AutoMoto

Veletrh For Caravan nabízí luxusní obytné vozy i designové skvosty

Veletrh For Caravan potrvá do neděle.

ZDROJ: Novinky

11.3. 12:08 Dovolená v obytných vozech je mezi Čechy čím dál tím víc populárnější. Svoboda a volnost, kterou dává výletníkům v podstatě byt na čtyřech kolech, je podle cestovatelů k nezaplacení. Na pražském veletrhu For Caravan jsou k vidění luxusní vozy, ve kterých nechybí nic, co máte doma.

Veletrh v pražských Letňanech nabízí podívanou až do neděle. Jedná se o jedinou specializovanou jarní výstavu obytných automobilů, karavanů a doplňků v Čechách. „Jsem rád, že jsem se sem stihl podívat, letos hodlám karavanem projet celé Norsko, tak se chci mrknout na nějaké vychytávky,“ prozradil Novinkám jeden z návštěvníků.

Luxusní byt

Na veletrhu jsou k vidění také luxusní karavany, které mají někdy i vyšší hodnotu než byt. Jsou zařízeny opravdu vším, nač si vzpomenete. Například takový Morelo Empire Liner, jehož hodnota je přibližně deset milionů korun, záleží samozřejmě na výbavě a velikosti vozu.

„Cenu upravuje i to, zda má mít karavan garáž nebo ne, zda se do garáže má vejít minicooper nebo Tesla nebo Smart,“ dodal prodejce z firmy Obytné vozy, s.r.o. Kristian Löhner. Vůz má hydraulické podpěry, které vůz stabilizují, tudíž se ani nehne. V autě je k dispozici kuchyň, záchod i sprcha. Vyspí se tam až šest lidí. Tento dvanáctitunový karavan si v Česku zatím objednal jeden jediný zákazník.

Designový skvost

Na své si přijdou i dvojice bez dětí, které chtějí vybočovat z řady. Auto Smove od značky Niesmann Bischoff „se narodil“ teprve loni.

„Je to pro takové ty lepší páry, co se chtějí odlišovat. Kteří si s tím zajedou třeba na golf nebo do yacht klubu. To auto je krásné zevnitř i venku a má spoustu vychytávek, co ostatní karavany nemají,“ řekl Novinkám spolumajitel Caravan Metropol Heinrich Vik s tím, že tomu také odpovídá cena, která se pohybuje okolo tří milionů korun. Na tento vůz stačí vlastnit řidičské oprávnění skupiny B.

Kristýna Léblová, Novinky

nahoru

AutoMoto:

Arteon dorazil k českým dealerům, kanibalizace na passatu se VW nebojí

-

včera 14:20 Do české dealerské sítě dorazily první kusy modelu...

Polestar se zase odděluje od Volva

-

včera 13:35 Bývalý šéfdesignér Škody Auto Thomas Ingenlath, před...

Anketa: Kolik najela fabia z roku 2005 kilometrů? Neuhodl nikdo

-

včera 12:48 Video: U malých automobilů, mezi které patří i Škoda...

Harley-Davidson chce koupit Ducati

-

včera 11:49 Americký výrobce motocyklů Harley-Davidson připravuje...

Jaguar F-Pace dostal menšího bratra, E-Pace bude o dost levnější

-

včera 10:52 Obrazem: Jaguar zveřejnil první informace k modelu...

Výroba avií začne v Přelouči v září

-

včera 09:36 Nákladní vozidla značky Avia se znovu vrací na scénu....Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby