Krimi

Portugalského řidiče kamiónu zradila navigace, vjel až na brněnské sídliště

Vyprošťování kamiónu trvalo 3,5 hodiny.

13.1.2017 13:34 V úzké uličce na brněnském sídlišti Lesná uvízl ve středu večer portugalský řidič španělského kamiónu s návěsem. Řídil se přesně podle své navigace a nedopatřením vjel v protisměru do jednosměrky, po jejíchž obou stranách parkují vozidla. Vyprošťování trvalo tři a půl hodiny, řekl mluvčí strážníků Jakub Ghanem.

Portugalský řidič kamiónu vyjížděl ulicí do mírného kopce, kde ho ovšem překvapila ostrá zatáčka. Kamión obklopený z obou stran vozidly neměl šanci pokračovat vpřed, návěs dělilo na bocích od zaparkovaných aut sotva patnáct centimetrů.

Pomoci mu museli strážníci, které přivolali lidé z okolí. Strážcům pořádku se šedesátiletý šofér omlouval a ukazoval jim navigaci, kterou bez rozmyslu následoval až na sídliště.

„Přestože se při průjezdu Brnem nedokázal dobře zorientovat, projevil nakonec brilantní řidičské schopnosti,“ řekl Právu mluvčí strážníků Jakub Ghanem.

Vyprošťování kamiónu trvalo 3,5 hodiny.

FOTO: Novinky/Policie ČR

Hlídka nejprve i ve spolupráci s místními obyvateli kontaktovala několik majitelů stojících aut, kteří si přeparkovali, aby se kamión bezpečně dostal zpět pod zatáčku. Řidič kamiónu potom mezi zbylými vozidly dokázal za intenzivní spolupráce hlídky couvat více než sto padesát metrů, přestože v některých okamžicích se návěs dostal až do dvoucentimetrové blízkosti odstavených vozidel.

Když se ocitl na širší komunikaci, uvěznila ho pro změnu vrstva uježděného sněhu. Strážníci nejprve oslovili koordinátora zimní údržby. Ani posyp přímo pod koly kamiónu však nepomohl a operační středisko městské policie proto požádalo o příjezd hasiče s vyprošťovací technikou.

Celý zásah nakonec od prvního telefonátu až do vyproštění kamiónu trval tři a půl hodiny, dodal mluvčí.

vtk, Právo

nahoru

Krimi:

Policie hledá 11letého chlapce, nevrátil se ze školy domů

-

dnes 08:36 Policie pátrá po 11letém Janu Hüblerovi z Mariánských...

Měl v sobě drogy, vyhýbal se vězení. Policejní honička na Kladensku skončila střelbou a požárem

-

včera 16:08 Policistům na Kladensku ujížděl ve středu večer muž...

Únik fenolu v děčínské chemičce má první oběť

-

včera 16:01 aktualizováno Únik jedovatého fenolu v děčínské...

Ženu podle žalobce zachránil od utopení pes, útočník ji pak zkopal do bezvědomí

-

včera 15:58 Video: Věrný pes podle státního zastupitelství...

Obešel systém a vyšlo mu to, myslí si dozorci o vězni, který se otrávil metadonem

-

včera 15:17 Obvodní soud pro Prahu 4 pokračoval ve čtvrtek v...

Dělník, který zemřel po pádu do sila, byl profesionální hasič

-

včera 15:13 Dělník, který ve středu odpoledne zemřel po pádu do...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby