Koktejl

V čínském městě zavedli speciální semafory pro lidi závislé na mobilech

BEZ KOMENTÁŘE: Čínské Su-čou vybavilo přechody speciální světelnou signalizací

ZDROJ: Reuters

5.8.2017 14:54 Po německých městech Kolíně nad Rýnem a Augsburgu je čínské Su-čou ležící na dolním toku řeky Jang-c´-ťiang další metropolí, která ve svých ulicích zavádí speciální světelnou signalizaci na přechodech kvůli nepozorným uživatelům chytrých telefonů.

Chytré mobily se staly přirozenou součástí našich životů. A podobně rychle se ve společnosti začíná etablovat výraz „smombie“. Jde o sloučeninu slov smartphone a zombie a poměrně přesně vystihuje lidi, kteří nepřítomně kráčí ulicemi a zírají do svých mobilních zařízení.

Po celém světe začíná pomalu přibývat nehod způsobených nepozorností chodců, kteří se místo svému okolí věnovali radši mobilu. V čínském Su-čou evidovali první tragický případ loni v září, kdy jeden z místních obyvatel z telefonem v ruce vkročil na červenou do vozovky a byl usmrcen projíždějícím vozem.

Město se proto rozhodlo vybudovat osvětlení v barvě semaforů, které je umístěno před zebrou. „Jakékoliv světlo jdoucí zespodu, ať už červené a zelené, mě přinutí vzhlédnout od telefonu a rozhlédnout se,“ uvedla jedna z obyvatelek Su-čou pro čínskou státní televizi CCTV, která nápad kvituje s povděkem.

Závislost na mobilních telefonech je v Číně obrovský problém. Zhruba pět set miliónů obyvatel chytrý mobil vlastní a podle odhadů je na svých zařízeních závislá více než polovina z nich. Kromě světelných signalizací se města snaží nehodám zabránit i jinak. Nejdál zřejmě zašli v čínském městě Čchung-čching, kde místní úřady nechaly před dvěma lety zbudovat pro uživatele mobilů speciální oddělené chodníky.

tcs, Novinky

nahoru

Koktejl:

Strážník pohotově chytil dítě padající ze třetího patra

-

dnes 08:24 Video: Ve správný čas a na správném místě se nacházeli...

Trump přiznal svou pleš, snaží se ji vehementně zamaskovat

-

včera 18:13 Americký prezident Donald Trump veřejně připustil, že...

Půlka tváře černá, druhá šedivá. Internet okouzlila roztomilá kočičí chiméra

-

včera 16:20 Jmenuje se Narnia, ještě jí není ani jeden rok a už se...

Tuleň se zaklínil do létajícího talíře, bez pomoci by údajně nepřežil

-

včera 12:07 Video: Příběh s dobrým koncem zažila samice tuleně,...

Batole v Brně zamklo matku na balkóně a usnulo

-

včera 11:47 Video: Neobyčejný případ museli ve čtvrtek dopoledne...

Španělská policie dostala tip na Puigdemonta, místo katalánského expremiéra našla jen herce

-

včera 07:18 Španělská policie dostala tip, že se na předměstí...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby