Domácí

Svoboda do Kataru nedoletěl, letadlu prasklo okno

29.11.2004 19:49 Ministr zahraničí Cyril Svoboda, který měl v pondělí zahájit sedmidenní návštěvu Blízkého východu a Súdánu, se kvůli poruše letounu musel vrátit zpět do Prahy. Při cestě do Kataru prasklo leteckému speciálu typu Challenger čelní sklo.

Podle mluvčího ministra zahraničí Víta Koláře kapitán letounu sdělil asi po hodině letu cestujícím palubním rozhlasem, že se letadlo musí vrátit zpět kvůli technické závadě. "Potom kapitán přišel do kabiny a informoval ministra, že na letadlu prasklo čelní sklo," řekl Kolář.

Kdy se Svoboda opět vydá na cestu, ještě není jasné. "Momentálně žádné armádní letadlo není k dispozici, jedno využívá náčelník armádního štábu a druhé je v opravě," podotkl Kolář. K hlavním cílům cesty do Súdánu, Kataru, Kuvajtu a Jordánska patřila jednání o mírovém procesu na Blízkém východě i rozvoj ekonomických vztahů. Svoboda měl také navštívit uprchlické tábory v západosúdánském regionu Dárfúr, zmítaném humanitární krizí.

Vládní Challenger měl technické problémy už letos v březnu během návštěvy prezidenta Václava Klause v Portugalsku. Vinou špatného připojení letištního tahače byl poškozen podvozek stroje a prezident musel k návratu do ČR použít náhradního stroje.

ČTK

nahoru

Domácí:

MHD zdarma a levnější bydlení, láká Pražany kandidát ČSSD na primátora

-

včera 19:47 Do říjnových voleb do pražského magistrátu povede ČSSD...

Kříž u Přerova připomíná oběti masakru, po válce zde popravili 267 německy mluvících

-

včera 18:22 Video: Na kopci Švédské šance u Přerova byl v neděli...

Problém s Pochem není novinka, na jednáních se řešil opakovaně, tvrdí Babiš

-

včera 17:13 Video: aktualizováno Designovaný premiér Andrej Babiš...

Zeman přijme Pocheho, oznámil Hrad. Babiš si od schůzky slibuje řešení

-

včera 16:05 Video: aktualizováno Prezident Miloš Zeman přijme...

Rekonstrukce bitvy u Ořechova připomněla osvobození Brna

-

včera 15:17 Ruský velitel slyší německého velitele. Čekáme na...

O Pochem někdo lže. Filip má svědky, Hamáček nevěří svým uším

-

včera 14:50 Video: Europoslanec Miroslav Poche (ČSSD) je pro...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů