Krimi

Ve Slušovicích shořely počítače za 80 miliónů

27.10.2004 11:50 Ve středu v půl páté ráno se zlínští hasiči dozvěděli, že hoří sklad počítačové firmy ve Slušovicích. Oheň byl značně rozsáhlý a v průběhu dopoledne se k němu museli vrátit - plameny se totiž v jednom místě objevily znovu.

Jednotku profesionálních hasičů ze Zlína se čtyřmi cisternami posílili ještě dobrovolní hasiči ze Slušovic a Vizovic a jednotka zlínského podniku Mitas. Sklad soukromé firmy, zabývající se výpočetní technikou a elektronikou, začali hasit z několika stran, aby zabránili rozšíření požáru na další skladové prostory.

Jednopodlažní budova však byla zcela zničena. Podle přítomných zástupců firmy jsou škody na uskladněném materiálu cca 80 miliónů korun. Další škody však vznikly na samotném objektu skladu.

"Naštěstí se nejednalo o hlavní sklad, ale záložní, takže to chod firmy neohrozí," řekl Právu obchodní ředitel SWS Stanislav Skalička. "Požárem jsme přišli asi o čtvrtinu veškerých současných zásob. Sklad byl zcela zaplněný zbožím pro vánoční trhy. Chybějící věci ale stihneme dovézt znovu," dodal Skalička. Ve skladu byly uloženy především digitální fotoaparáty, notebooky a obrazovky. Firma byla pro případy požáru pojištěná.

Policisté přivezli na místo psa cvičeného na vyhledávání stop na místech požárů. "Stopy po cizím zavinění nenašel," konstatovala mluvčí zlínské policie Lucie Javoříková.

Martina Žáčková, Novinky, Právo

nahoru

Krimi:

Policie řeší incident s pepřovým sprejem mezi analytikem a bezdomovci na sjezdu ČSSD. Rozhlas s ním ukončil spolupráci

-

dnes 16:06 Královéhradecká policie prověřuje incident, který se...

K obchodování na burze jsem tíhl odjakživa, řekl obžalovaný ze stamiliónového podvodu

-

dnes 15:33 Padesátiletý Michal Morch se od pondělí hájí před...

Tři muži napadli ve Vsetíně ženu, zachránil ji neznámý mladík

-

dnes 13:09 Mladíka, který se ve Vsetíně minulý týden zastal ženy,...

Řidič zablokoval v ostravském tunelu auto s mladou rodinou. Spletl si ho s jiným

-

dnes 12:50 Video: Až osm let vězení hrozí řidiči, který donutil...

V nemocnici podle obžaloby odpojil příbuzného od přístrojů. Neudělal bych to, hájí se muž

-

dnes 11:37 Svého bratrance, který loni na jaře ležel ve vážném...

Rumuni se k pašování uprchlíků nepřiznali, údajně o nich nevěděli

-

dnes 09:54 Video: aktualizováno Tachovský soud v pondělí ráno...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby