Zahraniční

Maďarsko se bojí. Vycvičí tisíce armádních záložníků a začne vyrábět zbraně

obrazek

Ilustrační foto

Profimedia.cz

26.1.2017 19:57 K současným 5500 dobrovolníkům chce Maďarsko vycvičit dalších 15 tisíc lidí, kteří by armádu doplnili. V rozhovoru pro čtvrteční vydání týdeníku Figyelő to uvedl maďarský ministr obrany István Simicskó. Desetimiliónové Maďarsko disponuje v současnosti 30tisícovou armádou.

Ministr tvrdí, že armáda chce oslovit především mladé lidi. Vysokoškoláci budou moci podle jeho slov získat kredity za absolvování dobrovolného výcviku.

„Potřebujeme mít 20 tisíc dobrovolníků v záloze. Dobrovolníci se skutečnými schopnostmi a vojsko by měli dohromady vytvořit reálnou odrazující sílu a k boji připravenou armádu,“ zdůraznil Simicskó.

Ministr důrazně odmítl úvahy o tom, že chce Budapešť znovu zavést povinnou vojenskou službu. Zároveň připustil, že se svět stal za posledních pět let nebezpečnějším. „Frontové linie se přemístily do kyberprostoru,“ dodal.

Požadavky NATO splní za 10 let

Šéf resortu obrany přislíbil postupné zvyšování výdajů na obranu. Maďarsko by mělo do roku 2026 až 2027 splnit cíl Severoatlantické aliance, podle kterého mají členské země vynakládat na obranu dvě procenta HDP.

Maďarsko chce rovněž oživit obranný průmysl. Příští rok připravuje zahájení výroby pistolí, útočných a odstřelovacích pušek.

ivi, Právo

nahoru

Zahraniční:

Ve venezuelské zoo krmí vyhladovělá zvířata nejslabšími jedinci

-

dnes 11:08 Venezuelská zoo se kvůli katastrofálnímu nedostatku...

KLDR dochází potraviny, palivo i papír pro stranický list

-

dnes 09:04 Severní Koreji dochází palivo, potraviny i papír, takže...

Maďarští studenti opět vyšli do ulic, žádali svobodnější vzdělávání

-

dnes 08:46 Několik tisíc většinou středoškolských studentů...

Znásilněno bylo nejméně 12 procent Francouzek

-

dnes 08:15 Dvanáct procent Francouzek, tedy asi čtyři milióny žen,...

Druhé zlato! Ledecká triumfovala i na snowboardu

-

dnes 07:00 Přesně týden po senzačním olympijském triumfu v...

Dotační bič na odmítače dál štěpí EU

-

dnes 03:08 Ke spojení unijních dotací s přikývnutím na...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby