Kultura

Hudební trolejbusy oživily podvečerní atmosféru ve Zlíně

Hudební trolejbusy oživily podvečerní atmosféru ve Zlíně

ZDROJ: Právo

19.4.2017 20:21 Netradiční hudební minifestival se odehrál v trolejbusech městské hromadné dopravy ve Zlíně. Během středečního podvečera se v centru krajského města konal další ročník stále oblíbenějšího Busfestu.

Asi tři stovky cestujících s platnou speciální festivalovou jízdenkou nastoupily v půl sedmé večer na točně do některého ze tří kloubových trolejbusů, aby se vydaly na půlhodinovou okružní jízdu Zlínem. Uvnitř vozů cestu zpříjemňovala trojice hudebníků.

„První trolejbus se proměnil ve stage slovenského rapera Gleba. Ve druhém návštěvníci uslyšeli rockový nářez mladé kapely The Atavists. Třetím interpretem byla pražská kapela Circus Problem, ta přivezla nezapomenutelnou show s balkánským nádechem,“ přiblížil jeden z hlavních organizátorů akce Jan Machálka.

Trolejbusy obkroužily Zlín třikrát, aby se vystřídali cestující ve všech vozech. „Pokud ale někteří chtěli, mohli zůstat u své oblíbené kapely,“ potvrdil další z organizátorů Michal Krhút. Vozy na zastávkách městské hromadné dopravy pouze přibržďovaly, dveře se pro běžné cestující bez speciální jízdenky neotevřely.

Festival, který organizují studenti zlínské Univerzity Tomáše Bati, má oživit obyčejné zastávky městské hromadné dopravy. „Zlínské zastávky k tomu se svými jmény přímo vybízejí a my si řekli 'proč ne',” objasnil Machálka.

Obyvatelé Zlína tak měli v minulých ročnících možnost zahlédnout na některých zastávkách zajímavé cestující. Ať už se jednalo o mexické señory, hrající na hudební nástroje, kněze nebo výčepního.

Středeční hudební Busfest vyvrcholil v jednom ze zlínských klubů.

Aleš Fuksa, Právo

nahoru

Kultura:

RECENZE: Mandrage jsou zase jiní, přesto osobití

-

dnes 15:03 Už jenom za to, že se plzeňská skupina Mandrage...

Tlumočník s Jiřím Menzelem bude mít premiéru na Berlinale

-

dnes 15:02 Video: Snímek Martina Šulíka Tlumočník s Jiřím Menzelem...

Návštěvnost českých kin velmi mírně klesla, kraloval Svěrák

-

dnes 13:50 Češi loni utratili v kinech dvě miliardy korun, což...

Cattrallová odmítá hrát v Sexu ve městě 3, sama si navrhla nástupkyni

-

dnes 13:49 Herečka Kim Cattrallová odmítá další filmové...

Francouzský šansoniér Charles Aznavour: Edith Piaf byla velmi vtipná

-

dnes 12:11 Slavný francouzský šansoniér Charles Aznavour vystoupí...

Procházky Prahou pro milovníky erotiky

-

dnes 12:10 Erotice v umění se Radim Kopáč věnuje dlouhodobě, stačí...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby