AutoMoto

Mercedes zaútočí na Porsche Panameru

obrazek

Mercedes-AMG GT Concept

FOTO: Mercedes-Benz

5.3.2017 08:02 Na autosalonu v Ženevě se následující týden představí opravdu spousty novinek. Jednou z nich bude i nový Mercedes-AMG GT Concept. I když půjde jen o studii. Tedy zatím.

Ženevský autosalon bude letos nacpanější novinkami víc než jindy. Z tohoto autosalonu se stala vlastně jediná kompletní přehlídka všech automobilek, protože z podzimních pařížských a frankfurtských autosalonů se hromadně odhlašují značky. Jednak se jim to nevyplatí, jednak například Francouzům přijde německý autosalon jako prezentace hlavně německých značek a naopak.

A tak Ženeva bude plná. Opravdu plná, a to nejen novinkami sériovými, ale i koncepty. Třeba Mercedes-Benz představí novinek hned několik (například kabriolet E třídy apod.) a k tomu i jeden koncept. Jmenuje se Mercedes-AMG GT Concept.

Porsche Panamera Turbo S E-Hybrid (2017)

FOTO: Porsche

Na první pohled tedy můžeme říct, že jde o konkurenta pro Porsche Panameru – čtyřdveřový sportovní sedan (nebo liftback, to ještě není zcela zřejmé). Ale protože je v názvu i AMG, půjde pravděpodobně o velmi silný vůz, který pod kapotou bude mít přeplňovaný osmiválec. Troufáme si tvrdit, že bude mít objem čtyři litry. Ale uvidíme. Do premiéry už je to jen pár hodin.

O autě se mezi motoristickými časopisy už hovoří jako o jasném sériovém modelu pro rok 2018, kde by se měl postavit právě panameře. Ta si ukrajuje příliš velký kus trhu a Mercedes by z něj chtěl větší podíl.

LL, Novinky

nahoru

AutoMoto:

Mercedes krále rock'n'rollu se objeví v aukci

-

včera 15:00 Na světě snad není gramotného člověka, který by neznal...

Aby ani kapka šampaňského nepřišla nazmar. BMW chce sklenice plnit zespodu

-

včera 14:39 Automobilka BMW si nechala patentovat způsob, jak v...

Švýcarsko si chrání ovzduší, zakázalo registrace dieselových Porsche Cayenne a Macan

-

včera 13:28 Starší cayenne a macan s dieselovými šesti- a...

Elektrický Mercedes má za sebou testy v nejteplejším místě Evropy

-

včera 10:45 Video: Nová auta se testují na výdrž i na extrémní...

Nový speciální Rolls-Royce je poctou prvnímu stříbrnému duchu

-

včera 10:38 Na začátku dvacátého století se objevil Rolls-Royce...

V USA začínají rozvážet jídlo pomocí autonomních aut

-

včera 08:34 Dovoz nákupů až domů je obvyklý už i v Česku. Ale...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů