Internet a PC

Microsoft odsouvá Internet Explorer na druhou kolej

obrazek

Microsoft Edge

FOTO: archív tvůrců

19.4.2017 12:13 S příchodem operačního systému Windows 10 uvedla společnost Microsoft zbrusu nový webový prohlížeč zvaný Edge. A na něj vsadili zástupci prakticky všechny karty, neboť stařičký Internet Explorer nechávají v podstatě už jen dožít.

Není žádným tajemstvím, že Internet Explorer hraje v Microsoftu druhé housle. Naznačuje to i velká aktualizace Creators Update, která byla oficiálně vydána pro operační systém Windows 10 minulý týden.

Co se webových prohlížečů týče, v rámci velkého updatu se totiž vývojáři zaměřili pouze na Microsoft Edge. Internet Explorer žádné zásadní novinky nepřinesl. Z toho se dá usuzovat, že se s ním do budoucna příliš nepočítá.

Internet Explorer

FOTO: Novinky

Sluší se připomenout, že Edge je po instalaci desítek přednastaven i jako defaultní internetový prohlížeč. Po Internet Exploreru musí ve Windows 10 uživatelé doslova pátrat.

Lze tedy předpokládat, že s ukončením podpory pro starší systémy – tedy pro sedmičky a osmičky – zástupci Microsoftu odstřihnou také Internet Explorer a dále budou nabízet jen Edge.

Oficiálně však tuto strategii zástupci amerického softwarového gigantu zatím nepotvrdili.

Nové programy i funkce

Vylepšení v balíku Creators Update se vcelku pochopitelně netýkají pouze prohlížeče Edge, ale celého operačního systému. Americký softwarový gigant například přinesl zcela nové Malování 3D.

Malování 3D

FOTO: archív tvůrců

V něm je možné vytvářet snadno trojrozměrné objekty, jednoduše měnit barvy, přidávat nálepky nebo měnit 2D objekty v trojrozměrná umělecká díla. Výtvory lze navíc snadno sdílet s ostatními, využívat můžete 3D kresby ostatních i pro vlastní díla.

Pozornost byla v aktualizaci věnována také hráčům. Svá zápolení s protivníky budou uživatelé moci snadno streamovat na internet. A to přímo z prostředí desítek, aniž by se museli někam přihlašovat či instalovat dodatečný software.

Jednoduše je možné vytvářet také turnaje, stačí k tomu pár kliknutí. Turnaje bude možné vytvářet prostřednictvím funkce Arena. V ní si uživatelé nastaví vlastní pravidla a určí, kdo přesně může hrát.

Přehled dalších vylepšení, která balík Creators Update přináší, naleznete v našem dřívějším článku. [celá zpráva]

Hry je možné snadno streamovat.

FOTO: archív tvůrců

chm, Novinky

nahoru

Internet a PC:

NÚKIB loni řešil méně hlášení o kybernetických incidentech

-

včera 07:44 Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost...

Zájem o smartphony vadne. Trhu kraluje Samsung

-

23.2. 15:13 Celosvětový prodej chytrých telefonů zaznamenal v...

Akcionáři Snapchatu přišli o 27 miliard. Kvůli jedinému tweetu

-

23.2. 14:34 Video: Nečekanou sílu mikroblogovací sítě Twitter...

Proti zločincům nasadili policisté v Číně chytré brýle

-

23.2. 13:26 Čína už zkouší technologie, které jsme zatím viděli...

Zaměstnavatel může prohledat i soukromá data ve služebním PC, rozhodl soud

-

23.2. 12:06 Zaměstnavatel může prohledat i soukromá data ve...

Angry Birds táhnou i po letech, tvůrci hlásí zisk 1,5 miliardy

-

23.2. 10:04 Herní studio Rovio, které se proslavilo především...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby