Domácí

Jihočeská krajská koalice je kvůli Zimolově chatě před zhroucením

obrazek

Hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola (ČSSD)

FOTO: Jan Handrejch, Právo

6.4.2017 21:18 Jihočeská krajská koalice ANO, ČSSD a Jihočeši 2012 je před zhroucením. Hnutí ANO je nespokojeno, jak hejtman Jiří Zimola (ČSSD) vysvětloval koaličním partnerům a veřejnosti kauzu rekreačních domků na Lipně, který pro něj a jeho náměstka Jaromíra Slívu (ČSSD) staví ze svých prostředků a na jeho pozemku předseda představenstva společnosti Jihočeské nemocnice a ekonomický ředitel Nemocnice České Budějovice Martin Bláha.

Navíc se hnutí ANO nelíbí nadstandardní Bláhův plat a odměny z Jihočeských nemocnic, které jen v uplynulých dvou letech každý rok přesáhly sumu 7,2 miliónu korun.

Ve čtvrtek večer se proto krajské předsednictvo a ANO a klub krajský zastupitelů rozhodl k vyvolání smrčího řízení s ČSSD, neboť ANO se se domnívá že ve čtvrtek došlo při jednání rady kraje k porušení koaliční dohody ve článku čtyři.

Areál Na Slupečné na Lipně, kde hejtman Zimola koupil dům za velmi výhodných podmínek

ČTĚTE TAKÉ:
Zimolův známý znovu vysvětloval, jak kupoval pozemek s domy pro hejtmana
Jihočeský hejtman vysvětloval domek na Lipně

„Navrhovali jsme zařazení mimořádného bodu, který se týkal personálních změn ve vedení jihočeských nemocnic. K dohodě nedošlo, a podle koaliční smlouvy měl předsedající hejtman Zimola okamžitě vyvolat dohadovací řízení a přerušit jednání rady kraje. To se nestalo. Přesto chceme dodržet všechny podmínky koaliční smlouvy, v níž stojí, že před jejím vypovězením se pokusíme vyvolat smírčí řízení. Chceme, aby proběhlo v pátek v podvečer, a pokud nedojde k dohodě, jsme připraveni smlouvu vypovědět a vyvolat mimořádné jednání zastupitelstva,“ řekla Právu po večerním jednání krajská předsedkyně ANO, poslankyně Radka Maxová.

Zimolova rezignace ANO nestačí

Na dotaz Práva, zda podmínkou úspěšného smírčího řízení je odvolaní Martina Bláhy z vedení jihočeských nemocnic uvedla, že rozhodně ano. Jednat se prý bude ale i o dalších personálních otázkách. Již odpoledne v rozhovoru pro Právo na otázku, zda by rezignace hejtmana přispěla k obnovení důvěry uvnitř kolace a u veřejnosti, konstatovala, že na to se jí odpovídá velmi obtížně.

„Pokud sledujete celou kauzu podrobně, zjistíte, že vrcholné regionální špičky ČSSD o tom všem věděly, ať je to pan Slíva, Zimola či paní (náměstkyně Ivana) Stráská, a nějakým způsobem si myslely, že tato záležitost nevyjde na světlo. Obávám se, že případná rezignace hejtmana atmosféru uvnitř koalice nijak nezklidní, neboť to už není jen o něm,“ zdůraznila krajská předsedkyně ANO.

ch, Právo

nahoru

Domácí:

Porucha eskalátorů uzavřela na hodiny stanici metra Bořislavka

-

dnes 05:26 Na 12 hodin uzavřela porucha eskalátorů stanici...

Téměř třetina cest ministra Hermana vedla do Německa

-

včera 20:22 Nejčastějším cílem bývalého ministra kultury Daniela...

Hamáček: Německo neplánuje změny režimu na hranici s ČR

-

včera 19:15 Německo neplánuje kvůli nelegální migraci měnit režim...

Senát schválil novelu, která má urychlit dopravní stavby

-

včera 19:04 Senát ve středu po rozsáhlé debatě schválil poslanecký...

Vytrvalý déšť přidělává práci hasičům

-

včera 16:41 aktualizováno Kvůli vytrvalým dešťům zasahovali zatím...

Podezřelých tendrů ve zdravotnictví bude hodně, naznačuje prověrka ministra

-

včera 16:22 Ministerstvo zdravotnictví obdrželo první informace o...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů