Krimi

Policie našla pohřešované sestry z Prahy, noc přečkaly v dřevěném vláčku

obrazek

Ilustrační foto

FOTO: Ondřej Kořínek, Novinky

25.7.2017 06:14 (aktualizováno: 25.7.2017 11:06) Policie v úterý ráno odvolala pátrání po dvou sestrách ve věku devět a šest let z Prahy. Lidé si jich po osmé hodině ráno všimli na ulici v pražských Bohnicích asi čtyři kilometry od domova a přivolali policisty. Děti jsou v pořádku, noc přečkaly na hřišti.

„Na tísňovou linku 158 jsme dostali několik poznatků, že dívky jsou v ulici Toruňská na dětském hřišti. Děti jsou v pořádku, zatím to vypadá, že odešly z hřiště samy a noc strávily venku schované v dřevěném vláčku na dětském hřišti přikryté dekou. Všem děkujeme za pomoc při pátrání,” řekl Novinkám mluvčí policie Jan Daněk.

Do pátrání po dívkách bylo nasazeno několik desítek policistů z několika útvarů. Vrtulník nemohl být nasazen kvůli špatným povětrnostním podmínkám.

„Do pátrání byli nasazeni psovodi, policisté ze speciální pořádkové jednotky, policisté z místních oddělení z několika městských částí. Již během večera procházeli domy, různá zákoutí i široké okolí. Byla informována městská policie, dopravní podnik, byly prověřeny všechny nemocnice. Komunikovali jsme nejen s rodiči, ale i dalšími příbuznými a prověřována byla také nemovitost ve středních Čechách, ke které má ta rodina vztah,“ vysvětlil Daněk.

Dívky v pondělí po 14. hodině odešly z dětského hřiště v Kyselově ulici v Praze 8. Pohřešování následně ohlásil jejich otec.

Policie po děvčatech pátrala v systému dítě v ohrožení. „Nyní se budou okolnostmi jejich útěku zabývat kriminalisté a pracovníci orgánu sociálně-právní ochrany dětí,” uzavřel Daněk.

Novinky

nahoru

Krimi:

Při nehodě u Boče se zranilo pět lidí, silnice je uzavřena

-

včera 20:39 Na silnici I/13 u Boče na Karlovarsku se v neděli...

Na přechodu v pražských Bubnech srazil ženu domíchávač na beton

-

včera 20:28 Video: Na přechodu pro chodce ve Veletržní ulici...

Auto na Kladensku vylétlo ze silnice, řidiče našli mrtvého pod vozem

-

včera 18:47 Video: Hasiči a záchranáři zasahovali v neděli...

Řidič se snažil ujet od mrtvého motorkáře. Policie ho ale brzy našla

-

včera 09:29 Video: Na silnici u Bítouchova na Mladoboleslavsku...

Auto skončilo na střeše v poli. Řidiči je pravděpodobně čtrnáct let

-

16.6. 22:26 Video: Škoda Octavia skončila po sobotní nehodě na...

Závodnice si v Krkonoších propíchla stehno hůlkou. Letěl pro ni vrtulník

-

16.6. 19:28 Stehno si duralovou hůlkou propíchla na krkonošském...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů