Kultura

Anděl Páně 2 vychází na DVD

obrazek

Anděl Páně 2

FOTO: Falcon

24.3.2017 12:25 Komerčně nejúspěšnější český film roku 2016, pohádka Anděl Páně 2 Jiřího Stracha, vychází na DVD. Protagonisté filmu ho pokřtí 27. března.

Anděl Páně 2 je pohádkový vánoční příběh pro děti i rodiče. Anděl a čert v něm jdou hledat jablko poznání, které ztratili, a na Zemi bojuje o existenci vdova s dcerkou, která se snaží obohatit skromný rodinný rozpočet mikulášskou koledou. To jí chtějí zkazit tři zloději a také zbohatlický švec. Režisér už naznačil, že nevylučuje další pokračování.

DVD kromě filmu obsahuje pohledy do zákulisí na kostýmy, masky či triky, rozhovory s režisérem i herci, vtipné zkažené scény a anketu s oblíbenými herci o tom, proč rádi hrají v pohádkách.

Anděl Páně 2

FOTO: Bontonfilm

„V pohádkách já hraju rád, protože vím, že hodně pohádek zůstává. Taky to hraní je takový pohádkový, je tam víc stylizace. A navíc pohádky mají takovou čistou auru,“ vysvětlil Bolek Polívka.

„Hraní v pohádkách je určitě něčím specifické, ten žánr má svoje, stejně jako drama nebo komedie. Je to takové herectví s nadsázkou, s lehkostí a humorem. Přece jenom je to pro děti. Pro herce je vždycky fajn, když si to můžou trochu zpestřit. V tom je herectví určitě krásné, že se ty věci střídají a mění,“ řekla Klára Issová.

Stanislav Dvořák, Novinky

nahoru

Kultura:

Ředitel Festivalu krátkých filmů Praha: Důvodů, proč točit kraťasy, je spousta

-

dnes 16:10 Od středy hostí pražská kina Světozor a Pilotů už 13....

Bubeník Tony Buck nabídne zvukové koláže

-

dnes 14:18 Tony Buck, který zahraje 25. ledna v klubu Punctum,...

Zemřel režisér Policejní akademie Hugh Wilson

-

dnes 14:13 Režisér Hugh Wilson zemřel v neděli v americkém...

Robert Plant potěší české fanoušky v Pardubicích

-

dnes 12:41 Už 31. července zavítá opět do ČR žijící legenda,...

Nominacím na Českého lva dominuje Bába z ledu. Šanci mají i Roden a Voříšková

-

dnes 11:36 Česká filmová a televizní akademie (ČFTA) vyhlásila...

Woodyho Allena se zastal Alec Baldwin: Tohle není fér

-

dnes 10:29 Poté, co se od Woodyho Allena začali distancovat herci...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby