Cestování

Nejdelší zipline na Filipínách vede nad zelenou džunglí

BEZ KOMENTÁŘE: Na Filipínách můžete sjet nejdelší zipline dráhu v jihovýchodní Asii.

ZDROJ: AP

11.1. 15:51 Filipíny tradičně patří spíše k odpočinkovým destinacím. Ale dá se na nich podnikat i ledajaké dobrodružství. V zábavním parku Hoyohoy Highland protkává oblohu nejdelší ziplinová dráha v jihovýchodní Asii. Kromě adrenalinu ale nabízí také pohled na krásně zvlněnou kopcovitou krajinu s džunglí.

Dráhy jsou v parku celkem dvě, ta delší měří přes 1250 metrů, což z ní dělá nejen nejdelší zipline na Filipínách, ale také v jihovýchodní Asii. Svého času byla vůbec nejdelší, než ji vystřídala loni v létě dráha, kterou otevřeli v Kazachstánu. Ta tu filipínskou předběhla o celé dva kilometry. [celá zpráva]

Na druhou stranu, filipínský zipline se může zase pochlubit dechberoucím výhledem na zelené kopce porostlé bujnou vegetací. „Když jsme dorazili na výlet na Filipíny, slyšeli jsme, že se tu někde nachází vskutku masivní dráha. Nevěřil jsem, že to bude tak velká zábava,“ napsal na internet muž, který z celé jízdy pořídil také videozáznam.

V parku je možné se taky rovnou ubytovat, Hoyohoy Highland nabízí odlišnou stránku, než kterou prožijí turisté u průzračného filipínského moře. Oblast je vhodná na delší výšlapy a procházky, nachází se tam i mnoho vyhlídek do krajiny. Rezort se nachází nedaleko města Tangub, ve kterém stojí osvětlené repliky známých staveb — Eiffelovy věže nebo chrámu Vasila Blaženého z ruského Rudého náměstí.

Co je zipline?

Základem adrenalinové aktivity jménem zipline je ocelové lano napnuté nad údolím nebo obecně mezi dvěma body. Po něm se odvážlivci svezou pomocí postroje, který tvoří kladka a lezecký úvaz, a při jízdě vzduchem si užívají výhled na okolí.
mšv, Novinky

nahoru

Cestování:

Bruslaři dobývají Lausitzring

-

dnes 09:00 Řítit se na bruslích nebo na kole po závodní dráze. To...

Most Golden Gate je již 80 let klenotem kalifornského pobřeží

-

včera 16:36 Již 80 let je jedním ze symbolů Ameriky...

Když v emirátu nasněží, je z toho národní událost

-

včera 15:01 Obrazem: Když se řeknou Spojené arabské emiráty,...

V Litoměřicích mají muzeum s otisky dlaní slavných lidí

-

včera 11:20 Osahat si otisky dlaní českých i světových osobností...

Kuba má první pětihvězdičkový hotel. Má přilákat bohatou klientelu

-

včera 08:49 Video: Na Kubě se otevřel vůbec první pětihvězdičkový...

Tipy na víkend: Na Moravu za vínem, k Plzni za japonskou kulturou

-

25.5. 16:24 Poslední květnový víkend nabízí velmi pestrý výběr...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby