Kultura

Show must go on. Střihavka, Matuš či Horváth připravují poctu Queen

obrazek

Kamil Střihavka

FOTO: Jan Handrejch, Právo

7.4.2017 16:11 Vzpomínku na geniálního Freddieho Mercuryho a také na megakoncert The Freddie Mercury Tribute ve Wembley, kde vystupovaly před 25 lety největší světové hvězdy, chystají čeští zpěváci.

Celá série začne 8. dubna v Tipsport Aréně v Pardubicích a poté písně Queen zazní v Plzni 20. dubna, v Liberci 25 dubna, v Ostravě 27. dubna, v Praze 3. května a v Teplicích na otevření lázeňské sezony 27. května. Připravují se i další podzimní termíny.

Hudbu zajistí skupina Prague Queen (Stanislav Jelínek - kytara, Jan Jakubec - basa, Jiří Jirsa - bicí, Martin Otruba - klávesy, Jaroslav Břeský zpěv, Milan Chriss, Paya May, Vlasta Šafařík - sbory), s níž se na pódiu vystřídá mnoho zpěváků.

Vlasta Horváth

FOTO: archív Vlasty Horvátha/Petr Pelucha

Kamil Střihavka si připravil skladby Radio Gaga, Who Wants To Live Forever a Show Must Go On, Bohuš Matuš zazpívá A Kind of Magic, David Kraus I Want To Break Free, Great Pretender a I'm Going Slightly Mad, Vladimír Hron Don´t Stop Me Now, Friends Will Be Friends, Bohemian Rhapsody a Barcelonu (duet s operní pěvkyní Ivetou Aman), Honza Toužimský Tie Your Mother Down a Stone Cold Crazy, Vlasta Horváth Love Of My Life a Friends Will Be Friends a The Drops předvedou rozpustilý hit Fat Bottom Girls společně s Peterem Freestonem, bývalým osobním asistentem Freddieho Mercuryho.

Na památné akci ve Wembley si písničky Queen kdysi zazpívali Elton John, Metallica, Zucchero, Paul Young, Seal, Lisa Stansfield, Robert Plant, Annie Lennox, David Bowie, Axl Rose a George Michael.

Stanislav Dvořák, Novinky

nahoru

Kultura:

Na Slovensku protestují proti výstavě Františka Ringo Čecha

-

dnes 20:59 Část zaměstnanců Liptovské galerie protestuje proti...

RECENZE: Měl to být drsný noir z budoucnosti, ale klouže po povrchu

-

dnes 16:36 Hotel Artemis režiséra Drewa Pearce je film, který má...

Mají to holky těžší? Nová komedie proměnila Langmajera v ženu

-

dnes 15:36 Video: Komedie o cynickém muži, který se zázrakem stane...

RECENZE: Vydolovaný děj a recyklovaná ABBA

-

dnes 14:28 Video: Když před deseti lety vtrhl do kin muzikál Mamma...

Deska Johna Coltrana čekala na vydání půl století. Dočkala se

-

dnes 13:05 V roce 1963 nahrával legendární muzikant John Coltrane...

Soulfly: Sklízíme ovoce třiceti let práce

-

dnes 12:45 V říjnu vyjde Ritual, jedenácté album americké metalové...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů