Domácí

Nový úřad pro kybernetickou bezpečnost dostal v Senátu zelenou

obrazek

Jednací sál Senátu

FOTO: Petr Horník, Právo

7.6. 11:57 Senátoři ve středu schválili novelu zákona o kybernetické bezpečnosti, která počítá i se vznikem samostatného úřadu, který bude na tuto oblast dohlížet. Novela se bude vztahovat i na správce a provozovatele informačních systémů v dopravě a energetice.

Doposud kybernetická bezpečnost spadá primárně pod Národní bezpečnostní úřad (NBÚ). Nově vzniklý úřad by měl mimo jiné přebírat informace o bezpečnostních incidentech.

Podle dřívějšího vyjádření premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) je kybernetická bezpečnost jednou z priorit kabinetu v tomto roce.

„Jsem rád, že se návrh podařilo velmi rychle prosadit v legislativním procesu – nejprve poslaneckým pozměňovacím návrhem do projednávané novely zákona a dnes i definitivním odsouhlasením celého znění novely Senátem. Nic už tedy nebrání tomu, aby mohl vstoupit v platnost a od 1. července, jak bylo naplánováno, mohl nový úřad začít fungovat,” uvedl v reakci na schválení horní komorou premiér.

Úřad by měl vzniknout v Brně. Zakládat by jej měl vládní zmocněnec pro kybernetickou bezpečnost a někdejší dlouholetý ředitel NBÚ Dušan Navrátil.

jas, Novinky

nahoru

Domácí:

Hlavně že zákon o EET platí, řekl Babiš po rozhodnutí Ústavního soudu

-

dnes 10:17 aktualizováno Pro premiéra Andreje Babiše (ANO) je...

Topolánek: Nejsem klasický politik

-

dnes 10:04 Video: Nepokládám se za klasického politika, nesedím ve...

Poslanci rozhodnou o šéfech komisí, Ondráček nemá protikandidáta

-

dnes 09:46 aktualizováno Poslanci budou v pátek vedle...

Pelikán dočasně odstavil soudkyni Královou

-

dnes 09:34 aktualizováno Ministr spravedlnosti Robert Pelikán...

Ústavní soud zrušil část zákona o EET

-

dnes 09:06 Video: aktualizováno Ústavní soud (ÚS) částečně...

Prezidentští kandidáti dostali čísla. Jednička je Topolánek, Zeman má sedmičku

-

dnes 08:53 Video: aktualizováno Devět zaregistrovaných...Stalo se Domácí Vánoce Vaše zprávy Zahraniční Krimi Sport Kultura Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby