Zahraniční

Jestli mě má Putin rád, není to nic hrozného, prohlásil Trump

obrazek

Donald Trump během projevu.

FOTO: Shannon Stapleton, Reuters

11.1. 18:07 (aktualizováno: 11.1. 18:32) Pomohl ruský prezident Vladimir Putin Donaldu Trumpovi do Bílého domu? Tuto otázku si pokládá od vyhlášení výsledku americké prezidentské volby celý svět. A nyní na ni na první tiskové konferenci od zvolení odpověděl i samotný Trump. I když nepřímo.

„Pokud má Vladimir Putin rád Donalda Trumpa, není na tom nic hrozného. Je to pozitivum. Skutečně si myslíte, že Hillary Clintonová by vůči Putinovi vystupovala ostřeji? Já myslím, že ne,“ prohlásil zvolený Trump.

Na dotaz, zda byly Spojené státy vystaveny hackerským útokům z Ruska, Trump odpověděl, že si myslí, že ano, ale že útočily i další státy. Jmenovitě Čína.

Za problémy si mohou demokraté sami

Co se týče úniku materiálů Demokratické strany, může si za to podle Trumpa štáb Hillary Clintonové sám, protože dostatečně nezabezpečil své informační systémy.

Republikánské systémy byly dle zvoleného prezidenta napadány také, ale jejich ochrana prolomena nebyla. „A takto ochráníme celou zemi,” slíbil Trump.  

Zprávy o údajných kompromitujících materiálech, které měly na Trumpa shromáždit tajné služby [celá zpráva], nastupující americký prezident označil za naprosté falzum a hanbu.

Naznačil, že za nimi mohou stát špionážní služby. A to je podle něj — pokud je to skutečně pravda — odporné.

To, že by na Trumpa chystala nějaké kompromitující materiály, ústy mluvčího Kremlu ostře odmítla i Moskva. [celá zpráva]

Tohle svět ještě neviděl

Donald Trump hovořil také o tom, že vytvoří mnoho nových pracovních míst.

„Nálada je vynikající, nálada, jaká tady je, ještě nebyla. Říkají mi, že budu největším tvůrcem pracovních pozic, jakého kdy bůh stvořil, a já tomu věřím. Jsme hnutí, jaké svět nikdy neviděl,” řekl Trump.

Novinky

nahoru

Zahraniční:

S Trumpem v zádech schválil Izrael další výstavbu na palestinských územích

-

dnes 15:23 Izraelský premiér Benjamin Netanjahu v úterý spolu s...

Němci dali poslední sbohem bývalému prezidentovi Herzogovi

-

dnes 14:31 Němečtí i evropští politici se v úterý v Berlínském...

Čína od nároků na sporné ostrovy neustoupí, USA navzdory

-

dnes 14:29 Čína má nezpochybnitelnou svrchovanost nad spornými...

Asadův nástupce? Rusové přivezli do Astany jeho bývalého přítele

-

dnes 13:34 Jednání o Sýrii v kazašské Astaně sice...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby