Krimi

Ve Slušovicích shořely počítače za 80 miliónů

27.10.2004 11:50 Ve středu v půl páté ráno se zlínští hasiči dozvěděli, že hoří sklad počítačové firmy ve Slušovicích. Oheň byl značně rozsáhlý a v průběhu dopoledne se k němu museli vrátit - plameny se totiž v jednom místě objevily znovu.

Jednotku profesionálních hasičů ze Zlína se čtyřmi cisternami posílili ještě dobrovolní hasiči ze Slušovic a Vizovic a jednotka zlínského podniku Mitas. Sklad soukromé firmy, zabývající se výpočetní technikou a elektronikou, začali hasit z několika stran, aby zabránili rozšíření požáru na další skladové prostory.

Jednopodlažní budova však byla zcela zničena. Podle přítomných zástupců firmy jsou škody na uskladněném materiálu cca 80 miliónů korun. Další škody však vznikly na samotném objektu skladu.

"Naštěstí se nejednalo o hlavní sklad, ale záložní, takže to chod firmy neohrozí," řekl Právu obchodní ředitel SWS Stanislav Skalička. "Požárem jsme přišli asi o čtvrtinu veškerých současných zásob. Sklad byl zcela zaplněný zbožím pro vánoční trhy. Chybějící věci ale stihneme dovézt znovu," dodal Skalička. Ve skladu byly uloženy především digitální fotoaparáty, notebooky a obrazovky. Firma byla pro případy požáru pojištěná.

Policisté přivezli na místo psa cvičeného na vyhledávání stop na místech požárů. "Stopy po cizím zavinění nenašel," konstatovala mluvčí zlínské policie Lucie Javoříková.

Martina Žáčková, Novinky, Právo

nahoru

Krimi:

Při nehodě u Boče se zranilo pět lidí, silnice je uzavřena

-

včera 20:39 Na silnici I/13 u Boče na Karlovarsku se v neděli...

Na přechodu v pražských Bubnech srazil ženu domíchávač na beton

-

včera 20:28 Video: Na přechodu pro chodce ve Veletržní ulici...

Auto na Kladensku vylétlo ze silnice, řidiče našli mrtvého pod vozem

-

včera 18:47 Video: Hasiči a záchranáři zasahovali v neděli...

Řidič se snažil ujet od mrtvého motorkáře. Policie ho ale brzy našla

-

včera 09:29 Video: Na silnici u Bítouchova na Mladoboleslavsku...

Auto skončilo na střeše v poli. Řidiči je pravděpodobně čtrnáct let

-

16.6. 22:26 Video: Škoda Octavia skončila po sobotní nehodě na...

Závodnice si v Krkonoších propíchla stehno hůlkou. Letěl pro ni vrtulník

-

16.6. 19:28 Stehno si duralovou hůlkou propíchla na krkonošském...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů