Krimi

Lékařka záchranné služby na Břeclavsku nadýchala tři promile

obrazek

Ilustrační foto

FOTO: Ondřej Kořínek, Novinky

28.6.2017 21:47 Jihomoravská záchranná služba řeší případ lékařky, která nastoupila minulý týden do služby silně opilá. Ve službě zatím zůstává. Na webu záchranné služby to ve středu uvedla mluvčí Hedvika Kropáčková. Podle deníku Mladá fronta Dnes měla lékařka přes tři promile alkoholu.

Deník napsal, že šlo o lékařku, která působila na Břeclavsku a pracovala na částečný úvazek. V letošním roce jde podle Kropáčkové o první případ, kdy byl zjištěn alkohol na pracovišti.

„Na místo byl ihned vyslán inspektor provozu, který provedl dechovou zkoušku, při které byla potvrzena přítomnost vysokého množství alkoholu,” uvedla Kropáčková.

Doplnila, že lékařku vystřídal jiný lékař. Zůstává ale v práci. Kropáčková k tomu uvedla, že vedení musí postupovat v souladu s legislativou. Podle ní má však už připraveno řešení, se kterým, po projednání s odborovou organizací, lékařku seznámí. Až poté bude moci vedení rozhodnutí zveřejnit.

„Je pro mě nepředstavitelné, aby jakýkoli zaměstnanec po takto závažném porušení pracovní kázně v organizaci dál působil,” uvedl k tomu ředitel záchranné služby Milan Klusák.

Lékařku podle webu každou směnu kontroluje inspektor provozu, zda nepila alkohol. Loni záchranná služba řešila na jihu Moravy podle Kropáčkové jeden případ lékaře pod vlivem alkoholu. S ním byla ukončena pracovní smlouva.

ČTK

nahoru

Krimi:

Mercedes se na Plzeňsku srazil s fabií, záchranáře zalarmoval nový systém eCall

-

včera 18:00 Video: Nový systém automatického volání o pomoc eCall...

Otec se snažil zachránit čtyřletého syna v jezeře Benedikt v Mostě, sám utonul

-

včera 16:54 Tragédie se stala ve čtvrtek po poledni na jezeře...

Expolicista hrál s nezletilými svlékací prší, u soudu dostal čtyřletou podmínku

-

včera 15:41 Se čtyřletou podmínkou odešel ve čtvrtek bývalý...

Nikdy jsem ji nechtěl zabít, hájil se u soudu muž, který pobodal expřítelkyni

-

včera 15:20 Se slzami v očích přišel ve středu odpoledne ke...

Muž v Brně odnášel ženu do křoví. Zachránil ji soused

-

včera 14:54 Video: Pokusem o znásilnění skončila v neděli cesta...

Za znásilnění a zneužití dětí dostal ředitel domu mládeže podmínku

-

včera 14:51 Někdejší ředitel novojičínského Střediska volného času...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů