Žena

Jak spánek ovlivňuje náš sexuální život

obrazek

Čím více spánku, tím lepší sex.

Profimedia.cz

13.7.2017 08:44 Spánek sehrává v našem životě velmi důležitou roli. Významně ovlivňuje náš zdravotní stav, hmotnost, pracovní výkony, psychický stav, náladu, ale také sexuální život. Čím víc si budeme dopřávat kvalitního spánku, tím lépe se budeme cítit a užívat si lepší sex. Podívejte se s námi, co všechno prokázaly nejnovější studie.

1. Více spánku znamená více sexu a naopak

Vědci analyzovali vliv délky spánku na kvalitu sexu a sexuální touhy a přišli s následujícím zjištěním. Čím delší spánek si lidé dopřávají, tím mají následující den větší chuť na milování a jsou v tomto směru aktivnější. Kvalitní spánek také u žen zlepšuje vaginální vlhkost a zvyšuje tak jejich prožitek.

Kvalitní sex blahodárně působí i na spánek, stejně tak nedostatek sexu spánek zhoršuje. Po orgasmu se do těla uvolňuje značné množství hormonu oxytocinu, který snižuje stres a napětí a způsobuje hlubokou relaxaci, díky čemuž dochází k lepšímu usínání. U žen se navíc zvyšuje hladina estrogenu, který způsobuje hlubší spánek v REM cyklu, podobně jako u mužů hormon prolaktin, který i jinak zvyšuje ospalost.

2. Problémy se spánkem mohou zničit mužský sexuální život

Němečtí vědci zkoumali 401 mužů se spánkovou apnoe (porucha, při které dochází k zástavě dechu během spánku) a zajímali se o jejich sexuální život. Z jejich výzkumu, který zveřejnil odborný magazín The Journal of Sexual Medicine, jasně vyplynulo, že až 69 % z nich mělo problémy s erekcí. Většina z nich také měla sníženou sexuální aktivitu a nižší hladinu testosteronu.

3. Dobrý spánek vede k sexuálnímu uspokojení i během menopauzy

Američtí vědci sledovali přes devadesát tisíc žen ve věku 50 - 79 let. Zajímali se o jejich sexuální život a kvalitu spánku. Podle jejich zjištění, zveřejněného v časopise Menopauza, u žen, které spaly denně méně než 7-8 hodin, byla větší pravděpodobnost, že nedosáhnou sexuálního uspokojení. Naopak ženy, které si dopřávaly dostatek spánku, měly uspokojující sex. Nejméně sexu tak měly ženy, které trpěly nespavostí.

Kolik spánku potřebujeme?
Obecně se pro obě pohlaví doporučuje spánek dlouhý asi 7 až 8 hodin. Přičemž je dobré dodržovat pravidelně stejné časy pro vstávání i uléhání do postele. 
das, Novinky

nahoru

Žena:

Ivana Jiřičková: Štěstí je hrozně jednoduché. Naši předci to věděli

-

dnes 12:10 Obrazem: Vyzařuje z ní takový klid, že jí ho až...

Jak být módní ikonou v oblečení ze second handu

-

dnes 11:05 Obrazem: Často používáte argument, že na hezké a...

Letní koktejly, které osvěží a zpříjemní každou zahradní party

-

dnes 10:07 Doba dovolených je tu. Mnozí z nás se chystají pořádat...

Macecha a otčím - nejtěžší role v životě

-

dnes 08:46 Role nevlastního rodiče není vůbec jednoduchá. Mnohdy...

Jak se pomocí babských rad a bylinek zbavit bradavic

-

dnes 07:21 Bradavice jsou nepříjemným kožním útvarem, který se...

Nejmladší pilotka ČSA Karolína Suková se touží stát kapitánkou

-

včera 13:21 Video: Nikdy netoužila být modelkou nebo baletkou....Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů