Zahraniční

Korejský velvyslanec v Malajsii musel po smrti Kimova bratra na kobereček

obrazek

Kim Čong-un (vlevo) a jeho zavražděný bratr Kim Čong-nam (vpravo).

FOTO: Wong Maye-E, ČTK/AP

20.2.2017 06:14 Malajsie si v pondělí předvolala severokorejského velvyslance kvůli jeho výrokům, které souvisí s vyšetřováním vraždy bratra vůdce KLDR. Malajsijské ministerstvo zahraničí rovněž povolalo z Pchjongjangu svého ambasadora „ke konzultacím”. Informovala o tom agentura Reuters.

Malajsijské ministerstvo zahraničí uvedlo, že si severokorejského ambasadora Kang Čchola předvolalo k vysvětlení jeho „obvinění vůči malajsijské vládě na tiskové konferenci ze 17. února 2017“. „Na této tiskové konferenci velvyslanec naznačil, že malajsijská vláda má 'co skrývat'. Velvyslanec také tvrdil, že Malajsie uzavřela tajné dohody s někým z vnějšku,“ uvádí se v prohlášení.

Malajsijské úřady v sobotu oznámily, že od pátečního večera provádějí druhou pitvu těla Kim Čong-nama. První pitva podle nich nepřinesla jasné výsledky. Rozhodnutí uskutečnit další pitvu rozhořčilo Severní Koreu, která odmítla přijmout výsledky jakékoli pitvy a vyzvala Malajsii k okamžitému vydání těla.

Jed do obličeje

Bratr severokorejského diktátora Kim Čong-nam byl s největší pravděpodobností otráven jakousi jedovatou látkou, která mu byla nastříkána do obličeje, když minulé pondělí čekal na svůj let na letišti v malajsijské metropoli Kuala Lumpuru. Jižní Korea z atentátu obvinila severokorejské agenty.

Údajná vražedkyně

FOTO: Malay Mail, Reuters

Malajsijská policie v sobotu oznámila, že zatkla v pátek jednoho občana KLDR. Již dříve úřady zatkly dvě ženy, s vietnamským a indonéským pasem, a přítele jedné z nich.

Související témata:

Severní Korea

 

Kim Čong-un

ČTK

nahoru

Zahraniční:

Touha po svobodě přežila. Okupaci Československa připomněly i špičky EU

-

dnes 11:56 aktualizováno Touha po svobodě a demokracii přežila i...

Češi za svou zem nebojovali staletí, proto v '68 nepřišlo krveprolití, píšou v Rusku

-

dnes 11:14 aktualizováno Ruská média věnují značnou pozornost 50....

Trump se obává výpovědi před vyšetřovatelem Muellerem, raději se jí vyhne

-

dnes 09:41 Prezident Donald Trump se rozhodl zatím nevypovídat...

Rozhodnuto. Zbytek janovského mostu půjde k zemi co nejdřív

-

dnes 09:17 Příkaz ke stržení mostu v Janově, jehož zbytek začal v...

Janovský most zase podivně zní

-

dnes 07:08 Torzo zříceného dálničního mostu v Janově, v jehož...

Nová epidemie eboly v Kongu má už padesát obětí

-

dnes 06:41 Nejnovější epidemie eboly na východě Konga si vyžádala...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů