Zahraniční

Lékař tvrdil pacientům, že mají rakovinu a prováděl na nich operace. Jde na 15 let za mříže

obrazek

Ian Paterson

Profimedia.cz

31.5.2017 17:51 Soud v britském Nottinghamu uložil trest 15 let vězení chirurgovi, který většinou pacientkám nalhával, že trpí rakovinou a následně jim kvůli tomu prováděl zbytečné operace, z nichž často finančně těžil. O rozsudku ve středu informoval server deníku The Daily Telegraph. Devětapadesátiletému Ianu Patersonovi hrozilo až doživotí.

Soud uznal chirurga vinného už koncem dubna. Paterson byl shledán vinným v 17 bodech obžaloby vztahujících se k deseti jeho pacientům. Podle médií však bylo poškozených mnohem víc.

„Těžil jste z obav svých pacientů bez ohledu na to, jaké to pro ně bude mít dlouhodobé dopady. Úmyslně jste využil svého šarmu a charisma, abyste se svými pacienty manipuloval,“ prohlásil před vynesením rozsudku soudce Jeremy Baker.

Paterson většině pacientek lhal, že trpí rakovinou, anebo jejich diagnózu zveličil, a následně jim doporučil zbytečné operační zákroky jako mastektomie prsou, tedy chirurgické odstranění prsní mléčné žlázy, jež se až na výjimky odstraňuje i s prsním dvorcem a bradavkou.

Soud shledal Patersonovy důvody obskurními. Některé chirurgovy oběti tvrdí, že si hrál na boha, jiní poukazují na to, že lačnil po penězích. Lékař podle BBC kromě luxusního domu v Birminghamu vlastní několik dalších nemovitostí v Cardiffu a Manchesteru a letní dům má také v USA.

Novinky

nahoru

Zahraniční:

Rusko pošlapalo lidská práva Pussy Riot, rozhodl soud ve Štrasburku

-

dnes 12:55 Evropský soud pro lidská práva ve Štrasburku rozhodl,...

Ponížení a ostuda, hodnotí média v USA Trumpovo setkání s Putinem. Ozval se i Schwarzenegger

-

dnes 11:38 Na amerického prezidenta Donalda Trumpa se po pondělní...

Putinova popularita klesá. Úspěšnému šampionátu navzdory

-

dnes 10:30 Popularita ruského prezidenta Vladimira Putina poklesla...

Turisté jeli natáčet magma tekoucí do moře, loď zasáhl letící kus lávy

-

dnes 08:07 Video: aktualizováno Nešťastně skončil výlet skupiny...

Spojenci jsou přítěž. Trump jim nevěří už 30 let a trvá na tom

-

dnes 06:45 Prezident Trump „by nevěřil nikomu – ani Rusům, ani...

Saúdská Arábie po smrti dvou dětí zakázala padesátku videoher

-

dnes 06:42 aktualizováno Saúdská Arábie v pondělí zakázala...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů