Cestování

Mráz a sníh vytváří na Šumavě tu pravou zimní atmosféru

obrazek


22.1.2017 09:24 Kdo v těchto dnech zavítá na Šumavu, rozhodně neprohloupí. Dostatek sněhu, zamrzající řeky a sluneční paprsky dělají z tohoto pohoří ledové království.

Silné a již delší dobu trvající mrazy postupně přemáhají všechny vodní toky a vytváří na nich překrásné obrazce. Při bližším pohledu pak zjistíme, že na mnoha místech vznikly i mohutné kry.

Viditelný proud Otavy se zmenšil pouze na pár metrů a v ledovém sevření se s velkou námahou proplétá k Sušici. Na Vydře vše ještě dokreslil sníh, který se usadil na kameny a vytvořil tak více než dvacet centimetrů vysoké čepice.

Naštěstí má Šumava stále ještě hodně daleko k situaci, jak ji popsal Karel Klostermann v jedné ze svých knih: „Zdálo se, že sněžit nikdy nepřestane. Sníh padal pořád; vytrvale a tiše se snášel ve velikých vločkách… Osady doslova zapadly sněhem. Bylo ho tolik, že si lidé museli prokopávat a prohazovat tunely ke studnám a stájím. Všechny cesty zmizely pod mohutným bílým příkrovem.“ (Črty ze Šumavy).

Vyznavači zimních sportů si přesto přijdou na své. Sjezdovky jsou plné lyžařů a běžkaři, kterých se v bílých stopách pohybovaly stovky, ne-li tisíce, si vychutnávají skvělé podmínky.

K příjemné atmosféře bezesporu přispívá i jasná obloha a osvěžující sluneční paprsky, které dopadají na zasněžené louky a utváří z nich třpytící se poklad.     

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.
Novinky

nahoru

Cestování:

Jako z hororu. Obyvatele japonské vesnice nahradily velké panenky

-

včera 12:35 Obrazem: Vylidňování je problémem obcí po celém světě....

Historickou pagodu v Londýně pomohla obnovit 3D tiskárna

-

14.7. 14:02 Video: K původní majestátní podobě se vrátila pagoda v...

Rájem fotografů jsou barevná jezírka někdejšího dolu Babina, ideální cíl i pro cyklisty a turisty

-

13.7. 20:33 V posledních letech se začíná nadějně rozvíjet...

Svatojanský kaňon je jeden z nejhezčích v Česku

-

13.7. 17:16 Hluboké údolí, kterým protéká potok Loděnice místními...

Pod Nuselským mostem se ukrývá ráj na zemi, o kterém nevědí ani Pražané

-

13.7. 14:03 Video: Mezi pražskou Čiklovou ulicí a železniční tratí...

Nová thajská atrakce. Z jeskyně, kde uvízlo 12 chlapců, bude muzeum

-

13.7. 11:39 Dvanáct thajských chlapců zachráněných tento týden z...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů