Zahraniční

Turci bombardovali desítky pozic Islámského státu na severu Sýrie

obrazek

Turecká stíhačka F-16 pojíždí na základně.

FOTO: Umit Bektas, Reuters

2.2.2017 10:40 Turecká armáda ve čtvrtek oznámila, že její letouny od středečního rána na severu Sýrie zasáhly desítky cílů Islámského státu (IS) a usmrtily 51 členů této teroristické organizace. Turecko bojuje proti IS v Sýrii pět měsíců. Jeho armáda se snaží osvobodit město Al-Báb, nynější boje se vztahují i na města Tádif, Kabásín a Bzáa, která jsou v blízkosti Al-Bábu.

Exilová organizace SOHR, která situaci v Sýrii sleduje z Londýna, ve čtvrtek informovala také o bojích u Damašku. Členové IS podle ní zaútočili zhruba 70 kilometrů od metropole na vojenské letiště, zabili 14 syrských vojáků a obsadili armádní posty.

Islámský stát má nyní pod kontrolou většinu území východní provincie Dajr az-Zaur a také části provincie Rakka včetně jejího stejnojmenného střediska. V prosinci radikálové z IS podruhé dobyli historickou Palmýru.

Příslušníci IS od roku 2014 obsadili značnou část severu Sýrie a Iráku. V Iráku ale v loňském roce o část území přišli a nyní tam bojují o svou poslední baštu – město Mosul.

V Sýrii zahájili bojovníci IS v minulých týdnech ofenzívu, kromě jiného se snaží v Dajr az-Zauru vybojovat enklávy území, které jsou stále pod kontrolu armády.

ČTK

nahoru

Zahraniční:

Turecko podniklo další útok v Sýrii a obsadilo několik vesnic

-

dnes 15:10 Turecké jednotky obsadily několik vesnic na...

Separatista Puigdemont bude jediným kandidátem na katalánského premiéra

-

dnes 12:40 aktualizováno Jako jediný bude na úřad katalánského...

Filipínská sopka Mayon hrozí po erupci mohutným výbuchem

-

dnes 11:46 Po mohutné pondělní erupci nejaktivnější filipínské...

Sníh odřízl italské Livigno od světa

-

dnes 11:35 Silnice do italského horského střediska Livigno jsou ze...

Saský ministr varoval před reformou evropského azylového systému

-

dnes 10:44 Navrhovaná reforma azylového systému Evropské unie může...

Syrská armáda po dobytí letiště Abú Zuhúr postupuje v provincii Idlib

-

dnes 10:34 Syrské vládní síly po dobytí klíčového letiště Abú...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby