Koktejl

V čínském městě zavedli speciální semafory pro lidi závislé na mobilech

BEZ KOMENTÁŘE: Čínské Su-čou vybavilo přechody speciální světelnou signalizací

ZDROJ: Reuters

5.8.2017 14:54 Po německých městech Kolíně nad Rýnem a Augsburgu je čínské Su-čou ležící na dolním toku řeky Jang-c´-ťiang další metropolí, která ve svých ulicích zavádí speciální světelnou signalizaci na přechodech kvůli nepozorným uživatelům chytrých telefonů.

Chytré mobily se staly přirozenou součástí našich životů. A podobně rychle se ve společnosti začíná etablovat výraz „smombie“. Jde o sloučeninu slov smartphone a zombie a poměrně přesně vystihuje lidi, kteří nepřítomně kráčí ulicemi a zírají do svých mobilních zařízení.

Po celém světe začíná pomalu přibývat nehod způsobených nepozorností chodců, kteří se místo svému okolí věnovali radši mobilu. V čínském Su-čou evidovali první tragický případ loni v září, kdy jeden z místních obyvatel z telefonem v ruce vkročil na červenou do vozovky a byl usmrcen projíždějícím vozem.

Město se proto rozhodlo vybudovat osvětlení v barvě semaforů, které je umístěno před zebrou. „Jakékoliv světlo jdoucí zespodu, ať už červené a zelené, mě přinutí vzhlédnout od telefonu a rozhlédnout se,“ uvedla jedna z obyvatelek Su-čou pro čínskou státní televizi CCTV, která nápad kvituje s povděkem.

Závislost na mobilních telefonech je v Číně obrovský problém. Zhruba pět set miliónů obyvatel chytrý mobil vlastní a podle odhadů je na svých zařízeních závislá více než polovina z nich. Kromě světelných signalizací se města snaží nehodám zabránit i jinak. Nejdál zřejmě zašli v čínském městě Čchung-čching, kde místní úřady nechaly před dvěma lety zbudovat pro uživatele mobilů speciální oddělené chodníky.

tcs, Novinky

nahoru

Koktejl:

Autobus v Madridu zůstal po havárii viset z mostu, k pádu scházely centimetry

-

včera 15:59 Video: Neuvěřitelné štěstí měl v neděli řidič autobusu...

Na výherní los připsala jméno synovce, pohádkovou výhru si chce ale nechat pro sebe

-

včera 14:01 Když si Barbara Reddicková z kanadské provincie Nové...

V alpském městě se bude losovat o místa na hřbitově

-

včera 13:03 Německé alpské město Berchtesgaden spustí loterii o...

Superlaser za Prahou má na délku 17 metrů, chodí se k němu jako na operační sál

-

včera 12:57 Video: Dřív na tom místě stávaly omšelé budovy JZD,...

Před Macronem se při přehlídce srazili policisté na motorkách. Když vstali, zatleskal jim

-

včera 04:00 Video: aktualizováno Kuriózní moment se udál v sobotu...

Po pravici, nebo po levici? Trump s královnou zažil trapnou chvilku

-

14.7. 19:27 Video: Kamery během setkání amerického prezidenta...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů