AutoMoto

Veletrh For Caravan nabízí luxusní obytné vozy i designové skvosty

Veletrh For Caravan potrvá do neděle.

ZDROJ: Novinky

11.3. 12:08 Dovolená v obytných vozech je mezi Čechy čím dál tím víc populárnější. Svoboda a volnost, kterou dává výletníkům v podstatě byt na čtyřech kolech, je podle cestovatelů k nezaplacení. Na pražském veletrhu For Caravan jsou k vidění luxusní vozy, ve kterých nechybí nic, co máte doma.

Veletrh v pražských Letňanech nabízí podívanou až do neděle. Jedná se o jedinou specializovanou jarní výstavu obytných automobilů, karavanů a doplňků v Čechách. „Jsem rád, že jsem se sem stihl podívat, letos hodlám karavanem projet celé Norsko, tak se chci mrknout na nějaké vychytávky,“ prozradil Novinkám jeden z návštěvníků.

Luxusní byt

Na veletrhu jsou k vidění také luxusní karavany, které mají někdy i vyšší hodnotu než byt. Jsou zařízeny opravdu vším, nač si vzpomenete. Například takový Morelo Empire Liner, jehož hodnota je přibližně deset milionů korun, záleží samozřejmě na výbavě a velikosti vozu.

„Cenu upravuje i to, zda má mít karavan garáž nebo ne, zda se do garáže má vejít minicooper nebo Tesla nebo Smart,“ dodal prodejce z firmy Obytné vozy, s.r.o. Kristian Löhner. Vůz má hydraulické podpěry, které vůz stabilizují, tudíž se ani nehne. V autě je k dispozici kuchyň, záchod i sprcha. Vyspí se tam až šest lidí. Tento dvanáctitunový karavan si v Česku zatím objednal jeden jediný zákazník.

Designový skvost

Na své si přijdou i dvojice bez dětí, které chtějí vybočovat z řady. Auto Smove od značky Niesmann Bischoff „se narodil“ teprve loni.

„Je to pro takové ty lepší páry, co se chtějí odlišovat. Kteří si s tím zajedou třeba na golf nebo do yacht klubu. To auto je krásné zevnitř i venku a má spoustu vychytávek, co ostatní karavany nemají,“ řekl Novinkám spolumajitel Caravan Metropol Heinrich Vik s tím, že tomu také odpovídá cena, která se pohybuje okolo tří milionů korun. Na tento vůz stačí vlastnit řidičské oprávnění skupiny B.

Kristýna Léblová, Novinky

nahoru

AutoMoto:

Mitsubishi oživí jméno Evolution

-

dnes 08:08 Mnohým lidem při vyslovení slova Evolution vyskočí na...

Kia Stonic je novodobý městský teréňák

-

včera 08:00 Obrazem: Přijeli jsme do Berlína, abychom vyzkoušeli...

Toyota Celica se vrátí

-

23.9. 12:00 Už zanedlouho se objeví nová sportovní ikona v týmu...

Škoda chce přesunout část výroby do Německa, tvrdí odboráři

-

22.9. 18:12 Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto chce podle...

Ford navrhuje nová auta pomocí holografických brýlí

-

22.9. 11:40 Video: Projektování automobilu už nebude jako dřív....

Volvo ukázalo XC40, své nejmenší SUV

-

22.9. 10:11 Obrazem: Volvo jen pár dní před skončením...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby