Koktejl

Roztoč fest ukázal návštěvníkům nové formy zábavy

BEZ KOMENTÁŘE: Festival nabídl divákům cirkusová akrobatická čísla včetně ohňových show

ZDROJ: Novinky

20.8. 14:38 O uplynulém víkendu se v Praze konal Roztoč fest, mezinárodní festival nového cirkusu, žonglování, tance s ohněm a dalších forem současného pohybového umění. Na návštěvníky čekala nejen jedinečná akrobatická vystoupení, ale i workshopy, ve kterých si mohli vše vyzkoušet na vlastní kůži.

Festival se koná letos už popáté a přijíždějí na něj umělci z celého světa. „V zahraničí má tato akce velmi dobré jméno, takže tady máme artisty třeba až z Tchajwanu, Mexika nebo Japonska. Nejedná se ale pouze o vystupující, spousta z nich se sem přijela jen podívat a inspirovat se od svých kolegů,“ popsal organizátor Vojtěch Stolbenko.

Diváci mohli vidět celkem asi čtyřicítku účinkujících, mimo jiné Mandalights, Titos, Kyoko nebo z domácích Dvě holky v jednom kole. Kromě organizovaných vystoupení se konala i řada improvizací. Díky nejrůznějším dílnám se diváci mohli naučit některé z cirkusových disciplín od výroby a točení s obručí po bodypainting a jógu.

„Když jsme s touto akcí začínali, byla určena jen pro malou, uzavřenou komunitu. Konala se jednou za půl roku, ale jak se postupně rozrostla, organizace zabere víc času a teď ji pořádáme jednou za rok,“ upřesnil Stolbenko s tím, že letošní ročník přilákal několik stovek návštěvníků.

zkr, Novinky

nahoru

Koktejl:

Bájný Excalibur byl vytažen z kamene. Neudělal to král Artuš, ale zloději

-

dnes 10:06 Excalibur zaražený v kameni na břehu velšského jezera...

Slíďák s mláďaty na zádech vyděsil párek cestovatelů

-

dnes 05:20 Když Pauline Keuzekampová se svým přítelem Valentijnem...

Austrálie testuje bezpilotní letoun proti žralokům

-

včera 19:25 Austrálie hodlá rozmístit bezpilotní letouny vybavené...

Uhynulého Karla Wilhelma nahradil u samic v královédvorské zoo hroch Mike

-

včera 15:42 Partnerem dvojice královédvorských hroších samic se...

Dron natočil na uhel spálené kalifornské město, ve kterém pošťák doručoval dopisy

-

včera 10:16 Video: Výjev jako z postapokalyptického filmu zachytil...

Trosky ruské rakety shořely nad Dubají

-

včera 02:30 Video: Obyvatele Dubaje a Abú Zábí ve Spojených...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby