Kultura

Ben má druhou desku. Britská senzace si hraje se soulem, klasikou a alternativou

obrazek

Benjamin Clementine na nové desce

FOTO: Universal Music

6.9.2017 12:39 Benjamin Clementine je zpěvák, ale také básník, který je znám třeba návštěvníkům festivalu Colours of Ostrava. Ambiciózní multižánrový muzikant ohlásil druhé album I Tell A Fly na 15. září.

Uhrančivý mladík Ben Clementine působí jako bizarní reinkarnace Niny Simone v mužském těle. Jeho výraz je chvílemi nazlobený, chvílemi rozechvělý a sametový. Kritiky si získal už debutem – za první desku At Least For Now dostal britskou cenu Mercury.

První skladbou z novinky I Tell a Fly je song Phantom Of Aleppoville. K desce zpěvák ohlásil i turné po Velké Británii, Evropě a USA, kde vystoupí v newyorské Carnegie Hall.

Benjamin Clementine

FOTO: Colours of Ostrava

„Napadlo mě, že jsem vetřelec. Jsem tulák. Na většině míst, kam jsem se dostal, jsem se od ostatních lišil. Tak jsem začal přemýšlet o dvojici ptáků, kteří se milují. Jeden se bojí jít vpřed a druhý riskuje, aby viděl, co se stane,” říká Benjamin o písničce Phantom Of Aleppoville.

Deska vychází z hudby impresionistů, jako je Erik Satie, kterého Benjamin miluje, ale také z jazzu, soulu a elektroniky, konkrétně jde třeba o hudbu japonského elektronického průkopníka Isao Tomity.

„I Tell A Fly je zvláštní, emotivní a fascinující deska, která se zabývá tématy dneška, ale také tématy, která nikdy nezmizí,” tvrdí Ben. „Putujeme světem, můj pradědeček se toulal, a to je ten důvod, proč jsem tady. Stejným poutníkem byl váš pradědeček, a to je ten důvod, proč jste tady vy. Jsem vetřelec, vy jste vetřelec. A tak to je.”

Může se vám hodit na službě Zboží.cz:
Stanislav Dvořák, Novinky

nahoru

Kultura:

Polar Music Prize pro Metalliku

-

včera 11:18 Letošními laureáty ocenění Polar Music Prize, které...

Nejkrásnější ženy jsou ty, které se zjevují ve snech

-

včera 07:16 V pražské Galerii Smečky, kterou provozuje společnost...

Berlinale ocenilo Jiřího Menzela

-

23.2. 21:00 Cenu Kamera Berlinale udělenou Jiřímu Menzelovi za...

Pravděpodobný vítěz Oscarů ukradl příběh z divadelní hry, tvrdí žaloba

-

23.2. 16:05 Na 13 Oscarů nominovaný film Tvář vody režiséra...

Gott nevystoupí na Česko-Slovenském plese, zůstává v nemocnici

-

23.2. 15:29 Zpěvák Karel Gott nevystoupí v sobotu na...

Planeta Česko. Příroda jako fascinující dobrodružství

-

23.2. 15:02 Video: Do kin jde 22. března neobvyklý dokument...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby