Domácí

Stačilo pár hodin a Ovčáček proti Drahošovi tweetuje jako o život

obrazek

Prezident Miloš Zeman s mluvčím Jiřím Ovčáčkem

FOTO: Jan Handrejch, Právo

29.3.2017 08:16 Od chvíle, kdy v úterý někdejší šéf Akademie věd Jiří Drahoš oznámil, že bude kandidovat na post prezidenta, tweetuje hradní mluvčí Jiří Ovčáček jako zběsilý. Ve svých příspěvcích na Drahoše útočí a hovoří o „PR prázdnotě” a o „absolutně prázdném životě bez konkrétního zakotvení”.

Prezident Miloš Zeman přitom při oznámení své kandidatury uvedl, že nebude vést žádnou osobní kampaň, a výslovně se zavázal, že nebude útočit na žádného z protikandidátů. [celá zpráva]

O to více se snaží Ovčáček, který z titulu své funkce na Twitteru zveřejňuje stanoviska hlavy státu. Jen během úterý věnoval Drahošovi celkem osm tweetů.

Nejhorší je totální PR prázdnota bez jakýchkoliv myšlenek. Absolutně prázdný život bez konkrétního zakotvení. Ne občanům, ano médiím.

— Jiří Ovčáček (@PREZIDENTmluvci) 28. března 2017

V nich poukazuje na to, že Drahoš má podporu politických stran. Mluví o Zemanově soupeři jako o PR produktu, fíkusu a kývalovi.

Česká republika potřebuje prezidenta, který se zastane občanů, jako třeba v situaci migrační krize. Ne kývala, který pronese prázdný projev.

— Jiří Ovčáček (@PREZIDENTmluvci) 28. března 2017

Zatímco Zeman je podle něj „kandidát občanů naší krásné země”, Drahoše označuje za „kandidáta médií, který je umělým PR produktem”.

Jiří Drahoš, bývalý předseda Akademie věd

FOTO: Jan Handrejch, Právo

Pravdou je, že představitelé politických stran přijali Drahošovu kandidaturu vesměs pozitivně a bývalého šéfa Akademie věd ČR označují většinou za důstojného kandidáta. Sám Drahoš ve svém prohlášení uvedl, že nechce být oficiálním kandidátem žádné strany.

ČTĚTE TAKÉ:
Drahoš oznámil kandidaturu na prezidenta

Ani sám Zeman se ale svého závazku úplně stoprocentně nedrží. Jen dva týdny po svém slibu nevést kampaň a neútočit se při návštěvě Hněvotína opřel do ministra obrany Martina Stropnického, o němž se dlouho spekuluje, že by mohl být kandidátem hnutí ANO na prezidenta. Vyčetl mu, že propásl příležitost prodat Karlínská kasárna, která od té doby chátrají. Stropnický mu vysvětlil, že kasárna nespadají pod jeho úřad, nýbrž pod ministerstvo spravedlnosti, a nechátrají, naopak v nich vzniká justiční palác.

Karlínská kasárna jsou od září 2016 v majetku Ministerstva spravedlnosti. Areál nechátrá, je udržován a vznikne v něm justiční palác.

— Martin Stropnický (@stropnickym) 22. března 2017

nahoru

Domácí:

Do vedení ČSSD míří kritici Babiše i Zemana

-

dnes 10:46 Pryč je éra, kdy měla ČSSD jednobarevné vedení. Nyní do...

Kolej ve Spálené ulici je už opravena, tramvaje jezdí normálně

-

dnes 08:13 Technici v noci na sobotu odstranili závadu koleje ve...

Frenštát řeší, jak získat pozemky pod skokanskými můstky

-

dnes 03:34 Co bude s pozemky v Areálu skokanských můstků Jiřího...

Drahoš uvažuje o Senátu za Prahu 4

-

dnes 01:55 Neúspěšní prezidentští kandidáti si brousí zuby na...

Zeman tlačí na vydání hackera Nikulina do Ruska místo do USA. Osobně i přes Mynáře, potvrdil Pelikán

-

včera 18:48 Prezident Miloš Zeman letos dvakrát žádal ministra...

Provoz tramvají v centru Prahy zkolaboval

-

včera 17:21 aktualizováno Provoz tramvají v centru Prahy v pátek...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby