Zahraniční

Palestinci pojmenovali náměstí po vrahovi 22 dětí

obrazek

Majdán aš-šahíd Chálid Nazzál neboli náměstí mučedníka Chálida Nazzála, stojí na pamětní desce v Dženínu.

FOTO: Janin Gate

20.6.2017 15:46 Palestinská samospráva pojmenovala náměstí po teroristovi, který nechal v roce 1974 povraždit dvaadvacet izraelských dětí. Ceremoniálního pojmenování náměstí po někdejším vůdci palestinských teroristů Chálidovi Nazzálovi ve městě Dženín se účastnili přední představitelé města. Informovala o tom tento týden organizace Palestinian Media Watch.

„Vyzdvihuje to, že naši vůdci a náš lid půjde dál cestou mučedníků,“ prohlásil místostarosta Dženínu Mahmúd Abú Mweís k názvu Náměstí mučedníka Chálida Nazzála.

Nazzál byl velitelem vojenského křídla a členem ústředního výboru Demokratické fronty pro osvobození Palestiny (DFLP). To je levicová marxisticko-leninistická organizace, která usiluje o revoluci a páchá přitom útoky na civilní obyvatelstvo Izraele.

Chálida Nazzál naplánoval nejkrvavější útok, kterého se DFLP dopustila. Při takzvaném Ma'alotském masakru teroristé ve městě Ma'alot na severu Izraele 15. května 1974 povraždili 22 středoškoláků a několik dospělých. V roce 1986 Nazzála v Aténách zlikvidovali agenti Mosadu.

Ženské centrum vražedkyně dětí Mughrabiové

Je to podruhé za poslední dobu, kdy Palestinci pojmenovali místo nebo objekt po teroristovi. V květnu vyšlo najevo, že pojmenovali ženské centrum na Západním břehu Jordánu po teroristce Dalal Mughrabiové. [celá zpráva] Ta se v roce 1978 podílela na vraždě 38 civilistů včetně 13 dětí z autobusu, kteří palestinští teroristé unesli v Izraeli.

Premiér Benjamin Netanjahu už palestinské uctívání teroristů odsoudil na Twitteru. „Palestinský prezident Mahmúd Abbás tvrdí světu, že vede palestinské děti k míru. To je lež. Pojmenování dalšího náměstí po masovém vrahovi vede palestinskou mládež k tomu, aby vraždila Izraelce. To je pravý opak,“ napsal Netanjahu.

President Abbas: stop poisoning the minds of Palestinian youth. Educate for peace, not terror.

— Benjamin Netanyahu (@netanyahu) June 19, 2017

„Prezidente Abbási, zastavte otravování myslí palestinské mládeže. Veďte je k míru, ne k terorismu,“ vyzval také izraelský premiér.

Novinky

nahoru

Zahraniční:

Plat deset dolarů a 144 vajec jako bonus nabízí venezuelská firma zaměstnancům

-

dnes 06:21 Venezuelská bezpečnostní firma Atlas Security se snaží...

Policie floridského střelce Cruze vyšetřovala již předloni

-

včera 21:28 Informace o neobvyklém chování střelce Nicolase Cruze,...

Papež obnovil činnost komise proti zneužívání děti

-

včera 17:31 Papež František obnovil činnost komise zaměřené proti...

Wales a západ Anglie zasáhlo zemětřesení

-

včera 16:57 aktualizováno Wales a západ Anglie postihlo v sobotu...

Chcete peníze, musíte být solidární s uprchlíky, vzkazuje Merkelová

-

včera 16:03 Státy očekávající finanční podporu unie, musejí v...

Je to jen plané žvanění, reagoval Lavrov na slova USA o ruském vměšování do voleb

-

včera 15:05 Za žvanění považuje šéf ruské diplomacie Sergej Lavrov...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby