Domácí

Svoboda do Kataru nedoletěl, letadlu prasklo okno

29.11.2004 19:49 Ministr zahraničí Cyril Svoboda, který měl v pondělí zahájit sedmidenní návštěvu Blízkého východu a Súdánu, se kvůli poruše letounu musel vrátit zpět do Prahy. Při cestě do Kataru prasklo leteckému speciálu typu Challenger čelní sklo.

Podle mluvčího ministra zahraničí Víta Koláře kapitán letounu sdělil asi po hodině letu cestujícím palubním rozhlasem, že se letadlo musí vrátit zpět kvůli technické závadě. "Potom kapitán přišel do kabiny a informoval ministra, že na letadlu prasklo čelní sklo," řekl Kolář.

Kdy se Svoboda opět vydá na cestu, ještě není jasné. "Momentálně žádné armádní letadlo není k dispozici, jedno využívá náčelník armádního štábu a druhé je v opravě," podotkl Kolář. K hlavním cílům cesty do Súdánu, Kataru, Kuvajtu a Jordánska patřila jednání o mírovém procesu na Blízkém východě i rozvoj ekonomických vztahů. Svoboda měl také navštívit uprchlické tábory v západosúdánském regionu Dárfúr, zmítaném humanitární krizí.

Vládní Challenger měl technické problémy už letos v březnu během návštěvy prezidenta Václava Klause v Portugalsku. Vinou špatného připojení letištního tahače byl poškozen podvozek stroje a prezident musel k návratu do ČR použít náhradního stroje.

ČTK

nahoru

Domácí:

Hamáček v čele ČSSD? Cesta do vlády, hodnotí volbu politici

-

včera 19:05 aktualizováno Zvolení Jana Hamáčka do čela ČSSD...

Babiš a Zeman se sešli ke společné večeři. ČSSD jsme moc neřešili, řekl premiér

-

včera 18:15 Video: aktualizováno Premiér v demisi Andrej Babiš...

Chovanec končí ve vedení ČSSD. Žádnou hořkost necítím, tvrdí

-

včera 17:38 Zklamání ani hořkost necítím, prohlásil končící...

Firmy mají o vězně stále větší zájem, jsou levní

-

včera 17:21 Čeští vězni jsou lenoši, kteří polehávají na postelích...

Rychetský: Okamura neměl být ve vedení Sněmovny, jeho výroky jsou neonacistické

-

včera 14:24 aktualizováno Xenofobní, rasistické, neonacistické....

Vzdejte se Babišovi, shrnul Pospíšil prezidentův projev na sjezdu ČSSD

-

včera 12:54 aktualizováno Vzdejte se Babišovi a nechtějte ani...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby