Krimi

Policie našla pohřešované sestry z Prahy, noc přečkaly v dřevěném vláčku

obrazek

Ilustrační foto

FOTO: Ondřej Kořínek, Novinky

25.7.2017 06:14 (aktualizováno: 25.7.2017 11:06) Policie v úterý ráno odvolala pátrání po dvou sestrách ve věku devět a šest let z Prahy. Lidé si jich po osmé hodině ráno všimli na ulici v pražských Bohnicích asi čtyři kilometry od domova a přivolali policisty. Děti jsou v pořádku, noc přečkaly na hřišti.

„Na tísňovou linku 158 jsme dostali několik poznatků, že dívky jsou v ulici Toruňská na dětském hřišti. Děti jsou v pořádku, zatím to vypadá, že odešly z hřiště samy a noc strávily venku schované v dřevěném vláčku na dětském hřišti přikryté dekou. Všem děkujeme za pomoc při pátrání,” řekl Novinkám mluvčí policie Jan Daněk.

Do pátrání po dívkách bylo nasazeno několik desítek policistů z několika útvarů. Vrtulník nemohl být nasazen kvůli špatným povětrnostním podmínkám.

„Do pátrání byli nasazeni psovodi, policisté ze speciální pořádkové jednotky, policisté z místních oddělení z několika městských částí. Již během večera procházeli domy, různá zákoutí i široké okolí. Byla informována městská policie, dopravní podnik, byly prověřeny všechny nemocnice. Komunikovali jsme nejen s rodiči, ale i dalšími příbuznými a prověřována byla také nemovitost ve středních Čechách, ke které má ta rodina vztah,“ vysvětlil Daněk.

Dívky v pondělí po 14. hodině odešly z dětského hřiště v Kyselově ulici v Praze 8. Pohřešování následně ohlásil jejich otec.

Policie po děvčatech pátrala v systému dítě v ohrožení. „Nyní se budou okolnostmi jejich útěku zabývat kriminalisté a pracovníci orgánu sociálně-právní ochrany dětí,” uzavřel Daněk.

Novinky

nahoru

Krimi:

Policie řeší incident s pepřovým sprejem mezi analytikem a bezdomovci na sjezdu ČSSD. Rozhlas s ním ukončil spolupráci

-

dnes 16:06 Královéhradecká policie prověřuje incident, který se...

K obchodování na burze jsem tíhl odjakživa, řekl obžalovaný ze stamiliónového podvodu

-

dnes 15:33 Padesátiletý Michal Morch se od pondělí hájí před...

Tři muži napadli ve Vsetíně ženu, zachránil ji neznámý mladík

-

dnes 13:09 Mladíka, který se ve Vsetíně minulý týden zastal ženy,...

Řidič zablokoval v ostravském tunelu auto s mladou rodinou. Spletl si ho s jiným

-

dnes 12:50 Video: Až osm let vězení hrozí řidiči, který donutil...

V nemocnici podle obžaloby odpojil příbuzného od přístrojů. Neudělal bych to, hájí se muž

-

dnes 11:37 Svého bratrance, který loni na jaře ležel ve vážném...

Rumuni se k pašování uprchlíků nepřiznali, údajně o nich nevěděli

-

dnes 09:54 Video: aktualizováno Tachovský soud v pondělí ráno...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby