Krimi

Ledovka trápí řidiče. V Třemošné skončil autobus v příkopu, další plný dětí boural u Kouřimi

Nehoda autobusu na Plzeňsku

ZDROJ: Právo

13.1.2017 08:41 (aktualizováno: 13.1.2017 11:12) Ledovka a silný vítr komplikují dopravu zejména v Karlovarském, Plzeňském, Jihočeském a Středočeském kraji. Na řadě míst došlo k nehodám, při kterých sjela vozidla do příkopů. Na zledovatělé silnici v Třemošné u Plzně se například ráno srazil osobní automobil s autobusem, který po nárazu skončil na boku v příkopu. Dva lidé museli být ošetřeni. V Karlovarském kraji radí policie řidičům vůbec nevyjíždět.

V autobuse cestovalo 10 pasažérů, ven jim museli pomoci hasiči. „Dvacetiletá řidička vozidla Lancia nepřizpůsobila rychlost a na kluzké vozovce se při průjezdu zatáčkou střetla s protijedoucím autobusem,“ uvedla policejní mluvčí Pavla Burešová.

Podle ní byl při nehodě lehce zraněn řidič autobusu a jedna z cestujících. „Dechová zkouška na alkohol byla u obou řidičů negativní,“ dodala Burešová.

Podle dispečera krajské správy a údržby silnic Jiřího Slapničky byla situace nejhorší na severním Plzeňsku a Rokycansku. „Ledovka se tvořila zejména na silnicích nižších tříd. Nešlo o souvislou vrstvu, ale klouzalo to místy, což mnohé řidiče překvapilo,“ dodal Slapnička s tím, že silničáři nasadili do terénu všechnu techniku.

U Kouřimi boural autobus s dětmi

Autobus plný dětí havaroval také u Kouřimi na Kolínsku. Zůstal na kolech, ale nešly otevřít žádné dveře, hasiči proto pomohli 24 dětem a pěti dospělým ven bočním oknem. Podle mluvčího hasičů Ladislava Holomčíka všichni vyvázli bez zranění. Děti následně odjely náhradním autobusem.

Havarovaný autobus u Kouřimi

FOTO: HZS Středočeského kraje

Na několika dalších místech ve Středočeském kraji likvidují hasiči popadané stromy na silnicích. U Velkých Popovic v Praze-východ blokuje dopravu na silnici 107 zapadlý kamión. Další kamión uvízl u Měchenic v Praze-západ. U Žižic na Kladensku nabouralo na zledovatělé silnici auto do stromu. Záchranáři museli na místě ošetřit jedno lehké zranění.

Komplikace na více místech

Ledovka trápí od pátečního rána řidiče na řadě míst napříč republikou. Hlavně v Čechách došlo k dopravním nehodám, většina z nich se naštěstí obešla bez vážnějších zranění.

V Jihočeském kraji ledovka pokrývá především silnice nižší třídy na Strakonicku. Nedaleko Strakonic havarovalo v pátek ráno na zledovatělé silnici hned pět vozidel. Všechna skončila v příkopu.

Vítr o síle orkánu

Policisté v Karlovarském kraji doporučují řidičům vůbec nevyjíždět kvůli silnému větru, který na horách dosahuje až síly orkánu, tedy více než 118 km/h. Několik silnic je uzavřeno kvůli popadaným stromům.

„Popadané stromy jsou v současné době např. na silnici z Kraslic na Sokolov, ve Staré Roli, na silnici z Bečova na Krásno, na výjezdu z Karlových Varů na Prahu a na dalších místech po celém kraji,“ řekla ráno mluvčí policie Zuzana Týřová.

Hasiči při likvidaci popadaných stromů přes silnici v Karlovarském kraji

FOTO: HZS Karlovarského kraje

Na silnici I/21 z Trstenic na Drmoul silný vítr převrátil kamión, takže se tam nedalo projet. Zcela uzavřena je kvůli větru již od nočních hodin i silnice z Božího Daru na Klínovec.

Zcela zablokovaný skončil po nehodě kamiónu hlavní tah z Mělníka na Českou Lípu v Libereckém kraji. Kamión se na silnici I/9 u Chlumu havaroval do příkopu a zablokoval i silnici. Policisté odklánějí osobní vozy přes Doksy, nákladní auta a kamióny však musí čekat v koloně.

Havarovaný kamión u České Lípy

FOTO: HZS Libereckého kraje

Nehodu autobusu řešili policisté v pátek ráno na zasněžené vozovce také poblíž obce Skorošice na Jesenicku. „Sjel mimo komunikaci do příkopu a zůstal na boku. Uvnitř autobusu byl řidič a dva cestující, jeden z nich byl zraněn. Hasiči ho vytáhli střešním oknem a předali do péče zdravotnické záchranné služby,“ řekla Právu mluvčí Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje Vladimíra Hacsiková.

Autobus havaroval poblíž Skorošic na Jesenicku

FOTO: HZS Olomouckého kraje

pab, jap, vor, mhr, Novinky, Právo

nahoru

Krimi:

Muž havaroval s traktorem, pod převráceným strojem zemřel

-

včera 18:10 Na louce nedaleko Chudenína na Klatovsku se v úterý...

Řidič na Lounsku narazil s autem do stromu, na místě zemřel

-

včera 16:52 Při dopravní nehodě mezi obcemi Velemyšleves a Havraň...

V Praze nezůstala za poslední půlrok žádná vražda neobjasněná, přibylo nehod tramvají

-

včera 16:47 Pražské policii se podařilo objasnit všech sedm vražd,...

Při zřícení dvou pater domu v centru Prahy bylo na místě 45 lidí

-

včera 16:01 Video: V době nehody, kdy se v úterý v Mikulandské...

Příbuzného v nemocnici odpojil od přístrojů, za pokus o vraždu dostal podmínku

-

včera 15:55 Za to, že loni v dubnu odpojil vážně zraněného...

Policie hledá svědky vraždy v Prostějově. Zveřejnila kamerové záběry

-

včera 13:15 Video: Policisté vyšetřují vraždu 55letého muže z...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů