Kultura

Na Blues Alive letos vystoupí kytarista a držitel Grammy Lang

obrazek

Jonny Lang

FOTO: Joe Ryan

15.5. 16:21 Na mezinárodní festival Blues Alive v Šumperku letos přijede americký kytarista, zpěvák a držitel Grammy Jonny Lang. Pětatřicetiletý bluesový hudebník bude spolu s trojicí harmonikářů v projektu Blues Harp Explosion a americkým bluesovým písničkářem Ericem Bibbem hlavními hvězdami této hudební přehlídky, která se koná od 16. do 18. listopadu.

„O Langovo vystoupení jsme usilovali řadu let, až letos se podařilo sladit jeho evropské turné s termínem našeho festivalu,” řekl ředitel Blues Alive Vladimír Rybička. Lang zahraje v Šumpersku na závěr prvního festivalového dne.

Eric Bibb, který návštěvníky Blues Alive nadchl už před pěti lety ve dvojici s malijským zpěvákem Habibem Koitém, letos přijede se svým bluesovým programem. „Bibbova činorodost je nezměrná. Zatímco například právě v těchto dnech obdržel nejvyšší bluesové ocenění, Blues Music Award, za album The Happiest Man In The World, čerstvá novinka Migration Blues už sklízí jednu nadšenou recenzi za druhou,” doplnil dramaturg festivalu Ondřej Bezr.

Mezi hlavní letošní hvězdy budou patřit i tři zástupci amerických bluesových harmonikářů Billy Branch, Magic Dick a James Harman, kteří se představí v projektu Blues Harp Explosion. „Na Blues Alive rádi zveme jednorázové projekty, v nichž se jen krátkodobě, často na jediné turné spojují hudebníci, které obvykle nemáme možnost slyšet pohromadě. Letošní Blues Harp Explosion je projektem podobného typu,” uvedl Rybička.

Podle pořadatelů má na listopadové přehlídce vystoupit také pětičlenná dívčí kapela z New Yorku Jane Lee Hooker. Poprvé se veřejnosti představí i rodinný muzikantský klan Mišíků – na jednom místě vystoupí Vladimír Mišík s manželkou Evou a s dětmi Martinem, Bárou a Adamem. „Povedlo se něco, v co jsme vzhledem k vytížení všech zúčastněných vůbec nedoufali,” dodal Rybička.

ČTK

nahoru

Kultura:

RECENZE: Rozkošná nedorozumění s nájemným zabijákem

-

dnes 16:23 Nájemná vražda může být zdrojem mnoha rozkošných...

Do Prahy míří Rammstein. Na druhý koncert jsou poslední lístky k sezení

-

dnes 14:55 Německá rocková skupina Rammstein vystoupí v neděli 28....

RECENZE: Podle Värttinä by byl sever žhavý

-

dnes 13:41 Finské hvězdy world music Värttinä se ve čtvrtek...

Se Stalinem na tenkém ledě. Film Monstrum uvede ČT

-

dnes 13:05 Drama Monstrum vypráví o českém sochaři, který v...

RECENZE: V utkání s Klicperou dramatik nezvítězil

-

dnes 12:26 Každá tvůrčí generace v Národním divadle se musí utkat...

Okoř se šťávou s kapelami Jelen, Wohnout i Hanou Zagorovou

-

dnes 11:37 V sobotu 3. června se v podhradí Okoře uskuteční již...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby