Koktejl

Američan ve věku 88 let jako nejstarší člověk na světě zdolal Kilimandžáro

obrazek

Kilimandžáro

Profimedia.cz

16.8.2017 16:06 Osmaosmdesátiletý Američan Fred Distelhorst se stal nejstarším člověkem, který zdolal vrchol hory Kilimandžáro. Na nejvyšší africkou a nejvyšší samostatně stojící horu na světě se vydal spolu se svou vnučkou Ellen Edgertonovou. K vrcholu dorazili 20. července. Informoval o tom deník Daily Mail.

Vnučka Distelhorsta pobývala v Africe, když svému dědečkovi poslala email, kde mu sdělila, že ho na výstup na Kilimandžáro v Tanzanii zapsala. Rodák z městečka Vail ležícím v americkém Coloradu výzvu přijal. „Nebylo to až tak těžké. Byl jsem překvapený, že to nebylo obtížnější,” řekl listu Vail Daily po výstupu.

K vrcholu, jenž se tyčí v 5895 metrech nad mořem, vyrazil společně se svou vnučkou, dalšími sedmi horolezci a čtyřmi horskými vůdci.

At 88, Retired orthodontist Dr. Fred Distelhorst from Vail is the oldest person to summit Mt. Kilimanjaro.https://t.co/UTFcqXG9Vw pic.twitter.com/S9OYc4ZoxW

— Aspen Times (@TheAspenTimes) 14. srpna 2017

Každým rokem se na horu Kilimandžáro vydá 30 tisíc nadšenců. K vrcholu však dorazí asi jen 50 procent z nich. Distelhorst si udržuje kondici jízdou na kole a lyžováním v horské oblasti v okolí domova.

Distelhorst a Edgertonová zdolali vrchol po čtyřech dnech, přičemž denně stoupali čtyři až pět hodin. Zpáteční cesta jim zabrala o dva dny méně.

Horští vůdci měli obavy

„Když jsme Freda poprvé viděli, trochu jsme se báli,” řekl jeden z horských vůdců Davis Assey. Když však zkontrolovali jeho zdravotní stav, zjistili, že je v pořádku. V posledním úseku stoupání Distelhorst použil umělý kyslík, doporučil mu to jeho lékař. Jinak celá cesta proběhla hladce.

Celý tým se rozhodl, že úspěšný výstup využijí pro dobrou věc. Na stránce GoFundMe teď může každý finančně přispívat na podporu dětských domovů v Keni, kde Edgertonová pracovala jako dobrovolník.

sl, Novinky

nahoru

Koktejl:

Pilot předvedl s boeingem téměř kolmý start

-

dnes 14:36 Video: Netradiční kousek si pro diváky mezinárodního...

Ikona londýnských ulic v Praze. Po Žižkově jezdí v rámci kampaně vyhlídkový doubledecker

-

dnes 12:05 Video: Na ikonu ulic Londýna, typický červený...

Cyklistka nedbala na to, že se zvedá most. Skončila v díře

-

dnes 09:27 Sedmatřicetiletá Američanka 4. července málem doplatila...

Medvěd se vloupal na zahradu, aby se zchladil v bazénu

-

dnes 05:19 Video: V těchto horkých letních dnech není jídlo tím...

Herec z filmů pro dospělé chce odejít ze světa stylově

-

včera 22:18 Johnny Rockard, vlastním jménem John Langley, strávil...

Noční můra arachnofobů: Američanka našla v balení hroznů černou vdovu

-

včera 18:55 Najít v jídle snovačku jedovatou, známou též pod...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů