Koktejl

Američan ve věku 88 let jako nejstarší člověk na světě zdolal Kilimandžáro

obrazek

Kilimandžáro

Profimedia.cz

16.8.2017 16:06 Osmaosmdesátiletý Američan Fred Distelhorst se stal nejstarším člověkem, který zdolal vrchol hory Kilimandžáro. Na nejvyšší africkou a nejvyšší samostatně stojící horu na světě se vydal spolu se svou vnučkou Ellen Edgertonovou. K vrcholu dorazili 20. července. Informoval o tom deník Daily Mail.

Vnučka Distelhorsta pobývala v Africe, když svému dědečkovi poslala email, kde mu sdělila, že ho na výstup na Kilimandžáro v Tanzanii zapsala. Rodák z městečka Vail ležícím v americkém Coloradu výzvu přijal. „Nebylo to až tak těžké. Byl jsem překvapený, že to nebylo obtížnější,” řekl listu Vail Daily po výstupu.

K vrcholu, jenž se tyčí v 5895 metrech nad mořem, vyrazil společně se svou vnučkou, dalšími sedmi horolezci a čtyřmi horskými vůdci.

At 88, Retired orthodontist Dr. Fred Distelhorst from Vail is the oldest person to summit Mt. Kilimanjaro.https://t.co/UTFcqXG9Vw pic.twitter.com/S9OYc4ZoxW

— Aspen Times (@TheAspenTimes) 14. srpna 2017

Každým rokem se na horu Kilimandžáro vydá 30 tisíc nadšenců. K vrcholu však dorazí asi jen 50 procent z nich. Distelhorst si udržuje kondici jízdou na kole a lyžováním v horské oblasti v okolí domova.

Distelhorst a Edgertonová zdolali vrchol po čtyřech dnech, přičemž denně stoupali čtyři až pět hodin. Zpáteční cesta jim zabrala o dva dny méně.

Horští vůdci měli obavy

„Když jsme Freda poprvé viděli, trochu jsme se báli,” řekl jeden z horských vůdců Davis Assey. Když však zkontrolovali jeho zdravotní stav, zjistili, že je v pořádku. V posledním úseku stoupání Distelhorst použil umělý kyslík, doporučil mu to jeho lékař. Jinak celá cesta proběhla hladce.

Celý tým se rozhodl, že úspěšný výstup využijí pro dobrou věc. Na stránce GoFundMe teď může každý finančně přispívat na podporu dětských domovů v Keni, kde Edgertonová pracovala jako dobrovolník.

sl, Novinky

nahoru

Koktejl:

Gorilí samec Louis chodí po dvou. Nechce si totiž ušpinit ruce

-

dnes 13:25 Video: Gorily občas po dvou chodí, je to však zřídka...

Housle z „houbového“ dřeva prý znějí lépe než stradivárky

-

dnes 11:43 „Pizza ai funghi“ čili houbová pizza je známá....

Turisty zapadlé v poušti zachránil dubajský emír

-

dnes 05:04 Nečekaný zážitek si z výletu do pouště ve Spojených...

Lidé mezi sebou vybrali desítky miliónů, aby zachránili místní hospodu

-

včera 21:24 Zdálo se, že osud hospody Packhorse Inn (česky U...

V Bezvěrově na Plzeňsku mají největší sluneční hodiny v ČR a nejspíš i na světě

-

včera 16:30 Ukazatel času vyšší než Eiffelovka, ciferník větší než...

V pákistánském přístavu se střetly dvě kontejnerové lodě, část nákladu zmizela pod hladinou

-

včera 15:17 Video: Incident, při němž se střetly dvě kontejnerové...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby