Zahraniční

Sebevražedné atentáty v Homsu mají přes čtyřicet obětí

obrazek

Zničené město Homs v Sýrii

FOTO: Omar Sanadiki, Reuters

25.2.2017 09:11 Přes čtyřicet mrtvých si v sobotu v syrském městě Homs vyžádalo několik sebevražedných pumových atentátů, jejichž terčem byla dvě sídla bezpečnostních sil. Mezi oběťmi je i vysoký důstojník, uvedla exilová organizace SOHR, která konflikt v zemi monitoruje z Velké Británie. Útok potvrdila i syrská státní agentura SANA, ale bez udání přesného počtu obětí.

„Atentáty zasáhly sídlo státní bezpečnosti a vojenského zpravodajství, která leží ve dvou čtvrtích v centru města,” řekl agentuře AFP ředitel SOHR Ramá Abdul Rahmán. Podle zdrojů agentury Reuters byla v Homsu slyšet kromě výbuchů i střelba.

Ruská agentura RIA Novosti citovala svůj zdroj, který vypověděl: „Počet obětí stoupl nejméně na 35, desítky dalších jsou zraněné. Celkem se odpálilo šest sebevražedných atentátník u dvou budov bezpečnostních orgánů.“

URGENT, Many VIP Assadists killed in Homs attack. The Chief of Military Security was one of them. #Syria #Homs pic.twitter.com/RMv6pcip4l

— breaking-news (@UrgentNews5) 25. února 2017

Fotografie zveřejněné na Twitteru.

K útoku se přihlásila Al-Káidě blízka skupina Džabhát Fatah aš-Šám (bývalá Fronta an- Nusra). Uvedla, že na dvě sídla vládních bezpečnostních sil útočilo celkem pět sebevrahů, kteří zabili více než 40 osob. Podle státní televize tři džihádisté zaútočili na úřad státní bezpečnosti a ostatní na sídlo vojenské rozvědky s cílem zabít i jejího velitele. Napadené budovy, které jsou dobře střeženy, leží od sebe asi 2,5 kilometru, poznamenala agentura AP.

Třetí největší syrské město Homs kontroluje syrská armáda, která v provincii v pátek postoupila a upevnila kontrolu na východní částí Bajaratu a postoupila směrem k Palmýře, již drží Islámský stát.

Útok byl podniknut v době, kdy probíhají jednání o míru v Sýrii, ovšem zástupci vlády i vzbouřenců zatím komunikují přes prostředníky.

nahoru

Zahraniční:

Vyšetřovatelé FBI vyslechli předního právníka Bílého domu

-

včera 22:31 Přední právník Bílého domu Donald McGahn se dobrovolně...

Americká armáda zůstane v Iráku tak dlouho, jak bude nutné

-

včera 18:02 Americká armáda zůstane v Iráku tak dlouho, jak bude...

Afghánský prezident vyhlásil tříměsíční příměří s Tálibánem

-

včera 17:15 aktualizováno Afghánský prezident Ašraf Ghaní v...

Itálie a Malta se hádají, kdo má přijmout loď plnou migrantů

-

včera 16:37 Itálie a Malta v neděli vyostřily spor o to, která z...

Deset tisíc lidí čeká na záchranu kvůli záplavám v jižní Indii

-

včera 16:10 Video: Záchranáři v jihoindickém státě Kérala se dál...

Zástupce ředitele klíčové ruské kosmické společnosti RKK Eněrgija obvinili z podvodu

-

včera 15:47 Ruská raketová korporace RKK Eněrgija, která patří ke...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů