Internet a PC

Toaletní papír se vyrábí už i pro mobily

obrazek

Ilustrační foto

Profimedia.cz

10.1.2017 08:39 Hygiena je velmi důležitá věc a není žádným tajemstvím, že celá řada bakterií se drží na chytrých telefonech. Je to dáno i tím, že je používáme skutečně všude – například na záchodech. Japonci tak nyní přišli opravdu s nevšedním nápadem, vyrobili toaletní papír speciálně pro smartphony.

Některým čtenářům to přijde pravděpodobně jako čiré bláznovství, ale hygienické ubrousky namotané na roličce podobně jako skutečný toaletní papír jsou velmi praktické. Běžně se již používají například na japonském letišti v Naritě.

Držák se speciálním toaletním papírem je umístěn na zdi hned vedle těch klasických, jež jsou určeny pro lidi. Samozřejmě nechybí ani návod, jak se mají utěrky používat. Utrhněte, utřete, vhoďte do mísy a můžete spokojeně odejít.

When people ask if Japan is Olympic ready, I just show them these smartphone sanitary wipe dispensers in toilet cubicles. pic.twitter.com/KPiTG4ihli

— Karan Singh (@madebykaran) January 6, 2017
Takto vypadá unikátní toaletní papír pro smartphony

Společnost NTT Domoco, která unikátní papírové utěrky pro chytré telefony vyrábí, navíc chtěla, aby byl její vynález multifunkční. Na každém útržku je tak napsané heslo k letištní wi-fi síti, aby se uživatelé během vykonávání potřeby mohli připojit zadarmo k internetu.

Toaletní papír se poprvé začal objevovat na letištích už během prosince loňského roku, tehdy však pouze v testovacím režimu. Do povědomí širší veřejnosti se tak dostává až nyní.

Bude zajímavé sledovat, jak se toaletní papír pro smartphony uchytí a zda se s ním setkáme někdy v budoucnu i na toaletách v České republice.

nahoru

Internet a PC:

Hackeři dokážou napadnout i faxy. Útoky mohou postihnout nemocnice i banky

-

dnes 13:37 Elektronická korespondence a mobilní telefony jsou v...

Modulární elektronika byla slepá ulička

-

dnes 12:06 Před pár lety se objevily na pultech obchodů první...

Rusko následuje Evropu, ruší vnitrostátní roaming

-

dnes 09:51 Čtyři hlavní mobilní operátoři v Rusku začali rušit...

iPad explodoval v Amsterdamu ještě v obchodě. Zranil tři zaměstnance

-

včera 14:46 Tři zaměstnanci obchodu Apple v nizozemském Amsterdamu...

Žij, zemři a opakuj. Dead Cells hráče svou nemilosrdností zaháčkuje na desítky hodin

-

včera 13:24 Video: Herní žánr zvaný Metroidvania, který vzdává...

Egyptský prezident podepsal zákon zesilující kontrolu internetu

-

včera 10:18 Egyptský prezident Abdal Fattáh Sísí podepsal zákon...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů