Koktejl

Muž s pěti ledvinami na kocoviny prý netrpí

obrazek

Rob Brown

Profimedia.cz

4.4.2017 09:56 Roba Browna (42) z Beckenhamu v anglickém hrabství Kent můžeme považovat za zázrak přírody. Místo dvou ledvin jich má totiž hned pět. Přebytečné orgány ho ale značně omezují.

Jediná výhoda, jak Rob sám říká, je to, že nemívá kocoviny ani po vypití většího množství alkoholu. Jinak mu ale jeho přebývající orgány především komplikují život.

Doktoři mu roky tvrdili, že netrpí ničím jiným než chronickou bolestí zad. Až pak mu v nemocnici udělali důkladnější testy. Po prvních vyšetřeních mysleli, že by mohl mít ledvinové kameny. Ale pak si ho zavolali zpátky do nemocnice, kde mu sdělili překvapující výsledky. Rob má pět ledvin.

Místo dvou ledvin má Brit těchto orgánů hned pět.

FOTO: Profimedia.cz

Podle všeho existuje ještě jeden muž, který má více než dvě ledviny, žije na Novém Zélandu. Žádné další případy ale známy nejsou. Robův stav tak nerozrušil jen jeho samotného, ale i lékaře.

Nedůvěru vzbudil Rob s novinkou u svých přátel. Musel jim dokonce ukázat snímky z nemocnice, aby mu jeho diagnózu uvěřili.

Lékaři si lámou hlavu

Ledviny slouží k odstranění nečistot z krve, které následně odcházejí z těla v podobě moči. Jsou dvě, každá na jedné straně dutiny břišní, a mívají tvar fazolí. Robovy ledviny však vypadají jako podkovy a drží pohromadě jako jeden masiv.

Ten je samozřejmě větší než pár běžných orgánů. Proto Angličan dlouhodobě trpí na bolesti zad a břicha. Někdy se jeho stav natolik zhorší, že se prý nemůže ani posadit.

Podle zprávy britského Daily Mailu by si Brown přál, aby mohl své přebytečné orgány dát těm, kteří je potřebují. Tak snadné to ale není. Lékaři si lámou hlavu nad tím, zda by bylo bezpečné část jeho pěti spojených ledvin odebrat a stále pokračují v testování pacienta, aby byli schopni určit další kroky léčby. Průběh komplikuje fakt, že nemají k dispozici žádné příklady.

Barbora Sirová, Novinky

nahoru

Koktejl:

Zloděj vrátil ukradené auto poté, co zjistil, že na zadní sedačce sedí roční dítě

-

dnes 18:20 Chvíle hrůzy si v pondělí prožili rodiče ročního dítěte...

Zloději chtěli bankomat, místo toho strhli celou zeď

-

dnes 13:39 Fiaskem skončil pokus zlodějů dostat se k bankomatu v...

Mladík pod vodou na jeden nádech složil šest Rubikových kostek

-

dnes 10:12 Video: Osmnáctiletý student z Gruzie dokázal pod vodou...

Žena narazila u krajnice na sraženého klokana, v jeho vaku našla živé mládě

-

dnes 04:32 Když Lauren Wagnerová projížděla v neděli australským...

Německá vláda zanedbává kontakty s mimozemšťany

-

dnes 03:51 Německá vláda nemá připravené žádné plány, doporučení...

V Německu utratili nejstarší gorilu v Evropě, žila i v Čechách

-

včera 18:46 V zoologické zahradě v Norimberku utratili v pondělí...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů