Cestování

Mráz a sníh vytváří na Šumavě tu pravou zimní atmosféru

obrazek


22.1.2017 09:24 Kdo v těchto dnech zavítá na Šumavu, rozhodně neprohloupí. Dostatek sněhu, zamrzající řeky a sluneční paprsky dělají z tohoto pohoří ledové království.

Silné a již delší dobu trvající mrazy postupně přemáhají všechny vodní toky a vytváří na nich překrásné obrazce. Při bližším pohledu pak zjistíme, že na mnoha místech vznikly i mohutné kry.

Viditelný proud Otavy se zmenšil pouze na pár metrů a v ledovém sevření se s velkou námahou proplétá k Sušici. Na Vydře vše ještě dokreslil sníh, který se usadil na kameny a vytvořil tak více než dvacet centimetrů vysoké čepice.

Naštěstí má Šumava stále ještě hodně daleko k situaci, jak ji popsal Karel Klostermann v jedné ze svých knih: „Zdálo se, že sněžit nikdy nepřestane. Sníh padal pořád; vytrvale a tiše se snášel ve velikých vločkách… Osady doslova zapadly sněhem. Bylo ho tolik, že si lidé museli prokopávat a prohazovat tunely ke studnám a stájím. Všechny cesty zmizely pod mohutným bílým příkrovem.“ (Črty ze Šumavy).

Vyznavači zimních sportů si přesto přijdou na své. Sjezdovky jsou plné lyžařů a běžkaři, kterých se v bílých stopách pohybovaly stovky, ne-li tisíce, si vychutnávají skvělé podmínky.

K příjemné atmosféře bezesporu přispívá i jasná obloha a osvěžující sluneční paprsky, které dopadají na zasněžené louky a utváří z nich třpytící se poklad.     

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.
Novinky

nahoru

Cestování:

Dva Britové koupili starou válečnou pevnost. Chtějí ji otevřít pro veřejnost

-

dnes 13:08 Video: Vojenská pevnost Beacon Hill Fort pamatuje ještě...

V Benátkách se v dubnu otevře muzeum věnované Casanovovi

-

včera 16:23 První muzeum věnované výhradně italskému spisovateli,...

Muzeum ega? Znáte-li kódové označení CR7, neodoláte

-

včera 14:29 Obrazem: Portugalská Madeira má nespočet turistických...

Vyhořelý zámek v Benešově nad Ploučnicí, památková chlouba severu, zahajuje sezónu

-

včera 11:15 Již 3. března se otevřou brány skvostu severočeských...

Krása střídá rozvaliny. Kuba je zemí kontrastů

-

včera 09:29 Obrazem: Dostane se vám pod kůži a omámí všechny vaše...

Zermatt je nejlepším zimním střediskem světa. Odpovídá tomu i vysoká cena

-

22.2. 15:34 Obrazem: Už desítky let vítězí švýcarský klenot z...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby