Zahraniční

Českému studentovi v USA polámal lis na odpadky pánev. Lidé sbírají peníze na pomoc

obrazek

Ocean City v americkém Marylandu

Profimedia.cz

7.8.2017 18:11 Český student uvázl na konci července v americkém městě Ocean City v lisu na odpadky, který jej těžce poranil. Mladík utrpěl mimo jiné zlomeninu pánve a čeká ho řada operací. O nehodě před několika dny informoval americký Ocean City Maryland News s tím, že na jeho podporu byla založena sbírka na serveru GoFundMe. Pomocí ní se podařilo pro mladého muže sehnat zatím 7200 dolarů (přes 170 tisíc korun).

Podle informací na webu GoFundMe vykonával Petr K. v USA sezónní práci v hotelu Carousel. Podle některých zdrojů dvacetiletý mladík hledal své boty a některý z jeho spolupracovníků mu sdělil, že byly nedopatřením vyhozeny.

KOMENTÁŘ DNE:
Rumuni protestují, EU se blazeovaně neangažuje - Protesty Rumunů proti korupci a nečinnost Evropské unie komentuje Alex Švamberk. Čtěte zde >>
Očima Saši Mitrofanova: Komu Senát nedají? Kdo ho nechce dát?

Proto Petr vstoupil do lisu s vědomím, že je vypnutý. Zařízení je však navrženo tak, aby se spustilo automaticky, když je do něj vloženo určité množství materiálu. Mladíkova váha ke spuštění lisu stačila a zařízení jej od pasu dolů uvěznilo.

Informace o nehodě se později objevily i na stránce GoFundMe, kde mohou uživatelé finančně přispívat na nejrůznější věci. V tomto případě byla stanovena částka 5000 dolarů (asi 120 tisíc korun) za účelem pomoci studentovi s lékařskými a jinými výdaji, ta však byla již překročena. Momentálně mu dárci přispěli částkou 7200 dolarů (kolem 170 tisíc korun), jeden z nich dokonce poslal najednou dva tisíce dolarů.

sl, Novinky

nahoru

Zahraniční:

Vyšetřovatelé FBI vyslechli předního právníka Bílého domu

-

včera 22:31 Přední právník Bílého domu Donald McGahn se dobrovolně...

Americká armáda zůstane v Iráku tak dlouho, jak bude nutné

-

včera 18:02 Americká armáda zůstane v Iráku tak dlouho, jak bude...

Afghánský prezident vyhlásil tříměsíční příměří s Tálibánem

-

včera 17:15 aktualizováno Afghánský prezident Ašraf Ghaní v...

Itálie a Malta se hádají, kdo má přijmout loď plnou migrantů

-

včera 16:37 Itálie a Malta v neděli vyostřily spor o to, která z...

Deset tisíc lidí čeká na záchranu kvůli záplavám v jižní Indii

-

včera 16:10 Video: Záchranáři v jihoindickém státě Kérala se dál...

Zástupce ředitele klíčové ruské kosmické společnosti RKK Eněrgija obvinili z podvodu

-

včera 15:47 Ruská raketová korporace RKK Eněrgija, která patří ke...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů