Kultura

Show must go on. Střihavka, Matuš či Horváth připravují poctu Queen

obrazek

Kamil Střihavka

FOTO: Jan Handrejch, Právo

7.4.2017 16:11 Vzpomínku na geniálního Freddieho Mercuryho a také na megakoncert The Freddie Mercury Tribute ve Wembley, kde vystupovaly před 25 lety největší světové hvězdy, chystají čeští zpěváci.

Celá série začne 8. dubna v Tipsport Aréně v Pardubicích a poté písně Queen zazní v Plzni 20. dubna, v Liberci 25 dubna, v Ostravě 27. dubna, v Praze 3. května a v Teplicích na otevření lázeňské sezony 27. května. Připravují se i další podzimní termíny.

Hudbu zajistí skupina Prague Queen (Stanislav Jelínek - kytara, Jan Jakubec - basa, Jiří Jirsa - bicí, Martin Otruba - klávesy, Jaroslav Břeský zpěv, Milan Chriss, Paya May, Vlasta Šafařík - sbory), s níž se na pódiu vystřídá mnoho zpěváků.

Vlasta Horváth

FOTO: archív Vlasty Horvátha/Petr Pelucha

Kamil Střihavka si připravil skladby Radio Gaga, Who Wants To Live Forever a Show Must Go On, Bohuš Matuš zazpívá A Kind of Magic, David Kraus I Want To Break Free, Great Pretender a I'm Going Slightly Mad, Vladimír Hron Don´t Stop Me Now, Friends Will Be Friends, Bohemian Rhapsody a Barcelonu (duet s operní pěvkyní Ivetou Aman), Honza Toužimský Tie Your Mother Down a Stone Cold Crazy, Vlasta Horváth Love Of My Life a Friends Will Be Friends a The Drops předvedou rozpustilý hit Fat Bottom Girls společně s Peterem Freestonem, bývalým osobním asistentem Freddieho Mercuryho.

Na památné akci ve Wembley si písničky Queen kdysi zazpívali Elton John, Metallica, Zucchero, Paul Young, Seal, Lisa Stansfield, Robert Plant, Annie Lennox, David Bowie, Axl Rose a George Michael.

Stanislav Dvořák, Novinky

nahoru

Kultura:

Polar Music Prize pro Metalliku

-

včera 11:18 Letošními laureáty ocenění Polar Music Prize, které...

Nejkrásnější ženy jsou ty, které se zjevují ve snech

-

včera 07:16 V pražské Galerii Smečky, kterou provozuje společnost...

Berlinale ocenilo Jiřího Menzela

-

23.2. 21:00 Cenu Kamera Berlinale udělenou Jiřímu Menzelovi za...

Pravděpodobný vítěz Oscarů ukradl příběh z divadelní hry, tvrdí žaloba

-

23.2. 16:05 Na 13 Oscarů nominovaný film Tvář vody režiséra...

Gott nevystoupí na Česko-Slovenském plese, zůstává v nemocnici

-

23.2. 15:29 Zpěvák Karel Gott nevystoupí v sobotu na...

Planeta Česko. Příroda jako fascinující dobrodružství

-

23.2. 15:02 Video: Do kin jde 22. března neobvyklý dokument...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby