Zahraniční

Somálští piráti unesli indickou loď

obrazek

FOTO: David Ryneš, Mapy.cz

3.4.2017 12:21 Piráti u somálského pobřeží unesli indickou loď, uvedl v pondělí pro agenturu Reuters Abdirizak Muhammad Dirir, bývalý vládní představitel pro boj s pirátstvím v poloautonomním somálském Puntlandu. Plavidlo s jedenáctičlennou posádkou a piráty má podle něj namířeno do pirátského přístavu Eyl v Puntlandu.

„Dospěli jsme k závěru, že somálští piráti unesli indickou nákladní loď a míří k somálským břehům,“ řekl Dirir. O únosu mu řekl Graeme Gibbon-Brooks z britské mezinárodní společnosti Dryad Maritime Security, zaměřené na bezpečnost na mořích. Tu informoval zdroj, že loď byla unesena v sobotu.

Podle indického webu Financial Express plul tanker Al Kaushar s indickou posádkou z Dubaje do jemenského přístavu Mukalla. Dirir uvedl, že loď mířila do somálského Bosasa. Posádka je z Bombaje.

UPDATE: Somali pirates hijack Indian commercial ship with 11 crew members traveling from #Dubai to #Yemen - https://t.co/CwXFUWmNX6 #Somalia pic.twitter.com/k294TWYWqz

— Live From Mogadishu (@Daudoo) 3. dubna 2017

Somálští piráti se minulý měsíc zmocnili ropného tankeru Aris 13, který ale vydali bez výkupného, protože si ho najal somálský obchodník. Byl to první únos komerční lodi od roku 2012.

Pak unesli malou rybářskou loď, která může posloužit jako plovoucí základna pro jejich rychlé čluny, aby mohly působit dále od pobřeží.

nahoru

Zahraniční:

Plat deset dolarů a 144 vajec jako bonus nabízí venezuelská firma zaměstnancům

-

dnes 06:21 Venezuelská bezpečnostní firma Atlas Security se snaží...

Policie floridského střelce Cruze vyšetřovala již předloni

-

včera 21:28 Informace o neobvyklém chování střelce Nicolase Cruze,...

Papež obnovil činnost komise proti zneužívání děti

-

včera 17:31 Papež František obnovil činnost komise zaměřené proti...

Wales a západ Anglie zasáhlo zemětřesení

-

včera 16:57 aktualizováno Wales a západ Anglie postihlo v sobotu...

Chcete peníze, musíte být solidární s uprchlíky, vzkazuje Merkelová

-

včera 16:03 Státy očekávající finanční podporu unie, musejí v...

Je to jen plané žvanění, reagoval Lavrov na slova USA o ruském vměšování do voleb

-

včera 15:05 Za žvanění považuje šéf ruské diplomacie Sergej Lavrov...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby