Domácí

Sauna, masáž, solárium či zubař. Zařízení na Pardubicku to všechno nabízí pro koně

Vibrační terapie u koní zlepšuje pevnost kostí a snižuje bolesti svalů.

ZDROJ: Novinky

19.5.2017 13:37 Sauna, masáž i solárium neprospívají jenom lidem. V rehabilitační klinice v obci Hrobice na Pardubicku je nabízejí i pro koně. Zařízení se zaměřuje na pomoc zvířatům, která procházejí velkou fyzickou zátěží nebo jsou po zranění či veterinárním zákroku. Jde o první podnik svého druhu v České republice.

„Koně nejprve procházejí vstupní masáží. Následně se luxují, čistí, jdou pod solárium, poté na vibrační desku, přes vodní pás až po elektromagnetickou deku,” popsala základní okruh procedur zakladatelka a majitelka kliniky Adéla Lišková.

„K dispozici máme také laser na hojení zranění, k podobnému účelu slouží také vodní pás. Ten se používá k léčení různých úrazů na dolních končetinách a také pro zachování kondice, protože koně jsou nuceni ve vodě chodit, nebo pro chlazení nohou – pobytem ve studené vodě se jim prochladí tkáně, což opět napomáhá regeneraci,” vysvětlila Lišková.

Vodní pás se hodí k dohojení úrazů či vylepšení fyzické kondice koně.

FOTO: Novinky

Solárium se využívá buď na dosušení, když jsou zvířata mokrá po procedurách, nebo na rozehřátí svalů před vstupem do vodního pásu.

„Máme tu také infrasaunu, která slouží k relaxaci a stejně jako solárium na prohřátí svalstva a uvolnění,” dodala Lišková.

Její klinika spolupracuje s odborníky z různých oblastí, třeba se stomatology, chiropraktiky, fyzioterapeuty nebo osteopaty.

Solárium slouží k rozehřátí svalstva.

FOTO: Novinky

„Naše klinika je vhodná především pro koně, kteří mají netypickou zátěž. Pro životnost těchto koní je dobré jim poskytnout rehabilitaci, aby mohli i nadále podávat dobré sportovní výkony,” uvedla Lišková.

Kromě terapií a regenerace nabízí klinika také veterinární prohlídky a stomatologické služby pro koně. Její majitelka se po studiu práv zabývá výhradně péčí o koně. Po 14 letech praxe se stala koňskou zubařkou.

Novinky

nahoru

Domácí:

Poche náměstkem? Záleží na ministrovi, míní Hamáček

-

dnes 06:51 Předseda ČSSD Jan Hamáček navrhnul premiérovi, aby se...

Češi si oblíbili rozvoz jídla z restaurací

-

včera 21:53 Rozvážka jídel z restaurací si získává oblibu u stále...

Mnozí žadatelé o dávky čekají déle než rok

-

včera 21:04 Stovkám lidí zásadně komplikuje život nedostatek...

V kapli na Staroměstské radnici odhalili oltář z roku 1888 poničený nacisty

-

včera 18:52 Video: V úterý odpoledne na půdě Staroměstské radnice...

Na muže spadlo kolo od traktoru, Ústavní soud dal šanci rodině na odškodné

-

včera 16:55 Naději na odškodné dal v úterý Ústavní soud (ÚS)...

Zeman Mazance jmenoval předsedou Nejvyššího správního soudu

-

včera 16:40 Prezident Miloš Zeman v úterý jmenoval Michala Mazance...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů