Domácí

Odmítnout návštěvu Zemana? Probírali jsme to, ale zavrhli, uvedl hejtman Půta

obrazek

Prezident a hejtman během poslední Zemanovy návštěvy v Libereckém kraji v únoru 2016

FOTO: Michael Polák, Právo

5.5. 16:03 Hejtman Libereckého kraje Martin Půta (STAN) přiznal, že jeho krajská vláda před několika týdny diskutovala o tom, jestli není namístě odmítnout návštěvu prezidenta Miloše Zemana v Libereckém kraji. Půta to uvedl na sociálních sítích v odpovědi na dotaz jednoho z uživatelů. Nakonec kraj Zemana uvítá, třídenní návštěva, na niž hlava státu vyrazí i s manželkou, začíná v úterý.

Podle Půty se vedení kraje otázkou zabývalo „s ohledem na předvolební kampaň“.

Půta na sociální síti odpovídal jednomu z uživatelů, jenž ho vyzval k tomu, aby Zemanovu návštěvu bojkotoval.

„Zvažte, prosím, zda by nebylo moudré odmítnout setkání s Milošem Zemanem při jeho návštěvě Libereckého kraje. Tento člověk dávno nehájí zájmy země a demokraté by nyní měli říci jasné a rozhodné slovo,“ vyzval hejtmana David Pokorný.

Jsem hluboce zklamán tím, že se pan prezident snaží vykládat ústavu jinak než v roce 2013Martin Půta, hejtman Libereckého kraje

Půta mu odpověděl, že se tato věc řešila před třemi týdny na poradě radních. „Po dlouhé diskusi byla varianta odmítnout návštěvu pana prezidenta v kraji s odkazem na předvolební kampaň odmítnuta,“ napsal hejtman s tím, že se zatím kloní k tomu, že využije příležitosti „vyjádřit se k celé situaci během návštěvy“.

Hejtman také reagoval na prezidentův postup při setkání s premiérem Bohuslavem Sobotkou (ČSSD) na Hradě. [celá zpráva] Označil ho za nevhodný.

„A jsem hluboce zklamán tím, že se pan prezident snaží vykládat ústavu jinak než v roce 2013,” připsal Půta ke sporu premiéra a Hradu o to, zda by případná Sobotkova demise znamenala pád celé vlády, jako tomu bylo v minulosti, nebo jen odchod premiéra.

Miloš Zeman navštívil Liberecký kraj během svých oficiálních cest opakovaně, naposledy to bylo loni v únoru. [celá zpráva]

mip, Právo

nahoru

Domácí:

Rektorem Univerzity Karlovy bude dále Zima

-

dnes 11:54 aktualizováno Stávající rektor Univerzity Karlovy (UK)...

Každý desátý hlas obvykle propadne, letos to může být ještě víc

-

dnes 07:50 Téměř v každých volbách do Sněmovny, které se v...

Stydí se? Někteří poslanci si Sněmovnu do kolonky nenapsali

-

dnes 04:01 Ucházejí se o post ve Sněmovně, ale na volebním lístku...

Lídři se v superdebatě přeli o to, kdo půjde s Babišem. Ten by post premiéra přijal

-

včera 22:45 aktualizováno Hlavním tématem superdebaty volebních...

V hnutí je plno lidí, kteří mě hravě nahradí, prohlásil Babiš

-

včera 21:01 aktualizováno Je plno lidí, kteří mě v čele hnutí...

Nečasová už doplatila daně za luxusní dárky

-

včera 20:42 Bývalá šéfka kabinetu premiéra Petra Nečase Jana...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby