Cestování

Nejdelší zipline na Filipínách vede nad zelenou džunglí

BEZ KOMENTÁŘE: Na Filipínách můžete sjet nejdelší zipline dráhu v jihovýchodní Asii.

ZDROJ: AP

11.1. 15:51 Filipíny tradičně patří spíše k odpočinkovým destinacím. Ale dá se na nich podnikat i ledajaké dobrodružství. V zábavním parku Hoyohoy Highland protkává oblohu nejdelší ziplinová dráha v jihovýchodní Asii. Kromě adrenalinu ale nabízí také pohled na krásně zvlněnou kopcovitou krajinu s džunglí.

Dráhy jsou v parku celkem dvě, ta delší měří přes 1250 metrů, což z ní dělá nejen nejdelší zipline na Filipínách, ale také v jihovýchodní Asii. Svého času byla vůbec nejdelší, než ji vystřídala loni v létě dráha, kterou otevřeli v Kazachstánu. Ta tu filipínskou předběhla o celé dva kilometry. [celá zpráva]

Na druhou stranu, filipínský zipline se může zase pochlubit dechberoucím výhledem na zelené kopce porostlé bujnou vegetací. „Když jsme dorazili na výlet na Filipíny, slyšeli jsme, že se tu někde nachází vskutku masivní dráha. Nevěřil jsem, že to bude tak velká zábava,“ napsal na internet muž, který z celé jízdy pořídil také videozáznam.

V parku je možné se taky rovnou ubytovat, Hoyohoy Highland nabízí odlišnou stránku, než kterou prožijí turisté u průzračného filipínského moře. Oblast je vhodná na delší výšlapy a procházky, nachází se tam i mnoho vyhlídek do krajiny. Rezort se nachází nedaleko města Tangub, ve kterém stojí osvětlené repliky známých staveb — Eiffelovy věže nebo chrámu Vasila Blaženého z ruského Rudého náměstí.

Co je zipline?

Základem adrenalinové aktivity jménem zipline je ocelové lano napnuté nad údolím nebo obecně mezi dvěma body. Po něm se odvážlivci svezou pomocí postroje, který tvoří kladka a lezecký úvaz, a při jízdě vzduchem si užívají výhled na okolí.
mšv, Novinky

nahoru

Cestování:

Můžu si do kufru přibalit krevety? Podivné dotazy adresované cestovkám

-

dnes 14:59 Podle dotazů adresovaných agentům australských...

V New Yorku má vyrůst nejdelší mrakodrap světa, nejvyšší ale nebude

-

dnes 12:15 Panorama amerického New Yorku by měl v budoucnu ozdobit...

V italském Val di Fiemme je sníh, i když nesněží

-

dnes 09:47 Obrazem: Mráz, slunce, hory bez bílého poprašku, na...

Klášter Plasy opět uchovává palcát českého rebela Žižky

-

včera 21:40 Blíží se návštěvnická sezóna a i v letošním roce...

Lidé v Ostravském muzeu uvidí dorůstající mamutí kel i dvě Petřkovické venuše

-

včera 14:25 Obrazem: Ostrava nevídaná. Tak se nazývá nová výstava...

Kam o víkendu s dětmi: Přivítejte jaro nebo se vydejte do pravěku

-

včera 11:42 Začátek jara je spojen s tradicí topení či pálení...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby