Cestování

Nejdelší zipline na Filipínách vede nad zelenou džunglí

BEZ KOMENTÁŘE: Na Filipínách můžete sjet nejdelší zipline dráhu v jihovýchodní Asii.

ZDROJ: AP

11.1. 15:51 Filipíny tradičně patří spíše k odpočinkovým destinacím. Ale dá se na nich podnikat i ledajaké dobrodružství. V zábavním parku Hoyohoy Highland protkává oblohu nejdelší ziplinová dráha v jihovýchodní Asii. Kromě adrenalinu ale nabízí také pohled na krásně zvlněnou kopcovitou krajinu s džunglí.

Dráhy jsou v parku celkem dvě, ta delší měří přes 1250 metrů, což z ní dělá nejen nejdelší zipline na Filipínách, ale také v jihovýchodní Asii. Svého času byla vůbec nejdelší, než ji vystřídala loni v létě dráha, kterou otevřeli v Kazachstánu. Ta tu filipínskou předběhla o celé dva kilometry. [celá zpráva]

Na druhou stranu, filipínský zipline se může zase pochlubit dechberoucím výhledem na zelené kopce porostlé bujnou vegetací. „Když jsme dorazili na výlet na Filipíny, slyšeli jsme, že se tu někde nachází vskutku masivní dráha. Nevěřil jsem, že to bude tak velká zábava,“ napsal na internet muž, který z celé jízdy pořídil také videozáznam.

V parku je možné se taky rovnou ubytovat, Hoyohoy Highland nabízí odlišnou stránku, než kterou prožijí turisté u průzračného filipínského moře. Oblast je vhodná na delší výšlapy a procházky, nachází se tam i mnoho vyhlídek do krajiny. Rezort se nachází nedaleko města Tangub, ve kterém stojí osvětlené repliky známých staveb — Eiffelovy věže nebo chrámu Vasila Blaženého z ruského Rudého náměstí.

Co je zipline?

Základem adrenalinové aktivity jménem zipline je ocelové lano napnuté nad údolím nebo obecně mezi dvěma body. Po něm se odvážlivci svezou pomocí postroje, který tvoří kladka a lezecký úvaz, a při jízdě vzduchem si užívají výhled na okolí.
mšv, Novinky

nahoru

Cestování:

Praha bude mít od května 2018 přímé letecké spojení s Filadelfií

-

dnes 17:57 Přesně 4. května 2018 bude spuštěno letecké spojení...

Nejslavnější filmová místa v Thajsku: Nevěřte všemu, co na plátně vidíte

-

dnes 17:00 Idylické pláže, exotické džungle a dostupnost...

Na zámku lze vidět výstavu o minulosti Kunína, dříve Kunvaldu

-

dnes 15:03 Návštěvnická trasa na zámku v Kuníně na Novojičínsku se...

Od Tanzbergu ke Svatému kopečku

-

dnes 12:22 Procházka z Mikulova na hodinku až dvě, během nichž...

Sluncem prozářená brána do Provence

-

dnes 10:10 Obrazem: Aix ex Provence leží ve zvlněné krajině, v...

Za klidem a špetkou zdraví na Costa Cálidu

-

dnes 08:00 Není na prvních stranách katalogů cestovních kanceláří,...



Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby