AutoMoto

Veletrh For Caravan nabízí luxusní obytné vozy i designové skvosty

Veletrh For Caravan potrvá do neděle.

ZDROJ: Novinky

11.3.2017 12:08 Dovolená v obytných vozech je mezi Čechy čím dál tím víc populárnější. Svoboda a volnost, kterou dává výletníkům v podstatě byt na čtyřech kolech, je podle cestovatelů k nezaplacení. Na pražském veletrhu For Caravan jsou k vidění luxusní vozy, ve kterých nechybí nic, co máte doma.

Veletrh v pražských Letňanech nabízí podívanou až do neděle. Jedná se o jedinou specializovanou jarní výstavu obytných automobilů, karavanů a doplňků v Čechách. „Jsem rád, že jsem se sem stihl podívat, letos hodlám karavanem projet celé Norsko, tak se chci mrknout na nějaké vychytávky,“ prozradil Novinkám jeden z návštěvníků.

Luxusní byt

Na veletrhu jsou k vidění také luxusní karavany, které mají někdy i vyšší hodnotu než byt. Jsou zařízeny opravdu vším, nač si vzpomenete. Například takový Morelo Empire Liner, jehož hodnota je přibližně deset milionů korun, záleží samozřejmě na výbavě a velikosti vozu.

„Cenu upravuje i to, zda má mít karavan garáž nebo ne, zda se do garáže má vejít minicooper nebo Tesla nebo Smart,“ dodal prodejce z firmy Obytné vozy, s.r.o. Kristian Löhner. Vůz má hydraulické podpěry, které vůz stabilizují, tudíž se ani nehne. V autě je k dispozici kuchyň, záchod i sprcha. Vyspí se tam až šest lidí. Tento dvanáctitunový karavan si v Česku zatím objednal jeden jediný zákazník.

Designový skvost

Na své si přijdou i dvojice bez dětí, které chtějí vybočovat z řady. Auto Smove od značky Niesmann Bischoff „se narodil“ teprve loni.

„Je to pro takové ty lepší páry, co se chtějí odlišovat. Kteří si s tím zajedou třeba na golf nebo do yacht klubu. To auto je krásné zevnitř i venku a má spoustu vychytávek, co ostatní karavany nemají,“ řekl Novinkám spolumajitel Caravan Metropol Heinrich Vik s tím, že tomu také odpovídá cena, která se pohybuje okolo tří milionů korun. Na tento vůz stačí vlastnit řidičské oprávnění skupiny B.

Kristýna Léblová, Novinky

nahoru

AutoMoto:

Kanaďan postavil auto ze sněhu. Policie ho chtěla pokutovat za špatné parkování

-

včera 16:46 Lze dát pokutu za parkování hromadě sněhu? I když ona...

Kia Stinger vyzvala BMW řady 6 a Porsche Panamera. Neskončila poslední

-

včera 16:33 Kia Stinger je povedené auto. To netvrdí jenom náš...

Pět zvednutých kombíků aneb Jaké auto zvolit, když nechcete krabici na kolech

-

včera 15:43 Obrazem: Chcete u auta vyšší podvozek, ale nikoli...

Konec klasických autosalonů? První značky se odhlašují už i ze Ženevy

-

včera 14:17 Že věhlasné autosalony mají problém s tím, že se jim...

Šéf vývoje Hyundai: Zajeté časy na Nürburgringu nejsou důležité

-

včera 12:05 Obrazem: Nepsaným standardem při uvedení nového...

Peugeot a Citroën budou od roku 2025 nabízet u všech modelů elektrickou verzi

-

včera 10:45 Francouzská automobilka PSA, pod kterou spadá kromě...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby