Kultura

Mike Oldfield se vrátil ke kořenům

obrazek

Mike Oldfield vydal nové album.

ČTK

3.2.2017 16:07 Legenda britského progresivního rocku, skladatel a hudebník Mike Oldfield se letos vrátil ke svým kořenům. Před několika dny totiž vydal album Return to Ommadawn, na kterém jsou pouze dvě stejnojmenné kompozice rozdělené na Part 1 a Part 2.

Oldfield se tak ohlíží do počátků sedmdesátých let, kdy si získal popularitu a slávu tak skvělými alby, jako jsou Tubular Bells (1973), Hergest Ridge (1974) nebo Ommadawn (1975). Posledně jmenované bylo pro to nové hlavní inspirací.

Aktuální nahrávka vznikla v Oldfieldových domovských studiích v Nassau na Bahamách a v hlavní roli jsou na ní především akustické nástroje.

„Po čtyřiceti letech kariéry vnímám, že si lidé nejvíce cení mých prvních tří alb, přičemž právě Ommadawn dosahuje už takové popularity jako Tubular Bells,“ tvrdí Oldfield. „Return to Ommadawn je návrat k mému skutečnému já,“ dodává.

Obal nového alba

FOTO: Universal Music

Na albu se umělec vypravil ke křižovatce žánrů. Ve dvou více než dvacetiminutových kompozicích k sobě přitáhl jak progresivní rock, tak například world music a folk. Obě kompozice jsou atmosférické, přinášejí určitou náladu, kterou postupem času dynamicky prohlubují. Základním vjemem je radost z různorodosti hudby, z čistoty a průzračnosti, kterou akusticky pěstěné skladby přinášejí.

„Domnívám se, že lidé mají desku Ommadawn rádi proto, že je na ní porce poctivé a opravdové hudby, je dobře vyprodukovaná. Bylo to tehdy spontánní a pulzující, naprosto přirozená umělecká výpověď. Return to Ommadawn je návrat ve stejném duchu,“ vysvětlil ještě Mike Oldfield.

Jaroslav Špulák, Právo

nahoru

Kultura:

ŽEBŘÍČEK: Jurský svět razantně nastoupil do kin

-

dnes 15:19 Jurský svět: Zánik říše se stal při víkendové premiéře...

GLOSA: Bacha na muzikál. Může vás změnit v gaye, varují Maďaři

-

dnes 14:12 Světová média si povšimla maďarské kauzy, která jako by...

PKO hraje Brucha s Pavlem Šporclem

-

dnes 14:05 Pražský komorní orchestr zakončí v úterý koncertem v...

Shakespeare začne od Dobrého konce

-

dnes 12:58 Premiéra málo známé Shakespearovy komedie Dobrý konec...

RECENZE: Hábova šestinotónová vize spravedlivé společnosti

-

dnes 12:33 Originální zážitek připravilo zahájení čtvrtého ročníku...

Prvních 10 procent vstupenek do Varů se prodalo za pět minut

-

dnes 11:26 Pouhých pět minut stačilo milovníkům filmu, aby si v...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů