Zahraniční

Nekontrolovaná migrace může společnost poznamenat, varoval arcibiskup Duka

obrazek

Kardinál Dominik Duka

FOTO: Milan Malíček, Právo

21.2.2017 14:47 Pražský arcibiskup a předseda České biskupské konference Dominik Duka v úterý na bratislavské konferenci o náboženství a migraci varoval, že nekontrolovaná migrace může mít negativní dopad na společnost, jak už se to opakovaně ukázalo v dějinách.

„Při nepřipravené a neperspektivní migraci může dojít k dezintegraci celé společnosti. Zkušenosti a současný stav imigrace v zemích západní Evropy jsou jistým varováním. To není problém posledních pěti let, to je problém několika desetiletí,” řekl Duka.

Podle pražského arcibiskupa je v této souvislosti varováním vývoj v západoevropských zemích.

„Zkušenosti a současný stav imigrace v zemích západní Evropy jsou jistým varováním. To není problém posledních pěti let, to je problém několika desetiletí,“ konstatoval předseda České biskupské konference.

Migraci je třeba regulovat

Duka se vyslovil pro regulaci migrace. „Jediným způsobem, jak dosáhnout důstojného života v zemích, ve kterých není možné žít život odpovídající lidské důstojnosti, kde není zabezpečena svoboda, je řešení pomocí regulace migrace, kde nejenom přihlížíme k dobru postižených, ale také nutně chráníme obyvatelstvo hostitelských zemí. Neregulovaná migrace v celé historii lidstva vždy přinášela násilí, války, ekonomický a kulturně společenský propad,“ řekl.

Bratislavský arcibiskup Stanislav Zvolenský nepřímo spojil muslimské komunity s násilnými činy.

„V posledních letech jsme byli v Evropě svědky nejednou i brutálních teroristických útoků, jejichž aktéři se hlásili k islámu. Tato fakta logicky mohou vyústit v závěr, že čím větší muslimská komunita, tím více se zvyšuje pravděpodobnost násilných činů," řekl Zvolenský.

„Příchod tisícovek migrantů z muslimského světa může zásadně změnit naši civilizaci a my toto setkání v průběhu desetiletí zejména z demografických a kulturních důvodů nemusíme ustát,“ dodal.

ivi, Právo

nahoru

Zahraniční:

Kim jedná v Číně

-

dnes 06:20 Severokorejský vůdce Kim Čong-un dnes přicestoval do...

V Itálii po 12 letech vyšetřování zatkli 104 lidí podezřelých z napojení na mafii

-

včera 22:02 aktualizováno Italská policie v pondělí zatkla 104...

Říkat mi můžeš pane prezidente, napomenul Macron mladíka

-

včera 21:10 Francouzský prezident Emmanuel Macron napomenul v...

Střelec v centru švédského Malmö zranil pět lidí

-

včera 21:10 aktualizováno Nejméně pět lidí, z toho tři vážně,...

Zakládáme sekci vesmírných sil, oznámil Trump

-

včera 18:53 aktualizováno Americké ministerstvo obrany bude mít...

Italský ministr vnitra chystá sčítání tamějších Romů a deportace

-

včera 18:40 Sčítání Romů a deportaci těch, kteří nemají patřičné...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů