Ekonomika

Německá Lufthansa se dohodla s odbory. Pilotům zvýší mzdy o 8,7 procenta

obrazek

Podle tiskového prohlášení Lufthansy společnost souhlasila s navýšením mzdových tarifů o zhruba 8,7 procenta do roku 2019.

FOTO: Jaroslav Soukup, Novinky

15.2.2017 13:59 Německý letecký přepravce Lufthansa se dohodl na zvýšení platů s odborovou organizací Vereinigung Cockpit, která zastupuje piloty společnosti. Informoval o tom server tagesschau.de. Skončil spor, který se mezi oběma stranami táhl od dubna 2014. V jeho průběhu se uskutečnilo několik masivních stávek, ty se dotkly statisíců cestujících i akcií společnosti.

Společnost souhlasila s navýšením mzdových tarifů o zhruba 8,7 procenta do roku 2019, uvádí se v tiskovém prohlášení Lufthansy. K tomu aerolinky jednorázově vyplatí zhruba 30 miliónů eur (811 miliónů korun), které by se mezi zaměstnance v hlavním pracovním poměru mohly rozdělit po 5000 až 6000 eurech (zhruba 135 až 160 tisíc korun).

Dohoda se týká i dceřiných společností Lufthansa Cargo a Germanwings. Podle Lufthansy se obě strany zároveň dohodly na pokračování jednání o sporných otázkách. [celá zpráva]

Odbory původně požadovaly zvýšení mzdových tarifů o 22 procent do roku 2017, zatímco společnost jim během čtrnácté stávky v listopadu 2016 nabízela zvýšení o 1,1 procenta.

Nástupní plat pilotů u Lufthansy s příplatky činí 73 tisíc eur ročně (zhruba dva milióny korun). Zkušení piloti si s příplatky přijdou až na 255 tisíc eur ročně (6,8 miliónu korun).

bož, Novinky

nahoru

Ekonomika:

Prazdroj rozšířil výrobu o třetinu, očekává růst exportu do Asie

-

dnes 13:44 Video: Plzeňský Prazdroj rozšířil výrobu svého...

ČNB nezákonně odebrala licenci záložně WPB Capital, rozhodl soud

-

dnes 12:40 Česká národní banka pochybila, když v roce 2014...

Nejabsurdnější výlukou z pojištění je zanedbání povinnosti pojištěného

-

dnes 11:49 Zanedbání povinnosti pojištěného se stalo historicky...

Němci zadrželi šéfa automobilky Audi

-

dnes 11:06 aktualizováno Šéf německé automobilky Audi ze skupiny...

Čína vrací úder: Tvrdá cla na masu výrobků USA

-

dnes 06:26 Mimořádná cla ve výši 25 procent vyhlásil Peking vůči...

Staré dobré časy? Ty prožíváme právě teď, říká švédský historik

-

včera 21:08 Počet lidí žijících v chudobě celosvětově klesá. Stále...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů