erik Satie, kterého Benjamin miluje, ale také z jazzu, soulu a elektroniky, konkrétně jde třeba o hudbu japonského elektronického průkopníka Isao Tomity.

„I Tell A Fly je zvláštní, emotivní a fascinující deska, která se zabývá tématy dneška, ale také tématy, která nikdy nezmizí,” tvrdí Ben. „Putujeme světem, můj pradědeček se toulal, a to je ten důvod, proč jsem tady. Stejným poutníkem byl váš pradědeček, a to je ten důvod, proč jste tady vy. Jsem vetřelec, vy jste vetřelec. A tak to je.”

Může se vám hodit na službě Zboží.cz:
Stanislav Dvořák, Novinky

nahoru

Kultura:

GLOSA: Hodiny jsou jako Kryštof

-

dnes 11:35 Minulý týden vydala své minialbum S tebou česká skupina...

Struny podzimu zahájí The Gloaming, pak vystoupí Shabazz Palaces

-

dnes 10:53 Páteční vystoupení irské skupiny The Gloaming zahájí...

Nejvýnosnější v Hollywoodu je Estevez, vyplatí se víc než Pitt a Depp

-

dnes 10:12 Pozoruhodná data zveřejnil americký server Variety....

Duel ani Superdebata nedosáhly miliónové sledovanosti

-

dnes 10:10 Čtvrteční předvolební diskusní Nova Duel, ve kterém se...

Funke experimentuje s trvanlivostí času

-

dnes 09:26 V Galerii města Kolína je do 30. prosince k vidění...

Al Di Meola v Praze zahraje Beatles, tango i world music

-

dnes 08:11 Americký jazzový kytarista Al Di Meola na svém pražském...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby